YALÇIN AYASLI “BORAJET BAHANESİYLE MAL VARLIKLARIM HEDEF SEÇİLDİ”

YALÇIN AYASLI “BORAJET BAHANESİYLE MAL VARLIKLARIM HEDEF SEÇİLDİ”

Turkish Coalition of America ve Turkish Cultural Foundation kurucusu işadamı Yalçın Ayaslı, Borajet’in satışı sonrasında yaşanan süreç ve Türkiye’de savcılığın hakkında çıkarılan dolandırıcılık iddiası ile ilgili bir açıklama yayınladı. 1968 yılından beri ABD’de yaşayan ve Amerika’daki Türk diasporası için yaptığı çalışmalarla bilinen Ayaslı, Borajet’i Bugaraj isimli şirkete hiçbir devir bedeli almaksızın ve hatta banka borçlarının tamamını ödemeyi üstlenerek devrettiğini kaydetti. Borajet’i satın alan SBK Holding’in finansörü olan Jacob Ortell Kingston ve Levon Termendzhyan’ın Sezgin Baran Korkmaz ile ilişkileri, ABD’de yürütülmekte olan bir kısım ceza soruşturmalarına da yansıdığını vurgulayan Ayaslı, ‘’Termendzhyan hakkında ABD’de yürütülen dava ve soruşturmalarda kendisini temsil eden avukat Mark Gregos aynı zamanda Los Angeles’da ASALA örgütü tarafından katledilen merhum Başkonsolos Kemal Arıkan’a suikast düzenleyen teröristi temsil eden ve Türkiye’ye karşı 1915 Ermeni olayları nedeniyle ABD’de başlatılan bir kısım davaları açan avukattır,’’ dedi.

Ayaslı, ‘’Yakın geçmişte kim olduklarını ve işbirliklerini öğrendiğim bu kişilerin benim ABD’de Türkiye lehine başta Ermeni diasporasına karşı memleket sevgisiyle yaptığım çalışmalar nedeniyle şahsımı ve malvarlıklarımı hedef seçtikleri geç de olsa çok net şekilde ortaya çıkmıştır,’’ diye konuştu.

Ayaslı’nın kamuoyuna açıklaması şu şekilde: ‘’Muhtelif medya kuruluşlarına verdiğim açıklamalardan da bilindiği üzere, Borajet yatırımımı, 2016 yılında şirketime ve adıma leke süren asılsız iddialar neticesinde içine düştüğü ekonomik sıkıntılardan kurtulması, çalışanlarının ve müşterilerinin mağdur olmamaları için ve faaliyetlerini sürdüreceği inancıyla 2016 yılı Aralık ayında devretmeye karar verdim.

2016 Aralık ayı sonunda Borajet’i, ekonomik zorluklar içindeki şirketleri satın alma ve yönetmede uzman bir girişimci olarak tarafıma tanıtılan, Sezgin Baran Korkmaz’ın sahibi olduğu SBK Holding bünyesindeki Bugaraj isimli şirkete hiçbir devir bedeli almaksızın ve hatta banka borçlarının tamamını ödemeyi üstlenerek devrettim. Ancak şirketi devrettikten sonra SBK Holding’in ABD’de haklarında muhtelif suçlardan dolayı yasal takipler bulunan  bir grup tarafından finanse edildiğini öğrendim.

Devir sonrası, anlaşmanın amacına uygun olmayan davranış ve taleplere karşı direnmem nedeniyle, hakkımda öncelikle finans kurumları nezdinde karalama kampanyası başlatılmış, daha sonra SBK Holding’i finanse eden kişilerden Jacob Ortell Kingston’ın sahibi olduğu MEGA varlık isimli şirket üzerinden malvarlıklarım üzerinde haciz işlemleri yapılmıştır. Bunlardan netice alınamayınca, Bugaraj Şirketi tarafından şahsıma bir ticari dava açılmış ve yine malvarlıklarım üzerinde haciz uygulanmak istemiş ancak ticaret mahkemesinin bu isteği reddetmesi üzerine hakkımda birçok asılsız suçlamalarla savcılık nezdinde yasal süreçler başlatılmıştır.

