Garuda 9 tane B737 800NG uçağını iade edecek - Airline Haber

Garuda 9 tane B737 800NG uçağını iade edecek

Endonezya bayrak taşıyıcı Garuda genel müdürü Irfan Setiaputra Pazartesi günü verdiği demeçte, bir iflas davasını sona erdirme anlaşmasının bir parçası olarak dokuz kiralık Boeing 737 800NG uçağını planlanandan önce iade edeceğini söyledi.

Garuda ve kiraya veren Aercap Ireland Limited, Aercap’ın Haziran ayında New South Wales Yüksek Mahkemesi’nde açtığı iflas davasının ardından 28 Temmuz’da yasal takibatı durdurmak için küresel bir yan mektup anlaşması imzaladı.

İrfan bir kısa mesajda, dokuz uçağın Aercap’tan kiralanan toplam jet sayısı olduğunu belirterek, iade ayrıntılarının hala kiralayanla görüşüldüğünü de sözlerine ekledi.

Hafta sonu yayınlanan dosyada, “Şirket, diğer şeylerin yanı sıra, aide edilecek dokuz Boeing B737 800NG uçağını belirlenecek bir yere uçurmayı kabul etti” dedi.

Garuda, COVID-19 pandemisinin neden olduğu seyahat kesintisi nedeniyle fazla uçakları iade etmeye çalışıyor, filo boyutunu küçültmek ve maliyetleri azaltmak amacıyla erken fesih, saatlik ödeme planları yapılıyor.

Haziran ayı itibariyle Garuda, 20 uçağı kiralayanlara iade etmişti ve daha fazlasını iade etmek için pazarlık yapıyordu.

Garuda, pandeminin neden olduğu düşük seyahat talebi nedeniyle filosundaki 142 uçaktan sadece 41’ini uçuruyordu.

Havayolu ayrıca, uçak sayısıyla uyumlu bir işgücü sağlamak istediğini de söylemişti.

Pandemi öncesinde 7.800’den fazla kişiyi istihdam eden Garuda, erken emeklilik ve sözleşme fesihleri ​​teklif ederek personelini 2.300 kişiyi azalttı.

YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum Airlinehaber moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.Sıradaki haber:

Brezilya polisi Türk uçağında 1304 kilo kokain yakaladı

Hızlı Yorum Yap

Yazarlar
Video
Galeri

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Airline Haber'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Airline Haber'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.