United Airlines Hisse Senetleri Değer Kaybetti

United Airlines Hisse Senetleri Değer Kaybetti

ABD Federal Havacılık İdaresi’nin (FAA), United Airlines üzerindeki denetimini artıracağını duyurmasının ardından United Airlines hisse senetleri, Pazartesi günü %3,4’lük bir düşüşle kapanış yaptı.

FAA, hafta sonu yaşanan bir dizi güvenlik olayının ardından, Chicago merkezli havayolu şirketinin güvenlik düzenlemelerine uyumunu değerlendireceğini ve gelecekteki sertifikasyon projelerini geciktirebileceğini belirtti.

United Airlines pilotlarını temsil eden Hava Hattı Pilotları Birliği (ALPA), resmi değerlendirmenin ABD taşıyıcılarının periyodik olarak geçtiği bir denetim olduğunu ve bu durumun United’ın son olarak 2018’de maruz kaldığı bir tür denetim olduğunu açıkladı. ALPA, bu değerlendirmenin operasyonel iyileştirmeleri ve riskleri azaltacak değişiklikleri belirlemek için bir fırsat olduğunu belirtti.

Ancak, ALPA, FAA’nın United’ın sertifikasyon faaliyetlerini askıya alıp almayacağı konusunda belirsizlik olduğunu vurguladı.

United Airlines son iki hafta içinde bir dizi güvenlik olayıyla karşı karşıya kalmıştı. 15 Mart’ta Oregon’a inen bir United uçağında bir dış panelin eksik bulunması, FAA’nın bir soruşturma başlatmasına neden olmuştu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir