YAZLIĞININ BULUNDUĞU KENTE SEFER KOYDURDU HAPSİ BOYLADI

YAZLIĞININ BULUNDUĞU KENTE SEFER KOYDURDU HAPSİ BOYLADI

ABD’nin New York ve New Jersey Liman İdaresi eski başkanı David Samson, kendisi için yazlık evinin bulunduğu kente doğrudan uçan bir sefer koydurdu ve ardından hapis cezası aldı.

New Jersey’nin Newark kentinde yaşayan ABD’nin New York ve New Jersey Liman İdaresi eski başkanı David Samson hafta sonunu yazlık evinde geçirmek için Güney Karolina’nın Aiken kentine uçak seferi koydurdu.

 Normal şartlarda Newark’tan Aiken’e uçakla seyahat etmek isteyen kişileri 2 saat 30 dakikalık bir araç yolculuğu bekliyor.

Samson, 2 saat 30 dakikalık araç yolculuğunu 30 dakikaya düşürmek için United Airlines şirketine baskı yaptı ve maliyeti oldukça pahalı olan Newark – Columbia seferini başlatmayı başardı.

Haftada 2 gün Columbia’ya gerçekleşen seferlerin şirkete gelir kaybı yaşatması sebebiyle ABD Bölge Mahkemesi yargıcı tarafından 77 yaşındaki Samson’a 4 ay göz altı ve 1 yıl ev hapsi cezası verildi.

Samson’a verilen ceza bunlarla sınırlı kalmadı ve ayrıca 3.600 saat kamu hizmeti ve 100.000 Dolar para cezasına çarptırıldı.

New Jersey valisine uzun süredir danışmanlık da yapan Samson geçtiğimiz yıl da görevini kötüye kullanmak suçundan ceza almıştı.

Olayla ilgili açıklama yapan hava yolu şirketi Samson’un yazlığına hafta sonları rahatça gidebilmek için yeni bir hat talebinde bulunduğunu ve bu hattı açtırdığını belirtti.

Hat, Samson’un istifa ettiği 2014 yılında kapatıldı.(milliyet)

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.