THY'DEN ZAMLAR İLE İLGİLİ BİLGİLENDİRME - Airline Haber

THY’DEN ZAMLAR İLE İLGİLİ BİLGİLENDİRME

Türk Hava Yolları ve Hava-İş Sendikası 2022 Yılı İtibarıyla Uygulanacak Maaş Zamlarında Anlaştı

Havacılık tarihinin en büyük krizi olarak ifade edilen Kovid_19 salgınını tüm çalışanları ile birlik içinde yöneten Türk Hava Yolları, yetkili çalışan sendikası Hava-İş ile 2022 yılı itibarıyla yürürlüğe girecek olan 27. Dönem Toplu İş Sözleşmesi’nin ücret zamları maddesinde anlaşma sağladı.

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı ile Hava-İş Sendikası Genel Başkanı Ali Kemal Tatlıbal arasında varılan anlaşmaya göre Türk Hava Yolları çalışanları 2022 yılının ilk 6 ayında yüzde 60 oranında maaş zammı alacak. Yüzde 60 seviyesindeki maaş zammı 2021 yılının son 6 aylık enflasyon artış oranı üzerine ilave edilecek.

Konuyla ilgili görüşlerini bildiren Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı, “Pandemi bizim için karanlık bir tünele girmek gibiydi. Ancak biz o tünelin sonundaki ışığı yeniden göreceğimizden, yolumuza daha güçlü bir şekilde devam edeceğimizden emindik. Çünkü tüm çalışma arkadaşlarım daha önce olduğu gibi bu devasa krizde de ne denli büyük bir aile olduğumuzu fedakarlıkları ile bize gösterdi.

Türk Hava Yolları’nı hep beraber daha iyiye taşımak için az kazandık ama çok çalıştık. Ailemizin çabası sayesinde pandemide küresel havayolu endüstrisinin gıpta ile baktığı bir performans sergiledik. İnanıyorum ki biz bir oldukça güçlenecek, güçlendikçe Türk Hava Yolları’nı daha yükseğe taşımaya devam edeceğiz. Maaş zamlarının ailemiz için hayırlı olmasını dilerim. Bu süreçte başta Sn. Başkan Ali Kemal Tatlıbal olmak üzere Ortaklığımızın geleceğini korumak için iş birliği içinde olan Hava-İş Sendikası’na da teşekkür ederim. Birlikte yükselmeye, bayrağımızı gururla taşımaya devam edeceğiz.” dedi.

“Sn. Cumhurbaşkanımız Daima Yanımızda Oldu”

Zorlu günlerin ardından çalışanların refah seviyesini yeniden yükseltecek karara imza atan M. İlker Aycı sözlerine; “Sayın Cumhurbaşkanımız bu zorlu süreci bu kadar hızlı ve güçlü kalarak atlatmamızda büyük pay sahibidir. Zatıalileri gerek ulusal gerekse de uluslararası otoriteler ile temaslarımızda yol gösterici olarak hızlı aksiyon almamızı sağladı. Böylece gökyüzü ile daha hızlı sürede yeniden buluştuk, hızlı yükseldik. Daima yanımızda olan ve bugünkü refah seviyemize ulaşmamıza katkı sağlayan Sn. Cumhurbaşkanımıza Türk Hava Yolları ailemiz adına teşekkür ederim.” diyerek devam etti.

Fedakarlıkları Prim İle Ödüllendirilecek

Gerçekleşen anlaşma kapsamında çalışanlar gösterdikleri fedakarlığın bir karşılığı olarak Toplu İş Sözleşmesinin imza tarihinde ikramiyeye esas ücret üzerinden bir brüt maaş tutarında imza parası ve 8 Ocak 2022’de alınacak maaşlara ek olarak ikramiyeye esas ücret üzerinden bir brüt maaş tutarında prim alacak. Çalışanlar 2022 yılının ikinci altı ayında ise enflasyon + yüzde 5 oranında zam alacak. Detayları zaman içerisinde netleşecek olan toplu iş sözleşmesi 2023 yılı sonuna kadar geçerli olacak.

 

YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum Airlinehaber moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Tüm Yorumlar (72)
 • Yunus un bwm si
  28 1

  Teknik ile ilgili açıklama ne zaman gelecek acaba merak bekliyoruz çelik çomak iş

 • Teknik
  9 8

  Zaten enflasyon yüzde 60 civarında belki daha fazla neyin şovu bu ?

