YATI YAPILAN OTELDEKİ HIRSIZLIK OLAYINA OTELİN DUYARSIZLIĞI

YATI YAPILAN OTELDEKİ HIRSIZLIK OLAYINA OTELİN DUYARSIZLIĞI

Merhaba Sefa Bey,

Öncelikle sizi ve Airlinehaber’i severek takip eden biriyim.Dolayısıyla uçucu personel olarak başımdan geçen üzücü bir olayı sizle paylaşmak istiyorum.Bu yaşadığım olaydan sizin ve tüm havacılık camiasının haberi olması kanaatindeyim.

Özel bir havayolunda 2.pilot olarak çalışan,havacılığa gönül vermiş bir personel olarak geçenlerde yatı yaptığımız otelde başımdan şöyle bir olay geçti.

13 Temmuz Perşembe günü M. A Otel(S.Gökçen) de yatıdaydım. Sabah saat 10 gibi otelden ayrılıp 6 7 saat kadar dışarıda vakit geçirdim. Akşam üzeri odaya döndüğümde şahsıma ait olan tabletimin odada olmadığını fark ettim ve hemen tableti  aramaya başladım.Fakat uzun süre tableti aramama rağmen tableti bulamadım.Daha sonra otel yönetimi ile görüşüp bu durumun çözüme kavuşmasını ve bu konuda yardımcı olmalarını rica ettim.Başar Bey adlı nöbetçi müdür odaya gelerek durum ile ilgileneceğimizi söyledi.Fakat durumun ciddiyetine karşın otel yönetimi sanki olay otelde olmamış gibi olaya yaklaştı ve tüm süreci ağırdan takip etti.Kamera kayıtlarına bakılması istediğim halde çok yavaş hareket edildi ve olay çok da fazla önemsenmedi.Olay dan yarım saat sonra uçuşa gideceğim için maalesef polisi çağırıp zabıt tutturma imkanım da olmadı.Otelden çıkarken de genel müdür ile görüşmek istediğimi belirttim ve M.O adlı müdür ün yanına gittim.Ama genel müdür de gayet umursamaz bir şekilde benle muhatap oldu ve olaya gereken hassasiyetle yaklaşmadı
.
14 Temmuz Cuma günü uçuş bitimi tekrar otel yönetimi ile görüşmek istedim.Defalarca aramama rağmen lütfedip 10 uncu aramam sonucu benle görüştüler ve bana kamera kayıtlarına bakamayacağını ilettiler.Kamera odasına sadece  genel müdürün girebildiğini o da şu an çok yoğun olduğu için kayıtlara bakılamayacağı tarafıma söylendi.

Bizler uçucu personel olarak her ay farklı otellerde yatı yapan insanlarız.Bu odalara her türlü şahsı eşyalarımızı(pasaport kimlik,lisanslar)  bırakıp,dışarıda yemek vs için vakit geçirmekteyiz.2 gün önce sadece tabletim değil tüm şahsı eşyalarım da çalınabilirdi.

Malesef ki otelin bu konuya bu şekilde yaklaşması da oldukça üzücü.Resmen olayın üzerini kapatmaya çalışıp,kamera kayıtlarına bile bakamayacaklarını söylüyorlar.Bu konunun çözüme ulaşması için gerek şirketim gerekse polis aracılığı ile  gerekli yerlere başvurularımı yapıyorum.Sizlerden ricam bu konuyu haber olarak dikkate alırsanız,hem personel hem de şirketler konu hakkında daha hassas olur,hem de otel yönetimi olayın çözülmesi için süreci hızlandırır.

Saygılarımla,

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

4 Comments
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Volvo
2 yıl önce

Miracle Asia’mı?

Cpt
2 yıl önce
Reply to  Volvo

Tamamıyla mutabık…

kpt
2 yıl önce

Öncelikle geçmiş olsun dileklerimi iletiyor , otelin kısa sürede gereğini yapacağını umut ediyorum. Airline ekibine de hassasiyetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Benim de daha önce başka yerde yayınlanmayan iletilerimi yayınlayıp önerilerimi dikkate aldılar.. Sanırım habercilik bu olsa gerek. Yukarıdaki yoruma da katılıyorum ifşa edilmesi oldukça yerinde bir karar alır bakın o zaman nasıl tutuşuyorlar. Diğer yandan kendi havayolunuza da durumu bildirin.. Yatı için tercih edilen oteller çok ama çok önemli. zaten yorucu mesainin ardından insan sadece dinlenmeyi biraz vakit varsa da bir iki tur atmayı dünüşüyor. Kafası rahat olsun istiyor. Kalkıp bir de eşyalarımızın güvenliğini mi düşüneceğiz. Eğer odadaki ürünlere bile… Devamını oku »

Meral
2 yıl önce

O oteli afişe etmek gerek, yetmez! Geniş okur tabanı olan bir gazeteye de duyurmak . şart. Yorgun argın gelmiş insanlar bir de mallarının peşine mi düşecekler. ? Son nokta da dava açmak. Ama bunu havayolunuz yapmalı bence…