TÜRK SİVİL HAVACILIĞINDA ŞOK…

TÜRK SİVİL HAVACILIĞINDA ŞOK…

Türk sivil havacılığında ŞOK….EASA-145 Tehlikede…

EASA….. SHGM ve Teknik A.Ş’nin Ankara’daki bakım hangarında yapmış olduğu denetlemelerde bir çok eksikler buldu. Önce SHGM yi denetleyen EASA yetkilileri daha sonra Ankara’daki THY bakım hangarını denetlediğinde dokümantasyon ve bilgisayar sistemlerindeki eksiklikleri gördüğünde SHGM olarak buraya nasıl EASA-145 verebildiniz diyerek SHGM’yi suçladı ve 145 yetkisinin geriye alınabileceğini iletti.

SHGM,bu konuda acilen bir toplantı düzenleyerek  29 Temmuz 2011 de tüm 145 bakım organizasyonlarını,çalıştay yapacağız diyerek Ankara ya çağırdı. Bu toplantıda konuşulacak ikinci konu; Türk hava yolu şirketlerinin yurt dışı denetimlerindeki eksikliklerin yüksekliği olacak. Türk hava yolu şirketlerine yönelik yurt dışında yapılan denetim puanı ortalaması 93 görülmekte.(ŞİRKETSEL BAZDA VERİLERİ ALAMADIM)

SHGM’nin şimdiye kadar Ali Arıduru yönetimindeki denetim sayılarının yüksekliğinin sadece sayısal olduğu içeriğinin boş olduğu,yurt dışında Türk şirketlerine yönelik yapılan denetimlerde su üstüne çıktı. Bu içerikli denetim eksiklikleri DDK raporunda da aynen görülmekte.

Dünya’nın en önemli bakım kuruluşları bizde olacak diyenler önce SHGM deki eksiklikleri bir an önce gidermedirler. Aksi takdirde 145 İPTAL OLURSA değil yurt dışına bakım satmak kendi uçaklarımızı bile yurt dışında bakım yaptırma durumunda kalabiliriz.

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.