UÇAK BİLETİ İKİ KİŞİYE SATILIRSA NE OLUR?

UÇAK BİLETİ İKİ KİŞİYE SATILIRSA NE OLUR?

Sizinle beraber başka bir kişinin aynı bileti rezerve etmeye çalışması durumunda seçilen tarifenin kullanımı mümkün olmaz. Böyle bir durumda yetkili acente işlem yapılan tarifenin kullanılmadığını bildirmek durumunda olup kullanıcıya alternatif biletler sunmakla mükelleftir.

Servis iş ortağı sitesindeki fiyat ile Biletbayi.com fiyatları arasında bir fark oluşması durumunda, müşteri temsilcilerimize bildiriniz.

Havayolu Firmaları ile Bilet karşılaştırma siteleri fiyat farkı varsa nedendir?

Servis ortağı sitesinde bazen fiyatlar TL cinsi yerine farklı veya $ para birimleri ile gösterilebilir. Ancak Biletbayi.com bu tip verilen fiyatları da otomatik olarak TL cinsine dönüştürür ve fiyatı net şekilde müşteriye sunar. Bu tip sorunların yaşanmasının nedeni ise bazı uluslararası firmaların hizmet verdikleri ülkenin para biriminden başka bir para birimi kabul etmemesinden kaynaklanmaktadır.

TL haricinde bir para birimi ile bilet satın almak istediğinizde, çalıştığınız bankanın sizden fazla para talep edeceğini unutmayın. Bu nedenle uçak bileti satın alırken sadece TL cinsinden satış yapan web sitelerini tercih edin.

Not: Satın alınan biletlerden komisyon alınıp alınmadığını çalıştığınız bankadan öğrenebilirsiniz.

Kartımdan alım işlemi sırasında sitede belirtilenden daha fazla ücret alındı?

Uçak bileti satın alırken fiyat farklarının ortaya çıkmasının nedeni ek hizmetlerin dahil edilmemesidir. Bu tip durumlarda ek ücretlerin dahil edilip edilmediğini kontrol edin.

Yukarıda söylediğimiz durum dışında bilet fiyatlarındaki değişikliklerin bazı nedenleri şunlar olabilir;

  • Döviz kuru farkı; uluslararası bir havayolu şirketinden uçak bileti alıyorsanız, muhtemelen para birimi arasındaki fark yansımıştır.
  • Teknik hatalar,
  • Ücret, bilet düzenlenmeden önce hesaplanmışsa, bilet düzenlemeden sonra fiyat farkı oluşabilir.

Yaşanan sorunun teknik hatadan kaynaklı olmadığından emin olmak için bankanızla iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Bilet fiyatına ekstra hizmet bedelleri eklendi

Uçak bileti satın alınırken satın alma işlemi tamamlandığında bazen yüksek fiyatlar yansıyabilir. Bunun nedeni ek hizmetlerin sunulmasıdır. Acenteler biletleri sunarken; sigorta, havaalanı ekspresi biletleri gibi ek hizmetler sunarlar, bunları onayladığınızda bilet tutarından fazlası eklenebilir. Bilet satın alırken ek hizmet istemiyorsanız aşamalı adımlarda “geç” butonunu tıklamanız gerekmektedir.

Biletbayi Nedir?

Biletbayi.com otobüs bileti ve uçak bileti arama ve satın alma işlemlerinde yardımcı olan bir bilet sitesidir. THY, Pegasus, Anadolujet, Borajet, Atlasglobal, Onur Air ve uluslararası hizmet veren havayolu firmalarının uçak biletlerini online bulabileceğiniz sitede, fiyat karşılaştırmaları yaparak en uygun bileti satın alabilirsiniz.

Biletbayi; uçak seferleri, uçak bileti fiyatları ve mevcut uçak biletleri hakkında bilgi sunan bir platformdur. Bununla birlikte gidilecek yer hakkında bilgi edinmek için blog.biletbayi.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Gidiş-dönüş uçak biletleri, havalimanı alternatifleri, alternatif havayolu firmaları gibi pek çok özelliği bir arada bulabileceğiniz gibi filtreleme özelliği sayesinde istediğiniz tercih aralıklarında uçak bileti satın alabilirsiniz.

Biletbayi.com ana sayfasında yapabileceğiniz işlemler şunlardır;

  • Gidiş-dönüş yeri belirleme,
  • Filtre özelliği kullanma,
  • Karşılaştırma yapma.
  • Kredi Kartına 9 Taksit ile bilet satın alma
  • +Puan Kazanabilirsiniz.
Geri

8
Kimler Neler Demiş?

avatar
8 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
irfanSahtekarlıkHakan saymazbiletciMehmet açıkgöz Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
servet
Ziyaretçi
servet

Biletbayi.com bu konuda usta gerçekten özellikle bilet fiyatlarını diğer karşılaştırma siteleri gibi yüksek vermiyor süper..

1

0
Mehmet açıkgöz
Ziyaretçi
Mehmet açıkgöz

Ben gerçekten anlamıyorum bu karşılaştırma sitelerini adamlar havayolu firmalarından daha pahalıya bilet satiyor ,bu konuda en iyi siteler dediğiniz gibi biletbayi.com ve skyscanner birde aerobilet var

0

0
biletci
Ziyaretçi
biletci

skyscanner gibi siteler extra indirim uyguladıgından fiyat ucuz görünüyor sayın sefabeyin sitesi sürümden kazanıyor biliyoruzki havayolları segment bası teşvik vermektedir.ancak kaliteli bir turizimcimi muallaktayım kendilerine bir mail yazdım ne dönüş var ne baska bişey sanırım kendileride bahsettigim işlemleri yapmaktadır.

0

0
İrfan
Ziyaretçi
İrfan

Değerli Biletci , Yaptığınız yorum bilgisizlikden kaynaklanıyor anladığım kadari ile , biletbayi.com fiyatların üzerine extra bir fiyat koyup yayınlamıyor bence burada yazmaktansa sisteme girip kontrol etseniz burada şuanki diyaloğa girmemiş olurdunuz , lütfen bilinçli yorumlar yazalım.

0

0
Hakan saymaz
Ziyaretçi
Hakan saymaz

biletbayi gayet başarılı bir sistem , 4 yıldır internet üzerinden bilet alıyorum ve bu sene karşılaştım site ile sade ve kullanışlı tek eksiği pegasus yok pegasus’da olsa daha iyi olacak düşünüyorum.

0

0
Sahtekarlık
Ziyaretçi
Sahtekarlık

bravo tebrik ediyorum yandaş medyaya laf eden sizler en büyük yandaşsınız ve çıkarcısınız yorumum neden yayınlanmadı gercekler yazıldıgı içinmi ?

0

0
biletci
Ziyaretçi
biletci

Sayın irfan yıllardır bu mesleğin içindeyim THY’na ait acıgıda buldum ps lh vb. havayollarına ait bir cok acıgı buldum sizin internet üzerinde görmüş olduğunuz fiyatların daha altında istersem bilet satabilirim ve birtanesi bile history’ye girmez bilincsiz bi yorum yaptıgımı düşünmüyorum siz bu meslegin inceliklerini ve sahtekarlıklarını bilmiyorsunuz sanırım

0

0
irfan
Ziyaretçi
irfan

Merhabalar , satabiliyorsan sat para kazan ? insanlar en ucuzu ariyor amaç hizmet ise bilginizi insanlar ile paylaşabilirsiniz

bilgiyi paylaşmak erdemliktir.

0

0