THY’NİN ESKİ AVUKATINA FETÖ DAVASI

THY’NİN ESKİ AVUKATINA FETÖ DAVASI

Bylock kullandığı belirlenen THY’nin eski avukatlarından Ali Rıza Mete hakkında FETÖ üyeliğinden 15 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca açılan davanın iddianamesinde avukat Ali Rıza Mete’nin incelenen internet trafiğinde, 2014’ten itibaren kullandığı hat ile ByLock için kiraladığı IP’ye 7 günde 113 kez erişim yaptığı belirtildi. Mete’nin ByLock kullanan 41 kişi ile de irtibatı saptandı. Mete’nin Bank Asya’daki hesabında yaşanan haretliliğe de dikkat çekilen iddianamede, 2009-2013 yılları arasında Türk Hava Yolları’nda avukat olarak çalışan Mete’nin savunmasında suçlamaları kabul etmediği aktarıldı. Ancak toplanan deliller içeriğine göre şüphelinin “FETO/PDY silahlı terör örgütüne üye olma suçunu işlediğine dair şüpheye yer vermeyecek şekilde bulgulara ulaşıldığı” ifade edildi ve 7.5 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası talep edildi.

(sabah)
Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

1 Comment
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
thy'de
2 yıl önce

bu avukat gibi niceleri vardır. bilhassa temel ve hamdi zamanında feto torpiliyle thy’ye girip torpille uzman,şef,müdür vs olanlar hala thy’deler. bu nasıl oluyor peki? feto sayesinde iş,makam,para sahibi olanlar neden thy’den atılmıyorlar? bunlardan ve onları bu hale getiren eski ve hala feto torpillilerini terfi ettiren yeni thy yönetiminden neden hesap sorulmuyor? fetocuların mobbingleri ve onlara göz yuman,ne de olsa bizden deyip ses çıkarmayan akplilerin yüzünden haksız yere işten atılan binlerce insanın ahı var bunun acısı kötü çıkar unutmasın kimse! sözde dindar görünüyorsunuz ya yüce mevla’nın gazabından korkmuyorsunuz,acısı çoluk çocuktan çıkar demiyorsunuz ya da yüce mevla umurunuzda değil !