Hakkımda tüm hukuki süreçleri başlatan Sezgin Baran Korkmaz ve sahibi olduğu SBK Holding’in finansörü olan Jacob Ortell Kingston ve Levon Termendzhyan’ın Sezgin Baran Korkmaz ile ilişkileri, ABD’de yürütülmekte olan bir kısım ceza soruşturmalarına da yansımıştır. Geçtiğimiz hafta içinde Sezgin Baran Korkmaz büyük jüri önünde saatlerce ifade vermiştir. Bu olay ABD’de pek çok medya kuruluşu tarafından haber yapılmış ancak ülkemizde ise hiçbir şekilde dikkate gelmemiştir.

Yine ABD’de yayımlanan haberlerde, birer suç örgütü olarak tanımlanan Kingston ile Termendzhyan haklarında vergi kaçakçılığı ve akaryakıt kaçakçılığından tutun da kara para aklamaya kadar kabarık suç dosyaları bulunduğu belirtilmektedir.  Ayrıca,  Termendzhyan hakkında ABD’de yürütülen dava ve soruşturmalarda kendisini temsil eden avukat Mark Gregos aynı zamanda Los Angeles’da ASALA örgütü tarafından katledilen merhum Başkonsolos Arıkan’a suikast düzenleyen teröristi temsil eden ve Türkiye’ye karşı 1915 Ermeni olayları nedeniyle ABD’de başlatılan bir kısım davaları açan avukattır.

Yakın geçmişte kim olduklarını ve işbirliklerini öğrendiğim bu kişilerin benim ABD’de Türkiye lehine başta Ermeni diasporasına karşı memleket sevgisiyle yaptığım çalışmalar nedeniyle şahsımı ve malvarlıklarımı hedef seçtikleri geç de olsa çok net şekilde ortaya çıkmıştır. Bugün savcılığın dolandırıcılık iddiası ile şahsımı ve bir çalışanımı mahkemeye sevk ettiğini öğrenmiş bulunuyorum. Türkiye sevgisi ve Türkiye menfaatine yaptığım çalışmalar nedeniyle 43 senedir yaşamakta olduğum ABD’de birçok saldırı ve tehdit ile mücadele ettim. Bu tehdit ve saldırılardan ABD’de sonuç alamayanlar şimdi ülkemin savcı ve hakimlerini alet ederek sonuç almak çabası içindedirler. Bu yasadışı işlere bulaşmış kişilerin kurdukları oyunlar ve şikayetleri üzerine yargılanıyor olmak beni yıldırmayacaktır. Bilakis, bu yaşadıklarımı senelerdir Türkiye sevgisi ile yaptığım çalışmaların başarısının bir göstergesi olarak değerlendiriyorum ve gurur duyuyorum. Hukuk süreçleri neticesinde haklarımın korunacağına ve adaletin yerini bulacağına hiç bir şüphem bulunmamaktadır. Bu kişiler hakkında haklarımın korunması ve başkalarının mağduriyetlerinin engellenmesi adına her türlü hukuki girişim başlatılmıştır ve yasaların elverdiği ölçüde gerekli açıklamalar şahsım tarafından yapılacaktır.”(turkavenue)

Geri

41
Kimler Neler Demiş?

avatar
33 Comment threads
8 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
BorajetliMukemmelServetYorumVatan sever Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Syg
Ziyaretçi
Syg

Yalcın bey haklı diyor da onun zamanında çıkarılan kişilerinde tazminatları ödenmedi sbk döneminde cikarilanlarinda ödenmedi. Peki kim ödeyecek bu tazminatları bana biri onu söylesin.

0

1
Neden
Ziyaretçi
Neden

Savcilik neden SBK hakkinda inceleme başlatmiyor , bu haber bir suç duyurusu niteliginde ve cok ciddi şeyler içeriyor…Adalet Bakanligini ivedilikle goreve cagirmak lazim…Sayin cumhurbaşkanim adaletli oldugunuzu biliyoruz , gerekli talimatlari vereceginize inancimiz tam,saygilar..

1

0
Turk Adeleti
Ziyaretçi
Turk Adeleti

Sn Adalet Bakanim er ya da gec olaya el atacaktir…Turkiye de kara para aklayan sozde işadami istemiyoruz…

2

0
Vatanperver
Ziyaretçi
Vatanperver

Teröriste avukatlık yapan adamı(!) kendisine avukat olarak tutam adamdan(!) ne bekliyorsunuz?

