Uçaktaki Tuvaletler Paralı Olabilir

Uçaktaki Tuvaletler Paralı Olabilir

Pegasus Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı, yaptığı açıklamada uçaktaki tuvaletlerin paralı olabileceğini bununla gelir elde edilebileceğini söyledi.

Türkiye Genç İş Adamları Konfederasyonu (TÜGİK) 2016 İş Zirvesi, Antalya Titanic Deluxe Belek Otel’de düzenlendi. Zirvenin açılış konuşmalarının ardından iş dünyasının önemli isimleri yaşadıkları deneyimleri anlattı. Patronlar Okulu Kurucusu Sibel Kaya’nın moderatörlüğünde gerçekleştirilen oturumun konukları ise Pegasus Hava Yolları sahibi Ali Sabancı ve yemeksepeti.com Kurucu Ortağı ve CEO’su Nevzat Aydın oldu. Pegasus Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı, İtalya’da otobanlarda bulunan tuvaletlerin paralı olduğunu, uçakta da bunun gelir kaynağı olabileceğini söyledi.

ŞİRKETİN BU GÜNLERE NASIL GELDİĞİNİ ANLATTI

İlk olarak konuşmasına başlayan Pegasus’un sahibi Ali Sabancı, şirketin nasıl oluştuğunu ve bu günlere geldiğini anlattı. Kendisinin Amerika’da eğitim gördükten sonra Türkiye’ye geldiğini söyleyen Sabancı, kendilerini dünyanın en şanslı ailesi olarak nitelendirdi. Sabancı ailesindeki herkesin bir işin başında olduğunu belirten Ali Sabancı, “Her işin başında bir aile ferdi var, ‘bizdeki damatlar gelinlerde birinci sınıf’ dedim bu işin başında hep birileri var. Ben ayrılma kararı aldım. Babam destek oldu. Cümleyi bitiremeden amcam ‘hayırlı olsun’ dedi. Sakıb Sabancı amcama ‘ben gidiyorum’ dedim tatile gidiyorum sandı.” dedi.

“PARA KAYBETMEKTEN ÇOK İTİBAR KAYBETMEKTEN KORKARLAR”

Aile şirketlerinden ayrılanların en büyük korkusunun para kaybetmekten çok itibar kaybetmek olduğunu söyleyen Ali Sabancı, hiç bir zaman B planı olarak aile şirketine dönmeme üzerine olması gerektiğini hatırlattı. Sabancı, “Bu nasıl düşecek de alkışlayacağım diyen insanlar var. Bunların içerisinde aileden birileri de var. Şuan 65-67 uçağımız var ama özel uçağım yok.” diye konuştu.

“UÇAKTA TUVALETTEN GELİR KAYNAĞI ELDE EDİLEBİLİR”

Çoğu insanların Pegasus’u Sabancı ailesinin kurduğunu sandığını ifade eden Ali Sabancı, hala uçağın nasıl kalktığına hayret ettiğini anlattı. Moderatör Sibel Kaya’nın yolculara uçakta hosteslerin bozuk para sormasını eleştirdiğini söylemesi üzerine Ali Sabancı salondakilere dönerek, “İtalya’da otobanda araba süren var mı?” diye soru yöneltti. Sabancı bu sorunun üzerine şunları söyledi: “Bozuk paran yoksa tuvalete gidemiyorsun. Demek ki ben uçakta da bir gelir kaynağı elde edilebilirim.”

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

12 Comments
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Murat
3 yıl önce

Para vermemek için şişeye işerler

lowcoast uçuşların gelişmesinde önemli
4 yıl önce

Türkiye de lowcoast uçuşların gelişmesi hızlı ve cesaret ile ilerliyor tuvaletlerin ucretli olması bilet fiyatlarına ucuzluk olarak ne kadar yansıyacak . bu uygulama eğer uygulamaya gecerse prostat hastalığı olan yolcu için ne gibi çözüm düşünülüyor vb.

Anonim
4 yıl önce

easy jet ve rynair deki tuvaletler parali degil yanlis bilgi!

Yok artik
4 yıl önce

Ali sabanci bu kadar dusurmesin bence artik pegasusu..tuvaletin ucretli olmasi ne demek ya..para kazanmak icin ucagin icinde yapmadigi bi o kalmisti zaten..ucakta yok ayicik satmalar,yok bilmemne..bu adam napicagini sasirdi para ugruna..bu gidisle para kaybetmicek ama itibar kaybetcek..

fthertnc
4 yıl önce

Esprili konuşmaları ile ünlü sabancı ortaya bir fikir atıp nabız yokluyor…

Yapabilir
4 yıl önce

Ali bey in verdiği beyanın tümüne bakmak lazım. Medya konuşmanın arasında geçen bir sözü tek başına yazarsa bu anlam çıkar

Saçmalamayın
4 yıl önce

Bu söz yapacağım anlamına gelmiyor. Yapılabilir demek farklıdır

mafaky
4 yıl önce

Dervişin FİKRİ neyse, ZİKRİ de oymuş derler ya… Ancak aşağıda yorum yapan “Mantıklı” kişi galiba yanlış bilgi vermekte: Uçak tuvaletlerine para isteyen bir havayolu “henüz” yok!!! Bu fikir önceden de ileriye atılmıştı LCC tarafından ama büyük tepkiyle karşılaşıldığından kimse uygulamaya cesaret edemedi.

Anonim
4 yıl önce

Saçmalama lutfen

Mantıklı
4 yıl önce

Avrupada ki bi çok lowcoast firma bunu yapıyor. Şimdi herkes atarlanıcak ama adam zaten “yaptım” yada “yapacağım” dememiş ortaya bisey atmış -ki araştırma firmalarına para vermektense kendi pazar araştırmasını başlatmış- sonrasındada durumu değerlendirip karar vericek. Adam gördüğü açıktan faydalanıyoda Türkiye de yürümez, gitmez bu iş. EasyJet, Ryanair gibi loawcoast şirketlerde tuvaletler ücretli mesela 🙂 Bildiğim kadarıyla ülkemizde bunun olamayacağıyla ilgili ne yasal olarak nede sivil havacılıkta bi yönetmelik yok. Kim kızarsa kızsın (pegasusla uçan biri olarak bendr bazen çok sinirleniyorum) ama adam akıllı, kafası çalışıyo.

yanlis
4 yıl önce
Cevapla  Mantıklı

easy jet ve ryan air de tuvaletler ucretli degil yanlis yorum yapmayin lutfen

Kakacı
3 yıl önce
Cevapla  Mantıklı

Bizim millet tepki olarak pet şişeye yapar, inadına halıya yapar, çocuğunu altına yaptırır boykotunu fiilen gerçekleştirir. Kafası çalışmaktan ziyade element uyduruyor bir taraflarından oldu olacak dakikada 15 nefesten sonrasi paralı desin, milletin ağzına burnuna sayaç taksın. Kara düzen patronculuk, eskiden ev sahipleri vardı bunun gibi evini kiraya verince gelen giden misafirini takip ederdi, kotayı aşanlara ihtar gelirdi, çoçuk sayısı çok olana ev vermezdi. Aynı kafa işte. İtalya’da ki otoban saçmalık, Türkiye’de durum farklı mı sanki para alan dinlenme tesisleri var, sen parayı uçuşlardan mı kazanacaksın yoksa tuvaletten mi ona karar ver. Gözünü boşaltım sisteminden çıkanlara diktiysen kapat Pegasus’u Eminönü meydanına… Devamını oku »