TRUMP YASAĞI SONRASI 5 YAŞINDAKİ MÜSLÜMAN ÇOCUĞA KELEPÇE

TRUMP YASAĞI SONRASI 5 YAŞINDAKİ MÜSLÜMAN ÇOCUĞA KELEPÇE

İran kökenli ABD vatandaşı 5 yaşındaki çocuk havalimanında saatlerce kelepçeli tutuldu. Skandalı savunan Trump’ın sözcüsü, “Yaş ve cinsiyetinden dolayı birinin ABD’ye tehdit oluşturmayacağını varsaymak yanıltıcı ve yanlış” dedi.

ABD Başkanı Donald Trump’ın 7 Müslüman ülkenin vatandaşlarına herhangi bir gerekçe gösterden 30 gün boyunca ABD’ye giriş yasağı getirmesi tartışılmaya devam ediyor.
Trump yasağının son kurbanı ise, 5 yaşındaki İranlı kökenli ABD vatandaşı bir çocuk oldu.
Ailesiyle birlikte ABD’ye giriş yapmasına izin verilmeyen 5 yaşındaki çocuk başkent Washington’daki Dulles Havalimanı’nda tam 5 saat kelepçeli tutuldu.

ABD’nin başkenti Washington’daki Dulles Havalimanı’nda 5 saat kelepçeli olarak bekletildikten sonra serbest bırakılan çocuk, annesi tarafından kucağa alındıktan sonra sakinleştiriliyor. Anne bir yandan çocuğunu öperken, diğer taraftan gözyaşı döküyor.

ABD VATANDAŞI OLMASINA RAĞMEN KELEPÇE

Geçtiğimiz cumartesi günü Dulles Havalimanı’nda gerçekleşen olayı Demokrat senatör Chris Van Hollend gündeme getirdi. Senatör Chris Van Hollend, 5 yaşındaki çocuğun Maryland doğumlu olduğunu ve annesinin İranlı olduğunu söyledi.

ABD vatandaşı olduğu belirtilen İran kökenli 5 yaşında ki çocuk ailesiyle birlikte havalimanında bekletildi. 5 saat boyunca kelepçeli tutulan minik yavru, serbest kaldıktan sonra annesi tarafından sakinleştirildi.

 

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

1 Comment
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Brezilya
3 yıl önce

USA pasaport kontrollerine yolcunun fotografini ceken kameralar koydugunda, Brezilya hemen karsi ataga gecmis ve pasaport kontrolu yapan personelin bilgisayarlarina harici Logitech kamera koydurmus ve bunu sadece ulkesine giris yapan USA vatandaslari icin kullanmisti.

Simdi merak ediyorum daha neler gorecegimizi.