Uçak

Uçak kazasından 40 gün sonra dört çocuk Amazon ormanlarında canlı olarak bulundu

1 Mayıs’ta Cessna 206 ile yaptıkları uçuş sırasında ormana düştü.

Kurtarma güçleri görevlerine Operación Esperanza, Umut Operasyonu adını verdiler. Toplam 120 askeri personel ve farklı yerli toplulukların 72 üyesi geçtiğimiz haftalarda Kolombiya ormanlarının binlerce kilometrekarelik alanını taradı.

Yaşları bir ile 13 arasında değişen dört çocuk 1 Mayıs’tan beri kayıptı. O tarihte anneleri ile birlikte Avianline adlı charter şirketine ait bir Cessna 206 ile Araracuara’dan San Jose del Guaviare’ye seyahat ediyorlardı. Ancak HK-2803 tescil numaralı uçak teknik sorunlar yaşadı ve ormana düştü.

Casa C-295 ile Bogota’ya

Mayıs ayı ortalarında kurtarma görevlileri enkazı ve üç cesedi buldu. Pilot, çocukların annesi ve bir başka yetişkin kazadan sağ kurtulamamıştı. Ancak dört çocuk bulunamamıştı.

Kazadan 40 gün sonra Cuma günü öğleden sonra (9 Haziran) Lesly, Soleiny, Tien ve Cristin bulundu.

Cumhurbaşkanı Gustavo Petro dört çocuğun Amazon ormanlarında canlı olarak bulunduğunu açıkladı. Gece yarısından kısa bir süre sonra dört çocuk Kolombiya Hava Kuvvetleri’ne ait bir Casa C-295 ile Bogota’ya uçuruldu.

Son Dakika Havacılık Haberleri | Türk Hava Yolları, Pegasus, Sunexpress, Corendon, Havacılık, Havayolları, Havalimanları, Havaalanları, THY, Hostes, Pilot, Uçak, Kabin memuru, SHGM, DHMİ kaza2 Son Dakika Havacılık Haberleri | Türk Hava Yolları, Pegasus, Sunexpress, Corendon, Havacılık, Havayolları, Havalimanları, Havaalanları, THY, Hostes, Pilot, Uçak, Kabin memuru, SHGM, DHMİ kaza3 Son Dakika Havacılık Haberleri | Türk Hava Yolları, Pegasus, Sunexpress, Corendon, Havacılık, Havayolları, Havalimanları, Havaalanları, THY, Hostes, Pilot, Uçak, Kabin memuru, SHGM, DHMİ kaza4

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 6 ay önce

    Arama kurtarma ekibine bravo. İğne ile kuyu kazmışlar ve çocukları canlı bulmuşlar…Alkış

    Cevapla