 • Esb cqm
  17 2

  Tekniğe kağıt bardakla çay

 • Taşeron
  14 20

  Taşerona yapılacak zamla alakalı neden birşeyler söylenmiyor Acaba bizlerde THY çalışaniyiz sonuçta

 • Teknik
  13 3

  Haha:)))) şaka gibi ya tamam hayırlı uğurlu olsun. hatta az bile vermişler ama abi biz dış kapının dış mandalıyız resmen.

 • Sakın ha dikkat
  27 4

  Ortalıkta%60 zammın tekniğe Temmuz Aralık iiçin vermeyeceği Ocak sonrasına uygulanacağı konusuluyor. A.O daha tisi imzalamadan 2 yıl boyunca 6 aylık dönemi %60 zamla ve 2 brüt maaşla götürürken sakın ha bizim geçmişe dönük alacağımızı hiç etmek için oyunlarla gelmeyin. Tekniğe ocaktan sonra verilecek %60 hem geçmişe dönük alacağımızı düşürecek, hemde onlar 2yıl %60 üstüne zamlı maaş alırken biz 1,5 yıl aynı zammla arkalarından takip edicez. umarım bu becerksiz sendika istemeyi zaten bilmedi, şirketin verdiğini alırken ahmaklık yapıp bizi yine A.O NUN gerisine koymaz. Zaten tis teyken adamlar sizi ezip masaya oturmadan adamlara zammı verdi. Resmen önce A.o sonra siz dediler. Wallahi böyle bir hata daha yaparsanız şubeyi başınıza yıkarlar çelik çomak oyanacak yerinizde kalmaz bilesiniz

 • TGS
  10 20

  TGS’ye alım var mı beyler?

 • Teknisyen
  12 4

  çelik çomaktan ne beklenir ki

 • Teknik
  27 2

  Su aciklanin içinde teknisyen arkadaşlarımızın da yakında sözleşmesini onları mutlu edecek şekilde sonlandıricaz demek cokmu zor sayın başkan bu cümleler bile az daha olsa değer verdiğinizi gösterirdi bırak üvey evlat olmayı komşunun çocuğu gibi olmuş teknisyen com yazık

 • Line Maint.
  49 4

  O kadar tis gördüm birçok kez asagilandigimiz oldu ama bu kadar küçük düşürüldüğümüz hiç olmamıştı. Halihazirda olan tis de bize rakam teklif etmeye tenezzül dahi etmeyen yönetim henüz daha masaya dahi oturmayan A.O ya zammını vedi. Sonuna kadar haklarıdır gözü olanın gözü çıksın ama onlar anadolu çocuğu da biz şey çocuğumuyuz. Bu kadar igrendigim bu kadar nefret ettiğim hickimse olmamıştır hayatımda. Bizim haysiyetten ve sereften uzak sendikamız en azından sizden önce açıklama yapılmasına müsaade etmeseydiniz. Hakikaten para yemekten baska hicbirsey yapmiyorsunuz. Benden aldığınız 1 lirayı dahi haketmiyorsunuz. Her kurusum haram zehir zıkkım olsun. Colugunuzdan cocugunuzdan çıksın insallah hepsi. Vakti geldi ayrılığın ne yapsaniz boş artık.

 • Sendika
  17 4

  Azıcık haysiyetiniz olsa içiniz müsterih olsun diye bir bildirim yapardınız, şerefsizsiniz. Geçen tiste olduğu gibi hakkımızı alacak kişi yine Sefa İnan’dır

 • TEKNISYEN
  27 4

  Sevgili onursuz sendika yöneticilerimiz. Birazcık onurunuz kaldıysa dediğiniz gibi %110 alırsınız. Öyle secileyim diye yırtınmakla olmuyor. E hadi seçildiniz. Şimdi gelip alamadığınız zam için bize ne diyeceksiniz. Bizleri kandırmak için %110 isteyipde %50 e razı olmak yok. Öyle Ao. Ocak ayında zammı başlattı, tekniğe de aynısını yaptık diye çıkmayın karşımıza. Alırsın istediğini çıkarsın karşımıza. Yoksa öyle gelemezsin tekniğe. Bakın Yavuz abiniz nasıl kaçtı. Kaçacak delik ararsınız sonra. Onursuz olmayın. Azıcık colugunuz çocuğunuzun yüzüne bakacak onurunuz olsun.

