Yeni Uçak Formu “Link&Fly

Yeni Uçak Formu “Link&Fly

Hem uçak, hem tren.

Fransız girişimci Maurice Ricci, Akka adında bir teknoloji şirketinin CEO’su olarak görev yapıyor. Kendisi uçakların geleceği ile ilgili son derece eşsiz bir vizyona sahip. Ricci, onların tren gibi olacaklarını düşünüyor.

Hem havada uçabilen, hem de raylarda seyahat edebilen bir araç hayal ettiniz mi? Etmiş olabilirsiniz şimdi hakkınızı yemeyelim, ancak böyle bir konsepti muhtemelen “imkansız” olarak nitelendirirsiniz diye düşünüyoruz. Bir Fransız teknoloji şirketi yöneticisine göre öyle değil.

Maurice Ricci, Bloomberg’e verdiği röportajda, uçan tren konseptini hava yolculukları konusunda dünyanın en büyük şirketi Boeing’e bile gönderme fırsatı yakaladıklarından bahsetti.

Fransız AKKA firması bu çözümü halen Boeing ve Airbus gibi havacılık devlerine sunmakta. Paris’de yaptığı bir açıklamada, firmanın CEO’su Maurice Ricci şunları söylüyor: “Arabalar elektrikli ve otonom hale geldikten sonra, ikinci en büyük dönüşüm uçaklarda gelişecek. Uçakların daha verimli, çevreye daha az zararlı ve daha sessiz olmaları gerekli. Bizim bu noktada yapmaya çalıştığımız, müşterilerimize bu geleceği işaret etmek denilebilir.”

Firmanın tasarladığı yeni uçak formuna “Link&Fly” deniliyor.

Akka adına yapılan tasarımlar için hazırlanan videoyu izleyin!

Geri

1
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Proto

Airbus Beluga’yı andıran YHT uçak karışımı güzel bir fikir…