TÜRK HAVA YOLLARI’NDAN O ÜLKEDE İKİNCİ DESTİNASYON

TÜRK HAVA YOLLARI’NDAN O ÜLKEDE İKİNCİ DESTİNASYON

Türk Hava Yolları’nın uzun süren müzakerelerden sonra Bosna Hersek’teki ikinci destinasyonuna sefer başlatmaya yakın olduğu duyuruldu.

Ex-Yu Aviation sitesinde yer alan habere göre Mostar Havalimanı Genel Müdürü Marin Raspudiç, Türk Hava Yolları ile görüşmelerin nihai aşamaya geldiğini ve İstanbul-Mostar seferlerinin önümüzdeki sezon başlamasının beklendiğini açıkladı.

Raspudiç’in açıklamasına göre Mostar seferleri, THY’nin haftada 10 sefer yaptığı Saraybosna kentinden aktarmalı olarak gerçekleştirilecek.

Mostar Havalimanı’nın THY uçaklarını ağırlayabilecek kapasiteye haiz olduğunu vurgulayan Türkiye’nin Mostar Başkonsolosu Ayşe Selcan Şanlı ise “İşbirliğimizi genişleterek İstanbul ve Mostar’ı birbirine bağlayacak seferler başlatmamızın önünde hiçbir engel bulunmuyor. Mostar Havalimanı, Türk Hava Yolları ve Başkonsolosluğumuz bu hususta her türlü çalışmaya hazır” diye konuştu.

Türk Hava Yolları, eski Yugoslavya ülkelerinin tüm başkentlerine sefer gerçekleştiren yegane yabancı havayolu firması olma özelliğini taşıyor.

Bu yıl Dubrovnik’e sefer başlatan ve Slovenya’nın başkenti Lyublyana seferlerini de sıklaştıran Türk Hava Yolları, azalan talep nedeniyle Saraybosna, Zagreb ve Priştine seferlerinin sayısını da azaltma yoluna gitmişti.(star)


Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.