Turkish Cargo, Miami seferlerine 777-200F ile başlıyor

Turkish Cargo, Miami seferlerine 777-200F ile başlıyor

Turkish Cargo’nun Miami Seferleri, filosuna geçen ay katılan geniş gövde Boeing 777-200F tipi kargo uçağı ile yapılacak.

Türk Hava Yolları’nın (THY) alt markası Turkish Cargo, ABD ve dünya hava kargo pazarının stratejik noktalarından Miami’ye kargo seferi başlatıyor.

THY Basın Müşavirliği’nden yapılan açıklamaya göre, Turkish Cargo’nun Miami’ye düzenleyeceği kargo seferleri, filoya geçen ay katılan geniş gövde Boeing 777-200F tipi kargo uçağı ile yapılacak.

Miami’ye Turkish Cargo’nun hizmet verdiği 120 ülkedeki 300’den fazla uçuş noktasına bağlantı imkanı sunan seferler; İstanbul-Madrid-Miami gidişli, Miami-Houston-İstanbul dönüşlü olarak gerçekleştirilecek.

Daha önce THY’nin yolcu uçakları ile Chicago, Atlanta ve New York’a haftalık 110 ton kapasiteyle kargo taşımacılığı gerçekleştiren Turkish Cargo, Miami ile Amerika’da hizmet sunduğu nokta sayısını da dörde çıkardı.

Bayrak taşıyıcı kargo şirketi, ABD pazarına sunduğu kapasiteyi ise geniş gövde kargo uçağı ile 100 ton daha arttırarak bu pazarda haftalık 220 ton kapasiteye ulaştı.

ABD’nin en büyük, uluslararası kargo pazarının ise 10. büyük dağıtım merkezi konumunda olan Mimai Havalimanı, uluslararası transit kargo hacminin yüzde 47’sini oluşturan bozulabilir kargo tedarik zincirinin gereksinim duyduğu en ileri teknolojiye sahip altyapısıyla hizmet sağlıyor.

Miami çıkışlı başlıca kargolar taze çiçekler, bozulabilir meyve ve sebzeler, yüksek teknoloji ürünleri, telekomünikasyon ekipmanları ve uçak parçalarından oluşuyor. Bölgenin başlıca ithalat kalemleri ise tekstil, balık, ilaç, çiçek, otomobil, kimyasallar, petrokimya ürünleri ve diğer bozulabilir ürünlerden meydana geliyor.

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.