featured

VALİZİNDEN 15 KİLO 371 GRAM ESRAR ÇIKTI

Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve istihbarat ekiplerince yapılan operasyonla Trabzon Havalimanı’nda 15 kilo 371 gram uyuşturucu madde ele geçirildi.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığına bağlı Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat ekipleri uyuşturucuya geçit vermiyor. Bütün uyuşturucu rotalarını sıkı takibe alan muhafaza personeli tarafından Trabzon Havalimanı’nda piyasa değeri 307 bin TL olan 15 kilo 371 gram esrar ele geçirildi.

Güney Afrika’nın Johannesburg kentinden İstanbul aktarmalı olarak Türk Hava Yollarına ait uçakla Trabzon Havalimanı Dış Hatlar Terminaline gelen yolcuların bagajları havalimanında görevli gümrük muhafaza memurları tarafından X-Ray’den geçirildi. Yolculardan Güney Afrika uyruklu S.E.N’ye ait valizde yoğunluk farkı tespit edilmesi üzerine Narkotik dedektör köpeği Niki getirilerek valizler aratıldı. Niki’nin şüphelinin valizine tepki vermesi üzerine yolcu ve bagajları detaylı aranmak üzere muhafaza memurları tarafından uygun bir odaya alındı.
Açılan valizde vakumlanmış halde içinde yeşil maddeler olan paketler bulundu. Paketlerden usulüne uygun olarak alınan numune uyuşturucu test kitinde analiz edildiğinde esrar pozitif uyarısı alındı. Olayla ilgili olarak bilgilendirilen Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığından alınan talimata istinaden yapılan sayım ve tespitte 15 adet vakumlanmış paket içerisinde piyasa değeri 307 bin TL olan 15 kilo 371 gram esrar olduğu tespit edildi. Ele geçirilen uyuşturucu muhafaza altına alındı ve şahıs gözaltına alınarak Savcılığa sevk edildi. Savcılık tarafından Mahkemeye sevk edilen şahıs, çıkarıldığı Mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir