Yılbaşı zammı…

Yılbaşı zammı…

Yılbaşı tatilinin hafta sonuyla birleşerek 3 gün olması, turizmcileri harekete geçirdi. Artan talep ile hem uçak hem otel fiyatları zamlandı.2 hafta öncesine göre uçak bileti fiyatları yüzde 50 arttı. Konaklama ücretleri ise yüzde 30 yükseldi.

Hafta sonu ile birleşince 3 güne çıkan yılbaşı tatili, turizmcinin ekmeğine yağ sürdü. Hem kayak merkezlerine hem de lüks otellere talep patlaması yaşandı. Turizmciler, talebi görünce fiyatlarını değiştirmek için vakit kaybetmedi. Pek çok otel, yılbaşı programlarını günler öncesinden açıkladı. Ancak fiyat listesini açıklayamadı. Yılbaşı yaklaştıkça fiyatlar gitgide şişirildi. Kayak merkezlerinde yeni yıla girmenin maliyetinin geçen yıla göre yüzde 30 daha pahalı olduğu ortaya çıktı. Ayrıca erken rezervasyonun olmadığı, çoğunlukla son dakikacıların doldurduğu kayak merkezlerindeki otellerde Şubat sonuna kadar ortalama doluluk oranının yüzde 90’a ulaşması bekleniyor. 2018 yılına yurt dışında adım atmanın maliyetinin de yüzde 15-20 zamlandığı görüldü.BİLETLER UÇUŞA GEÇTİ
Uçak biletleri de hareketlilikten nasibini aldı. Havayolu firmaları; özellikle Bursa, Erzurum, Kayseri, Kars, Bolu gidiş- dönüş bilet fiyatlarını yükseltti. Uçak biletini bugün alanla 2 hafta önce alan arasında yüzde 50’ye varan fiyat farkı olduğu ortaya çıktı. İstanbul’dan kayak merkezlerinin olduğu illere kişi başı gidiş-dönüş uçak biletleri bin 600 liraya kadar çıktı. Yurt dışı uçak biletleri de artıştan nasibini aldı. Yılbaşı yaklaştıkça fiyatların daha da artması bekleniyor. (Takvim)

.

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.