1

0
Muharrem Katılmış
Ziyaretçi
Muharrem Katılmış

yalan yok vallahi bu adam tam şerefsiz sbkyı doladırdı onu geçtim önce bizi dolandırdı

0

2
Hasan Usta
Ziyaretçi
Hasan Usta

bu adam tam bir fetöcü bir kere bylock çıktı bu adamda

0

2
Salama
Ziyaretçi
Salama

Yalcin beyi tanimadigin nasil belli.

0

0
Milliyetçi adam
Ziyaretçi
Milliyetçi adam

kardeşim bu adam bir kere dolandıcı değilmi ? kara para aklayan teröriste yandaş olan kişi yalçın ayaslı

0

2
burhan tokgöz
Ziyaretçi
burhan tokgöz

lan bu adi herif fetöcü değil mi ? hakkında yakalama kararları vardı

0

2
Kahbe
Ziyaretçi
Kahbe

bakın kardeşim SBK mükemmel bir şirket çünkü bunun gibi şerefsizlerin batırdığı markaları kurtarıyor

0

3
Sbk
Ziyaretçi
Sbk

Sbk ekibi yaziyor heralde bunlari komiksiniz .

1

0
Mukemmel
Ziyaretçi
Mukemmel

Mukemel koptum suan senin kafada mukemmel valla ne kulaniyosan

1

0
Sahtekar Yalçın
Ziyaretçi
Sahtekar Yalçın

adımın yalçın olduğundan vallahi değiştircem şerefsiz fetöcü XXX kendi çalışanlarının üzerinden kazanan çıkarcı yalçın

0

2
Yalçın Sudan
Ziyaretçi
Yalçın Sudan

millet kimin şerefsiz kimin adam olduğunu biliyor ! Sezgin bey bir kere ADAM ADAM ! sizin gibilere pabuç bırakılmaz

0

1
Fetöcü
Ziyaretçi
Fetöcü

oğlum yalçın bak sen fetöcünün tekisin abd ye kendini satarsın

0

2
Durmuş Haksever
Ziyaretçi
Durmuş Haksever

merhabalar benim kadar SBK holdingi tanıyan olamaz yıllarca çalıştım Sezgin bey gerçekten gönlü büyük çok iyi bir insandır yok ermeni yok bilmemne falan bunlar hep hikaye kimler yurtdışıyla iş yapmadı ! ticaret bu sonuçta herkez yapabilir ama böylesine konuşmak Hak yemektir Allah yukarda Sezgin bey bir defa kazandığının inanın çok büyük kısmını kimseye sormadan etmeden dağıtır yardıma muhtaçlara boş konuşmamak lazım …

0

5
Vatanı Özümsemiş İnsan
Ziyaretçi
Vatanı Özümsemiş İnsan

bakın bu adam yalçın dene fetöcü himmet parasıyla iş yapar başkada ticaret yapacak zeka yok olsa zaten fetöye darbe olunca kaçmazdı

0

3
satın almış belli
Ziyaretçi
satın almış belli

kardeşim resmen bu haber düzmece belliki birilerinin kuyruğuna basılmış

0

2
durmuş ali ihsan
Ziyaretçi
durmuş ali ihsan

sen şirketi hemde kendi şirketini dolandır utanmadan bir de kalk beni hedef aldılar öde lan o zaman maaşımı sahtekar yalçın

0

2
Servet
Ziyaretçi
Servet

Yav sen neyin kafasindanin adamin serveti senin sulaleni satin alir. Oyuzden dolandiriciliga ihtiyacinyok rahatbol. Asil ben cok zenginim diye gezip onun bunun parasinni servetinu ustune gecirmeye calisana bak.

1

0
ayaslı ayaslı
Ziyaretçi
ayaslı ayaslı

gerçek adı aslında yalçın değil fetö ayaslı bylockcu dolandırıcı ve daha neler neler

0

1
Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Sbk uslubunda yalan Sbk ci , cok manidar !

