Uçak Krizinin Arkasında Amerika Var!

Uçak Krizinin Arkasında Amerika Var!

Rusya Komünist Partisi Başkanı Gennadi Zyuganov, Türkiye’nin Rus uçağını düşürmesi ile başlayan ve gerilen ilişkiler için açıklamalarda bulundu. Gennadi Zyuganov Türkiye’ye karşı sert adımların atılmaması gerektiğini söyledi ve bu olayın arkasında Amerika’nın olduğunu vurguladı.

Siyasi Haberler Federal Ajansı’na konuşan Zyuganov, kötüleşen Türk-Rus ilişkilerine de değindi. Rusya Komünist Partisi Başkanı, “Amerikanlar, askeri ihtilaflarla ayakta kalmaya çalışıyor. Kendi dev 18 trilyon dolarlık dev borcunu silmek için onlara böyle bir askeri ihtilaf, kavga lazım. Daha önceki 2 dünya savaşında da böyle yaptılar. İşte Türkiye’de Rus savaş uçağının düşürülmesiyle ilgili olay da bunun dolaylı olarak kanıtı. NATO böylece ülkemize karşı ağır bir askeri provokasyon yaptı.” şeklinde konuştu.

ABD’yi Rusya’ya karşı attığı adımlardan dolayı eleştiren Zyuganov, “Bence bu olayın (uçağın düşürülmesi) arkasında öncelikle ABD var. ABD, her zaman böyle benzer provokasyonlar organize etti.” iddiasında bulundu.

ANKARA, HİTLER’LE İTTİFAK KURMADI!

Türkiye’ye yönelik sert adımların atılmaması gerektiğine işaret eden Zyuganov, “Aceleci ve sıcak eylemlerden kaçınmak lazım. Unutmayalım ki Türkiye bir zamanlar ilk Sovyet Cumhuriyeti’ni tanıyan ilk devletlerden biri idi. İkinci Dünya Savaşı yıllarında Ankara, Nazi lideri Adolf Hitler’le ittifak bile kurmadı.” diyerek, ikili ekonomi ilişkilerinin önemine de değindi.

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.