THY Geleceğe Nefes Oluyor - Airline Haber

THY Geleceğe Nefes Oluyor

Milli Bayrak Taşıyıcı Türk Hava Yolları, ülkemizin çeşitli illerinde meydana gelen orman yangınlarından dolayı etkilenen bölgelerde ormanlarımızı geri kazanmak için başlatılan fidan dikme kampanyasında öncü rol üstlenecek.

T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı ile Türk Hava Yolları arasında yürütülecek olan ‘Geleceğe Nefes, Dünyaya Nefes’  kampanyası kapsamında; bayrak taşıyıcı marka, 2021 yılında taşınan günlük en yüksek yolcu sayısı olan 150 bin adet fidanı dikim mevsiminde toprakla buluşturacak.

Milletimizin zor zamanlarında yanında olmayı kendisine görev edinen Türk Hava Yolları çalışanları, yangında zarar gören yörelerimize yardımda bulunmak ve ihtiyaç listesi oluşturmak için yardım bölgesinde gönüllü olarak çalışma gerçekleştirdi.  Ayrıca Elazığ ve İzmir depremlerinde arama-kurtarma çalışmalarında bulunan, kabin ve kokpit çalışanlarından oluşan AFAD eğitim sertifikalı milli bayrak taşıyıcı ekipleri yangın söndürme çalışmalarında da görev alıyor.

‘’Gelecek Nesillere Daha Yeşil Bir Türkiye Bırakma Konusunda Kararlıyız’’

88 yıldır ay yıldızlı bayrağımızı dünyanın dört bir yanına taşıyan Türk Hava Yolları’nın havacılık sektörünün zirvesine yürürken gelecek nesillere de daha yeşil bir Türkiye bırakma konusunda kararlılığına vurgu yapan Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı, “Milli Bayrak Taşıyıcı olarak sorumluluğumuz yolcularımızı sevdikleri ile buluşturmakla sınırlı değil. Bağrından çıktığımız milletimizin tüm değerlerini korumak ve kollamakla mükellefiz. Yangınlarda kaybettiğimiz ormanlarımızı geri kazanmak, bayrağımızı dalgalandırdığımız gökyüzünden ülkemize baktığımızda daha yeşil  bir Türkiye görmek için Türk Hava Yolları ailesi olarak kollarımızı sıvıyor ve geleceğimize nefes oluyoruz” dedi.

Turkish Cargo ise bölgede bulunan vatandaşlarımıza, arama-kurtarma ve yangın söndürme çalışmalarına katılan ekiplere destek olmak isteyen kamu veya özel kurum, kuruluşların hazırladığı ihtiyaç malzemelerini ilgili afet bölgelerine ücretsiz olarak taşıyacak. İlgili kurum ve kuruluşlar, yardımları cargosales@thy.com adresinden irtibata geçerek afet bölgelerine ulaştırabilecekler.

Türk Hava Yolları’nın yer hizmetleri işletme şirketi TGS ise; çalışan sayısı kadar fidan bağışının yanı sıra İstanbul, Antalya, Adana, Bodrum ve Dalaman Havalimanlarında yardım faaliyetlerine destek sağlıyor. TGS, İstanbul Havalimanı’ndan Bodrum’a ilk etapta 200 çift yanmaz ayakkabı ve 240 çift yanmaz eldiven gönderirken, diğer ülkelerden yangın söndürme için Dalaman ve Antalya Havalimanlarına gelen uçaklara yer hizmeti veriyor ve bu ekiplerin tüm ihtiyaçlarını karşılıyor.

001 scaled 002 scaled 003 scaled 004 scaled 005 006 007 008 009 010 011

YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum Airlinehaber moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.Sıradaki haber:

Garuda 9 tane B737 800NG uçağını iade edecek

Hızlı Yorum Yap

Yazarlar
Video
Galeri

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Airline Haber'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Airline Haber'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.