TİSAD’dan Pegasus Havayolları’na silah taşıma ücreti tepkisi

TİSAD’dan Pegasus Havayolları’na silah taşıma ücreti tepkisi

Pegasus Havayolları’nın taşıma ruhsatlı silahı ile seyahat eden yolculardan check in işlemleri sırasında 20 TL ekstra silah taşıma ücreti istemesi tepkilere neden oldu.Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Turizm İşletmecileri ve Seyahat Acentaları Derneği Başkanı Murat Çavga, havacılık sektörünün son dönemde gelişmesine rağmen bazı özel havayolu şirketlerinde bu gelişimin ters orantılı olarak gelişim gösterdiğine dikkat çekti.

Pegasus Havayolları’nın taşıma ruhsatlı silahı ile seyahat eden yolculardan check in işlemleri sırasında 20 TL ekstra silah taşıma ücreti istemesi tepkilere neden oldu.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Turizm İşletmecileri ve Seyahat Acentaları Derneği Başkanı Murat Çavga, havacılık sektörünün son dönemde gelişmesine rağmen bazı özel havayolu şirketlerinde bu gelişimin ters orantılı olarak gelişim gösterdiğine dikkat çekti. Çavga, “İlk olarak suyu bile para ile satmaya başlayan sistem; koltuk seçimini ücrete tabi tutup, buna zemin oluşturmak için internet check in’i esnasında yolcuya istediği koltuğu vermemeyle devam etti.

Son olarak Pegasus havayolu firması 1 Ocak 2018 tarihinden itibaren uçuşlarında ruhsatlı silahı ile seyahat eden yolculardan ücret talep etmesi ve bunu acenteler başta olmak üzere bilet alan yolculara duyurmaması üzüntü verici bir olaydır. Taşıma ruhsatlı silahı ile seyahat eden yolculardan check in işlemlerini yaparken ekstra silah taşıma ücreti istenmesi ve bu ücreti ödeyebilmeleri için tekrardan farklı bir işleme tabi tutulması yolcuları mağdur etmektedir.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün yolcuların bu konudaki mağduriyetlerini göz önünde bulundurarak bir çalışma yapması için gerekli başvurularımızı gerekli yerlere pazartesi günü yapacağız” dedi.

Geri

7
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
EMİN BAYRAK

Uzun yıllar terörle mücadele bölgelerinde görev yapmış ve emekli olmuş T.S.K veya Emniyet birimlerinden emekli olmuş kişiler sanki silahlarını laf olsun diye taşıyorlar gibi onlarında bu taşıma ücretlerine dahil edilmesinin yanlış olduğunu düşünüyorum Görev yaptıkları yılların emekli iken kendilerini korumak amaçlı, devletin verdiği silahların bu kategoriden çıkarılıp zorunlu taşıma olarak kendini teröristlerden koruma olarak değerlendirilmesinin doğru olacağının bilinmesini sayın yetkililerden rica ediyorum.

koboy6134

bılıp bılmedığiniz yere yorum yapmayın bır sıla tasıması alan ınsan o tasıma sılah ne kadar vergı vedığinı biliyormusunuz bız bu sılahları tasıma alırken zaten onun vergısını verıyoruz ucakta sılah tasıma vegısımı olurmu bu tam ınsan soymak dır ben bu sılanın parasını vergısını verıyorum ozaman bagaz ıcınde vergı alsınlar böyle bır şeyın olmaması lazım

MİSAFİR

ARKADAŞLAR YA EMEKLİ KAMU GÖREVLİSİ İSE VE DEDİĞİNİZ GİBİ MİLYARLIK SİLAH DEĞİLDE MESLEKTEN KALAN SİLAHI VE ŞÜRESİZ RUHSATI VARSA OTOBÜSE BİLETLE BİNİP ELİNDEKİ POŞET İÇİN EK PARA ÖDERMİSİNİZ LÜTFEN DÜŞÜNEREK YAZALIM EVET O SİLAHLARI TAŞIYORLAR AMA VERGİSİNİ HARCIN VE SORUŞTURMASINI YAPTIRDIKTAN SONRA PARASI VAR VEYA YOK NİYE PEGASUS VS ÖDESİN ONLAR BİLET PARASINI ARTI KDV VERGİSİNİ ALIYORLAR HAKLARI DEĞİL BENCE HAYIRLI KANDİLLER

Tuna ATAMAN

Pegasus o silahı polisten alıp, uçağa yükleyen ve varış meydanında uçaktan alıp polise veren çalışana para veriyor. 20 lira az bile.

Çetin

Milyarlık silah taşıyan bir zahmet versin 20 TL yada evde bıraksın silahını.

komik

20 lira vermek zor geliyorsa silahla ne işiniz var ? satın gitsin

Tebrikler

Çok doğru karar. Özel silah taşıyorsan ücretini ödersin kardeşim. Pegasus doğrusunu yapmış önüne gelen taşıma ruhsatı alıyor.