Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı: Kargo Uçağı Kazasıyla İlgili Açıklama

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı: Kargo Uçağı Kazasıyla İlgili Açıklama

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, İstanbul Havalimanı’nda meydana gelen kargo uçağı kazasıyla ilgili açıklama yaptı. Bakanlık açıklamasında, bugün (8 Mayıs) gerçekleşen olayda Fedex Havayolları’na ait N110FE tescilli Boeing 763 tipi kargo uçağının hidrolik arızası nedeniyle ön iniş takımının açılmadığını belirtti.

Saat 07.55’te lokal saatle pilot tarafından bildirilen durum üzerine, uçak 08.17’de ön iniş takımı kapalı halde 16R pistine iniş yaptı ve pist içerisinde kaldı. İniş sonrasında havalimanı kurtarma ve yangınla mücadele servisi ekipleri (ARFF) tarafından müdahale edildi ve pist notamlanarak güvenlik sağlandı.

Kazada ne ölen ne de yaralanan olduğu belirtilirken, bakanlık uzmanlarının görevlendirilerek olayı araştırma ve inceleme çalışmalarının başlatıldığı ifade edildi.

Son Dakika Havacılık Haberleri | Türk Hava Yolları, Pegasus, Sunexpress, Corendon, Havacılık, Havayolları, Havalimanları, Havaalanları, THY, Hostes, Pilot, Uçak, Kabin memuru, SHGM, DHMİ kaza2 Son Dakika Havacılık Haberleri | Türk Hava Yolları, Pegasus, Sunexpress, Corendon, Havacılık, Havayolları, Havalimanları, Havaalanları, THY, Hostes, Pilot, Uçak, Kabin memuru, SHGM, DHMİ kaza3 Son Dakika Havacılık Haberleri | Türk Hava Yolları, Pegasus, Sunexpress, Corendon, Havacılık, Havayolları, Havalimanları, Havaalanları, THY, Hostes, Pilot, Uçak, Kabin memuru, SHGM, DHMİ kaza4

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 3 hafta önce

    Sadece burun iniş takımı açılmamış. Ana iniş takımları üzerine güzel bir iniş yapılmış, geçmiş olsun. Büyük ihtimalle burun iniş takımının Yukarı Kilidi (Uplock) mekanik bir arza nedeniyle açılmamış olmalı. Free Fall ile de açılmayınca mecburen burun gövde üzerine güzel bir iniş yapılmış.

    Cevapla