‘Uber, 3. havalimanının taksi hizmetleri için anlaştı’ iddiası

‘Uber, 3. havalimanının taksi hizmetleri için anlaştı’ iddiası

Uber’in İstanbul’da çok büyük bir hamleye hazırlandığını belirten Habertürk yazarı Fatih Altaylı, “Uber, oldukça yüksek bir ücret karşılığında 3’üncü havalimanının ‘taksi hizmetleri’ni alıyor. Bana verilen bilgiye göre, 3’üncü havalimanının geliş terminalinde taksi olmayacak. Taşıma hizmetini tamamen Uber yapacak” diye yazdı.

İstanbul’da cep telefonu uygulaması üzerinden taksi hizmeti veren Uber’in, inşaatı süren üçüncü havalimanı terminallerinden yolcu taşımaya yetkili tek organizasyon olmak üzere yüklenici şirketlerle anlaşmaya vardığı öne sürüldü.

“Uber meselesi bütün Avrupa’nın olduğu gibi Türkiye’nin de gündeminde yer almaya devam ediyor ve edecek gibi görünüyor. Hep söylediğimi bir kez daha tekrar etmek istiyorum. Kamu otoritesi, bu meseleye çözüm bulmak zorunda.

‘TURİSTİN KAZIKLANMA ENDİŞESİ YOK’

Uber, oldukça yüksek bir ücret karşılığında 3’üncü havalimanının “taksi hizmetleri”ni alıyor. Bana verilen bilgiye göre, 3’üncü havalimanının geliş terminalinde taksi olmayacak.

Taşıma hizmetini tamamen Uber yapacak. Yani havalimanına taksiyle gidebileceksiniz.

Ancak gelen yolcular için taksi yok, taksi durağı yok. Sadece Uber olacak. Uçaktan cep telefonunuzdaki aplikasyonla Uber’i çağıracaksınız ve sizi bekleyen bir UBER terminalden çıktığınız zaman karşınızda olacak.

Müşteri açısından olumlu bir gelişme, iyi bir hizmet. Yakın mesafe tartışması yok, turistin kazıklanma endişesi yok.

Ama yasal altyapı da yok tabii. Fakat iş bu kadar ciddiye bindiyse, pek yakında Uber ve benzeri hizmetler için bir yasal altyapı da olacaktır.

Gidişat onu gösteriyor.”

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

1 Comment
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
son personel
2 yıl önce

Sadece yolcu odaklı düşünülüyor, yolcuya. hizmet verecek binlerce personel düşünülmüyor. Mesela devasa havalimanında yine personel otoparkı yetersiz.