Tornado’lar Türkiye’ye geliyor

Tornado’lar Türkiye’ye geliyor

Almanya’nın IŞİD örgütüyle mücadeleye katılmak için öngördüğü altı adet Tornado tipi keşif uçağının bir kısmı bugün Türkiye’ye doğru yola çıkıyor. Bu uçakların kısa bir süre içerisinde de İncirlik’ten havalanıp Suriye üzerindeki misyonuna başlaması planlanıyor. Ancak Suriye hava sahası üzerindeki karmaşık durum bazı endişeleri de beraberinde getiriyor.

Sol Parti’nin savunma uzmanı Alexander Neu, Suriye hava sahasında çarpışma tehlikesinin arttığını söyledi. tagesschau.de haber portalına açıklamada bulunan Alexander Neu, Suriye hava sahasında ABD liderliğindeki uluslararası koalisyon, Rusya ve Suriye’ye ait savaş uçakları, helikopterler ve insansız hava araçlarının görev yaptığına dikkat çekti. Bunlar arasında yeterli koordinasyonun olmadığına işaret eden Neu, bunun çarpışma ihtimalini arttırdığını vurguladı.

Gabriel, Suriye misyonuna açıklık getirdi

Almanya Başbakan Yardımcısı Sigmar Gabriel, Viyana sürecinde Suriye için bir siyasi çözüme varılana kadar terör örgütü IŞİD’in ilerleyişini önlemeyi amaçladıklarını söyledi.

Diplomatik alanda ilk başarıların elde edildiğine dikkat çeken Sigmar Gabriel, çözüme varılmasının zaman alacağını kaydetti.
Ilımlı muhalifler, Kürtler ve Suriye ordusunun bir uzlaşmaya vardıktan sonra terör örgütüne karşı ortak mücadele etmesi gerektiğini kaydeden Gabriel, “Ortak mücadele başlayana kadar IŞİD’in kontrolü altında tuttuğu toprakları daha da genişletmesine engel olmalıyız” dedi.(Hürriyet)

Geri
Etiketler:

1
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

yuh

amerika geldi almanya geldi ingiltere de geliyorsa şimdi bizde ırak’a girdik ırakda ki asker sayımız 6bini geçmiş ayrıca sevkiyatlarda 3.dünya savaşı eşiğindeyiz