Twitter bombacısı havalimanında yakalandı

Twitter bombacısı havalimanında yakalandı

Sosyal paylaşım sitesi twitter üzerinden Atatürk Havalimanı’nda saldırı olacak tweetini atan şahıs yurt dışına giderken kıskıvrak yakalandı.

Almanya’da yaşayan şahıs, bir gün önce sosyal paylaşım twitter üzerinden “Yarın akşam 19.30’da uçuşum var. Tam bomba patlamalık bir gün ve saat. 8 Kasım Atatürk Havalimanı saldırısı” şeklinde bir yazı yazdı. Bu tweet üzerine emniyet güçleri harekete geçerek sosyal medya hesapları üzerinden şahısın kimliğine ulaştı. Yapılan araştırmada şahısın Almanya’nın Berlin kentinde yaşadığı ve dün Fransa üzerinden Almanya’ya uçak bileti olduğunu tespit etti.

Atatürk Havalimanı Araştırma Büro Ekipleri tarafından Dış Hatlar gidiş katında alınan önlem sonucunda şahıs, bilet aldığı Air France kontuarı önünde kıskıvrak yakalandı. Şahıs daha sonra ifadesi alınmak üzere Atatürk Havalimanı Emniyet Şube Müdürlüğü’ne götürüldü. şahısın sosyal hesaplarında yapılan araştırma sonucunda aralarında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere çok sayıda devlet büyüğüne hakaret içeren yazılar yazdığı öğrenildi.Şahıs, işlemlerinin tamamlanmasının ardından savcılığa sevk edildi.

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.