Van Havalimanı'nda Tepkili Yolcular: THY Uçağı Saatlerdir Havalanamadı

Van Havalimanı’nda Tepkili Yolcular: THY Uçağı Saatlerdir Havalanamadı

Türk Hava Yolları’na ait bir uçağın Van Havalimanı’nda yaşanan bir olay nedeniyle saatlerdir havalanamaması, yolcularda tepkilere neden oldu. Dün saat 18.10’da yapılması planlanan Van-İstanbul seferi, uçağın tekerleğinin patlaması sebebiyle gerçekleştirilemedi. Saat 23.00’a kadar bekleyen yolcular, duruma tepki göstererek havalimanında beklemeye devam etti.

Havalimanında bulunan yolcular, uzun süren bekleyişin ardından tepkilerini göstermek amacıyla alkışlarla protesto etti. Ancak, uçağın havalanmaması ve seferin iptal edilmesi nedeniyle yolcuların tepkisi sürüyor.

THY yetkililerinden henüz resmi bir açıklama yapılmazken, bekleyen yolcuların mağduriyetlerinin giderilmesi için girişimlerin devam ettiği belirtiliyor.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkan Yorumlar

 1. 2 ay önce

  Gitsinler van büyük şehir belediyesine müracaat etsinler

2 Yorum

 1. 2 ay önce

  Gitsinler van büyük şehir belediyesine müracaat etsinler

 2. 2 ay önce

  Eskiden uçaklarda yedek olarak ana ve burun tekerleği taşınırdı. Yakıt çok pahalı olunca ağırlık azaltmak için bunlar taşınmaz oldu. Bazı havalimanlarında yedek tekerlek ve gerekli takım, teçhizat tutulurdu, istasyonda veya uçakta teknisyen de gereksiz masraf diye kaldırılınca bir lastik patlamasında seferin iptal edilmesi riski kabul edildi. Ankara veya İstanbuldan tekerlek, takım ve teçhizatla yetkili teknisyen gelmesinin beklenmesinden başka yapacak bir şey yok maalesef.

  Cevapla