United Airlines 1,9 milyon dolar cezaya çarptırıldı - Airline Haber

United Airlines 1,9 milyon dolar cezaya çarptırıldı

ABD Ulaştırma Bakanlığı Cuma günü yaptığı açıklamada, federal kuralları ihlal ederek binlerce yolcuyu uçaklarda saatlerce mahsur bıraktığı için United Airlines’a türünün en büyük cezası olan 1,9 milyon dolar para cezası verdiğini söyledi.

Bakanlık, yolcuların uçakta üç saatten fazla tutulduğu 20 iç hat uçuşuna ve gecikmenin en az dört saat olduğu beş dış hat uçuşuna dikkat çekti. Toplamda 3.218 yolcu etkilendi. Olayların neredeyse tüm olaylar kötü hava koşullarını içeriyordu.

United sözcüsü Charles Hobart, havayolunun uzun gecikmeleri önlemek için 2015’ten bu yana operasyonlarında iyileştirmeler yaptığını, kötü havalarda erişilebilir havaalanlarını belirlemek için bir sistem geliştirdiğini ve havalimanlarının ekipmana yatırım yaptığını söyledi.

Hobart, “Müşterilerimizin ve çalışanlarımızın güvenliği, özellikle şiddetli kötü havalarda her zaman birinci önceliğimizdir” dedi. “Tüm DOT kurallarını tam olarak uygulamaya bağlıyız ve müşterilerimizin ve çalışanlarımızın güvenliğini korurken zorlu çalışma koşullarını yönetme şeklimizde iyileştirmeleri uygulamaya devam edeceğiz.

Para cezası, hükümetle havayolu arasındaki anlaşmanın bir sonucuydu. Ancak, United’ın bazı gerçeklere itiraz ettiğini söylüyor. Hobart, 25 olaydan bazılarının beş yıl öncesine dayandığını ve United ve ortaklarının bu süre içinde 8 milyon uçuş gerçekleştirdiğini söyledi.

“United, hem kendisinin hem de Departmanın nihayetinde yolcuları varış noktalarına ve olumsuz hava koşullarında mümkün olan en kısa sürede güvenli bir şekilde taşımak istediklerine inanıyor. Ancak, bu sıradaki bazı uçuşlarla ilgili olarak United, icra eyleminin garanti edildiği konusunda Departmana saygıyla katılmıyo” dedi.

YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum Airlinehaber moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.Sıradaki haber:

Ruslar en az parayı Türkiye’de harcadı

Hızlı Yorum Yap

Yazarlar
Video
Galeri

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Airline Haber'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Airline Haber'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.