MORGAN FREEMAN’IN OYNADIĞI THY REKLAMI SUPER BOWL FİNALİNDE YAYINLANACAK

MORGAN FREEMAN’IN OYNADIĞI THY REKLAMI SUPER BOWL FİNALİNDE YAYINLANACAK

Türk Hava Yolları, marka yüzü olarak ünlü oyuncu Morgan Freeman ile anlaştı. Aynı zamanda pilot olan ünlü oyuncu ile çekilen reklam filmi, 800 milyon kişi tarafından takip edilen 5 Şubat’taki Super Bowl finalinde yayınlanacak.

THY, Amerikan televizyon tarihinin en çok izlenen programı olan NFL (Amerikan Ulusal Futbol Ligi) Finali Super Bowl’da bu yıl sürprize hazırlanıyor. Çekimleri bugün Los Angeles’ta yapılacak Reklam filminde THY Morgan Freeman’ı ABD’deki tanıtım yüzü olarak kullanacak.

Geçen yıl Batman vs. Superman reklam kampanyasıyla dünyanın dev markalarının da yer aldığı Super Bowl’da ilk Türk markası olarak sahneye çıkan THY, ABD nüfusunun yüzde 35’ine ulaşmıştı. Amerika’daki uçuş ağını genişletmeye devam eden milli havayolu, geçen yıl açtığı Atlanta hattı ile ABD’deki uçuş nokta sayısını 9’a çıkardı.

800 MİLYON KİŞİ TAKİP EDİYOR

Yayın hakları UEFA Şampiyonlar Ligi Finali’nden iki kat daha değerli olan, NBA finalinden de daha çok izlenen Super Bowl’u geçen yıl 800 milyon kişi izlemişti.

OSCAR ÖDÜLLÜ OYUNCU

Aktör ve aynı zamanda pilot olan Morgan Freeman, 79 yaşında. Ünlü oyuncu 1987’de ilk Oscar’ını Street Smart filmi ile almıştı. Bugüne kadar 1989’da Driving Miss Daisy, 1994 Esaretin Bedeli ve 2004’te de Million Dollar Baby filmleri ile ödüle ulaşan Freeman, aynı zamanda yönetmen ve yapımcı.

Geri

1
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
USA

Google, Amerika Birleşik Devletleri’nin nüfusunu 318.9 milyon olarak veriyor.

Geçen yıl ABD’nin %35’i THY reklamlarını izlemiş.

Aynı yüzdeyle gidersek, Amerika’da 111 milyon 615 bin kişiye ulaşılacak gibi görünüyor. Güzel.

Peki, 688 milyon 350 bin kişi nereden? Alaska, Şili, Peru, Bolivya’dan da izleyenler olabilir: hemen THY uçuş koymalı oralara.

İzleyici başına (USD 5,000,000 / 800,000,000 kişi) 0.00625 Amerikan doları ediyor – dehşet verici.