UÇAK KOLTUKLARI NE KADAR GÜVENLİ ?

UÇAK KOLTUKLARI NE KADAR GÜVENLİ ?

Uçağın çöle çarpma anına ait video, kaçınılmaz sonu apaçık gözler önüne seriyor. Videoda izlenen Boeing 727 bir test uçuşu sırasında kaydedilmiş. İniş takımları açıldığında her şey normal görünse de, aşağıda pist olmadığından yere çarpacağı açıkça belli.  Tam kuma değdiği anda  burun kısmı kopuyor. Ön bölüm, uçak sürüklenirken geri kalan kısmın altında kalarak parçalanıyor. Büyük kazadan geriye kalan; 170 koltuklu arka bölüm, hem de  bozulmadan kalıyor.

Bu Test Neden Yapıldı?

Bilim adamları, uzmanlar ve pilotlardan oluşan uluslararası bir ekip, bir uçak çarpıp çöktüğünde o anda  neler olduğunu görmek için testi gerçekleştirdi.

Klip 2005’den beri yayında olan More4 isimli dijital televizyon kanalından alındı ve yakın zamanda Reddit’e yüklendi. İzleyenler gördükleri karşısında şok geçirdi.

Uçağın ön bölümündeki koltuklardan vazgeçenler, “kahretsin,herkes birinci sınıfta” diyenler,uçak koltuğunun güvenilir olmadığı söyleyenler… çeşitli yorumlar yaptılar.

 

 

 

 

 

 

Geri

3
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Tec

Çok güzel test büyük emek vermişler.

Arka da oturmak daha cazip

Bu video uçağın arkasında oturmayı daha mantıklı kılıyor. Business class bence arka bölümde olmalı. boşuna para verip en güvensiz bölümü seçiyorlar. THY Amsterdam kazasında da böyleydi.Ön taraf koptu uçak üçe bölündü.

Doğru

Haklısın be kardeş. Gerçek ortada