TÜRKİYE UZAY AJANSI İÇİN ÇALIŞMALAR TAMAM

TÜRKİYE UZAY AJANSI İÇİN ÇALIŞMALAR TAMAM

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Türkiye Uzay Ajansı’nın kurulmasında çalışmaların tamamlandığını söyledi.

Uzay konusunda uluslararası iş birliklerine çok önem verdiklerine dikkati çeken Arslan, Bakanlığının koordine ettiği bir heyetle mayıs ayı içinde Alman Uzay Ajansı ile iş birliğini geliştirme yönünde görüşmeler yapıldığını, Japon Uzay ve Havacılık Ajansı ile de çok yararlı iş birliği programlarını geliştirdiklerini söyledi.

Bakan Arslan, bu kapsamda Uluslararası Uzay İstasyonu’nda ortak deneyler yapılması hususunda iş birliği protokolünün 8 Eylül’de imzalandığını anımsattı.

Bakan Arslan, bakanlığı bünyesinde havacılık ve uzay teknolojileri ve elektronik haberleşme alanlarında Ar-Ge destek sürecini başlattıklarını ve yıl sonuna kadar değerlendirmeleri tamamlamayı hedeflediklerini ifade ederek,“Ar-Ge destek uygulamasıyla havacılık ve uzay teknolojileri konusunda çok önemli atılımlara imza atacağız. Uzay teknolojilerinde büyük atılım başlatacak çalışmalar için destek sürecini başlatıyoruz”değerlendirmesinde bulundu.

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.