0

1
funda firar
Ziyaretçi
funda firar

ahahahah bu habere anca gülünür koskoca borajeti batır sonra adamın biri alsın yeniden marka değeri katmak için onuda suçla sen nasıl bir insansın la dolandırıcı

0

2
volkan aydemir
Ziyaretçi
volkan aydemir

bu zahide var bunun kankası o mahkemede cezayı yiyince görecez 😀 bu adam tam bir kalpazn utanmasa kendi parasını basar o denli makyajcı

0

1
uğur ari
Ziyaretçi
uğur ari

zavallı ayaslı insanda azıcık utanma olur yahu sen şirketi boya süsle sat hani derler ya anasını boyar babasına satar diye ahanda ayaslı

0

2
Sbklilar
Ziyaretçi
Sbklilar

Asil sende azicik utanma olur iftira atmaya utanmiyormusun sbk ekibi

1

0
çağlar gördü
Ziyaretçi
çağlar gördü

foyan ortaya çıktı gidip haber sitelerine yandaş sitelere sen kaşarlık yapıp mail at para teklif et dimi

0

0
ermeni karakter
Ziyaretçi
ermeni karakter

yahu biz yalçını tanırız bu bizim dostumuz bu zaten 2012de bize yol verdi neden şimdi bizi satıyor acaba borajeti satarken kendi şirketinide boyayıp sattığı içinmi

0

0
eski Borajetli
Ziyaretçi
eski Borajetli

Ermeni karakter 2013 o dikkatli oku 2012 de İran yalanı vardı. 2013 de Ermeni çıktı.

0

0
Sayın Savcı
Ziyaretçi
Sayın Savcı

bu adamı bu adamın haberlerini kaldırın bu adam fetöcü birde vatan sever insanları kötülüyor

0

1
Vatan sever
Ziyaretçi
Vatan sever

Hahahaha kim vatan sever sbk mi? Yok artik

1

0
Sen kimi kandiriyorsun ?
Ziyaretçi
Sen kimi kandiriyorsun ?

Icine Sbk kacmis sbk cilar , cok manidar , uslup ayni…

0

0
Finansorler
Ziyaretçi
Finansorler

Sbk nin finansorlerinin ismini Google dan arastirinca enteresan haberler cikiyor…Eyvahhhh onlarda Sbk yi demek kandirmislarrrr!!!

0

0
murat
Ziyaretçi
murat

ahhashhha olaya bak yalçın yazınca googlede dolandırıcılık çıkıyor belli ayaslı belli

0

1
eski Borajetli
Ziyaretçi
eski Borajetli

Kim size talimat verdi de 22 :01-22:40 arası post kasın diye?
Komedisiniz yeminle minik troller.

2

0
Brj li
Ziyaretçi
Brj li

Resmen yalcin bey adina kotu yorum yazin denmis yorum saatlerinden anlasilan. Cok amatorsunuz.

1

0
Brj
Ziyaretçi
Brj

Yalcin bey adamdir

0

0
Sbkli
Ziyaretçi
Sbkli

22.01 22.40 arasi Yorumcu sen misin elif

0

0
Sbklilar
Ziyaretçi
Sbklilar

Sbk ekibi yalcin bey adina yazdiginiz kotu yorumlar komik olmus. Tum borajet calisnalari sizide taniyor yalcin beyide. Kendi yorumlarinizi yazip kuculmeyin iyice

1

0
Yorum
Ziyaretçi
Yorum

Baktilar tum borajetliler sbk atiyor sovuyot bedua okuyor bir kisi yalcin beyi kotulemiyor . Dayanamayip kendiledi klavye basina gecmis ama yazi sekileri hepnayni .

1

0
Borajetli
Ziyaretçi
Borajetli

Sezgin Baran’in xxxx nasil da saldirmis. Yegeniyle evlenen xxx Mormonlarin, Turkleri katleden Ermenilerin parasini Turkiye’ye kara para olarak getir, sonra da “260 milyon dolara Borajet’i aldim” diye yalan soyle. Uc kagitci. Tek kurus para vermeden Borajet’i aldiniz, savcilara baskiyla haciz karari aldirtmaya calismadiniz. Hicbiri yetmedi Yalcin Ayasli’nin diger mallarina goz diktiniz. Ama yanlis kayaya carptiniz. Iyiler mutlaka kazanir. Bu yaptiklariniz da yaniniza kalmaz merak etmeyin. Bir Borajet calisani…

0

0