Pegasus’ta check-in kapanma süreleri ve kabin bagajı kuralları değişiyor

Pegasus’ta check-in kapanma süreleri ve kabin bagajı kuralları değişiyor

Pegasus’ta 1 Mart 2018 tarihinden itibaren check-in kapanma süreleri ve kabin bagajı kuralları değişiyor. 

Pegasus’tan yapılan duyuruda, 1 Mart’tan check in ve kabin bagajıyla ilgili değişikliğe gidildiği kaydedildi.

Pegasusun duyurusunda şu ifadelere yer verildi:

Yurt içi yolculuklarınızda uçus saatinden en az 45 dakika, yurt dışı yolculuklarınızda en az 60 dakika önce havalimanındaki kontuarlarımızda check-in ve bagaj teslim işlemlerinizi tamamlamış olmanız gerekmektedir.Check-in işlemlerinizi zamanında tamamlamanız için iç hatlarda uçuş saatinden 2 saat, dış hatlarda uçuş saatinden 3 saat önce havalimanında bulunmanızı öneririz.

Tüm kanallardaki check-in sürelerini tabloda bulabilirsiniz:

Check-in (Uçuşa Kayıt) Kanalları Check-in (Uçuşa Kayıt) Kapanış Süreleri

Kiosk Uçuş saatinden 45 dk önce

İnternet Uçuş saatinden 60 dk önce

Yurt İçi Kontuar Uçuş saatinden 45 dk önce

Yurt Dışı Kontuar Uçuş saatinden 60 dk önce

Boarding (Uçuşa Kabul) ise yurt içi ve yurt dışı tüm uçuşlarda uçuş saatinden 10 dakika önce sona erecektir.

Kabin Bagajı Adet ve Boyutları Hakkında

Yanınıza bulundurabileceğiniz kişisel eşyalarınızla ilgili özellikler aşağıda belirtilmiştir:

8 kg ağırlığında, 55cm x 40 cm x 20 cm boyutlarında el bagajınızı ve 1 küçük çantanızı (bayan el çantası veya laptop çantası) beraberinizde uçak içerisine alabillirsiniz. 2 parçadan fazla el bagajınız olması durumunda, 8 kg’lık el bagajınız/bagajlarınız biniş kapısında veya kabin içinde uçağın kargo bölümüne alınacaktır.

Business Flex için el bagajı hakkınız 12 kg ve 55 cm x 40 cm x 20 cm’dır.

1 Mart’tan itibaren yukarıda belirtilen sürelerde check-in ve boarding işlemlerinizi tamamlamaya; kabin bagajınızın belirtilen kg ve boyutlarda olmasına özen gösteriniz.

Geri

4
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yorum

Hep uçtuğumuz kabın bavulunu viyanadönuşu beğenmeyıp almadı pegasus.koymuş bir profil sok buraya diyor.oraya hiçbir kabin çantası girmez.ama herkes geçti.hiç yardımcı olunmadı amaç para kesmek.allahtan bagaj hakkı olan arkadasım vardı ona aktardım öyle böyle stres rezalet.sikayette ettik.ama birşey değişirmi bilmem.bence bu firmaya yakışmıyor.düzenleme getirmeleri şart.sabancı el atsın bir zahmet.ha birde yurtdışı elemanları çok suratsız bilet kesiyor bunuda ayrıca ele alsınlar.

cemre

zaten bilet kesen memuru mu dersin bagaj ücreti ödediğin memur mu dersin.hiç biri senle muhatap olmuyor ki.bilet kesen memur aynı şeyleri tekrarlar yardımcı olmaz .Bagaj parası ödediğin görevli sorunu cevaplamaz. Bizzat yaşadım. Bilet kesilen bölümdek i bagaj görevlisi sagolsun artık ben sinirlenince yardım etti.Bir personellerinin işlerini nasıl yaptıklarına baksınlar bence.

Anonim

hiç bagaj almayın daha iyi bu ne rezalet her şey para oldu insan hakları nerde kaldı

Cuma

Siz yicegi bile parayla satan ve bilin ki sizin verdiğiniz yicek.yemem açlık tan ölmem bileti fiyatları tamam bir hırsızlık Avrupa ya uçam daha ucuz sizin uçağa binmek tek şirket siz değilsiniz bunu iyi anlayin