United Airlines, Pilotlardan Ücretsiz İzne Çıkmalarını İstedi

United Airlines, Pilotlardan Ücretsiz İzne Çıkmalarını İstedi

Amerikan havayolu devi United Airlines, önümüzdeki ay gönüllü olarak ücretsiz izne çıkmalarını istediği pilotlarına yönelik bir adım attı. Boeing’den beklenen yeni uçakların teslimatının gecikmesi nedeniyle, uçak sayısından daha fazla pilot mevcut durumda.

Şirketin CEO’su Scott Kirby, bu yıl 737 MAX 10 modelinin birkaç uçağının teslim edilmesinin artık beklenmediğini açıkladı. United’ın bu yıl sipariş ettiği toplam 277 MAX 10’dan 80’ini teslim alması gerekiyordu. Ancak Boeing’in yaşadığı sorunlar nedeniyle bu teslimatlar gecikti.

United Airlines, işe aldığı pilot sayısını bu yeni uçaklarla uçurması gereken daha az sayıda pilotla eşleştirmek amacıyla bu adımı attı. Havayolunun bir sözcüsü, pilotlar tarafından alınan ek iznin aşırı personel sayısını azaltmayı hedeflediğini belirtti.

Boeing, bu yılın başından beri bir dizi krizle karşı karşıya kaldı. Alaska Havayolları tarafından işletilen bir Boeing 737 MAX 9’un kopan kapı paneli olayı, bu sorunların başlangıcı oldu. CEO Dave Calhoun, geçen hafta yaptığı açıklamada bu yıl sonuna kadar Boeing’den ayrılacağını duyurdu. Diğer bazı üst düzey yöneticiler de ayrılışlarını açıkladı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 2 hafta önce

    Finlandiya yanlış biliyor benim bildiğim şirketin sahibi ve herseyi “Fuat”. Kendisi Rus vatandaşı değil diye biliyorum.

    Cevapla