 • TeknikDriver
  1 56

  Nerede arkadaş bu özçelik? Pazartesi gününü mü bekliyorsunuz? Yoksa o dedikodularda dolaşan %55+ enflasyon+ 2000 seyyanen+ 15 bin tl imza parasıdenen zammı bile alamayacak mısınız? Tekniğe gelecek zammı söylüyorum bu arada. Kesin bilgidir, içeriden bilgidir.%35 + enflasyon + 10 bin imza parası + 500 tl net seyyanen zam. Hayırlı olsun. 🙂

 • Az daha sabır
  5 36

  Eminim ki Mikail bey daha büyük jest için çalışıyordur az daha sabır arkadaşlar

 • Tokmak Head
  12 0

  Bir emek sömürü hikayesi, FazıL Ç.

 • Kimse benim sendikama laf söyleyemez. Büzüğü yiyen varsa istifa etmek 10 saniye. E devletten 1 butona basarak bu işlemi yapabilirsiniz.

 • Çelik Çomak İş
  29 0

  Arkadaşlar sondakika haberi Değirmenci Yusuf usta, Fazli Çiftci nin kapısının önünde 3 saattir bekliyormuş. Adama su bile vermemişler. Şu imzayı atsakda Mercedesimle Ankara yollarına vursam Pavyonda Teknisyen paralarını ezsem diye sayıklıyormuş.

 • Teknik cs
  52 1

  Teknik e ao ya verilenin altında bir rakam verilsin, uçakları biz değil yöneticilerimiz kendileri çıkarır, bakım ı unutsunlar o dakikadan sonra, bu da son sözümüzdür.

 • Ben Fazli Ç
  7 6

  Sorularınızı Yanıtlıyorum.

 • Zam
  3 10

  6 ay %156 ay enflasyon+%606 ay enflasyon +2 6 ay enflasyon +2

 • Zammm
  1 8

  6 ay %156 ay enflasyon+%606 ay enflasyon +2 6 ay enflasyon +2 beklemen zam bu şekildeee

 • Gerçek zam
  7 14

  1 temmuz itibari %15 ve ocaktan snra %60 vereceklerr

 • Yunuz
  11 13

  %60 çok kardeşlerim bugün bir tekniğ desteğ bersoneli 4033 dele maaş alıyor azıcığh şüğredin.Bu parayla evlenirzinde çocuğ bile yabarzın.Şükğrle kal

 • Allah yar yardımcınız olsun Yunus bey.

 • Teknik Cs e
  13 0

  Malesef bu söylemler lafta kalıyor. Uygulamada bütün teknisyenler afedersin topuk g.te çalışmaya devam ediyor/ettiriliyor. Verilecek veya verilmeyecek rakam bu tempoyu etkilemez. zaten iş veren bunun farkında olduğundan kediyle oynar gibi oynuyor teknisyen le….

 • Grev yapmak yasak
  21 1

  hatta terorist damgalanırsınız. Tamam ama her işe peki şefim diyip koşa koşa gitmek nedir. Bu şirketin de bu devletin de geri kalmasını sağlayan hep bu 45 yaş üstü tayfa

 • Teknik
  12 3

  Herkes emir kulu, Fazil Çiftci de dahil, Yukardan ne gelirse onu uygulayacaklar.Bu kadar basit, sendikanin da elinden gelen birşey yok, o da emir kulu, sanki tiyatro sahnesi gibi değil mi ? Her tis donemi ayni senaryo, tek üzüldüğüm konu delege olan arkadaşlardir.Sanki birşey değiştirebilecekmiş gibi giriyorlar ve sonuç hüsran.Arkadaslarina birşeyler açiklamak için çabaliyorlar.

 • Nasıl olabilir
  17 2

  nasıl kabul elebilir yada nasıl konuşulabilir temmuz ocak arası 15 sonra 60 + enflasyon yok imza parası , temmuzdan itibaren verilecek zam ao daki oranlardan düşük olamaz ve toplu birikmiş olan hakkımızı yasal olarak vermek durumundalar ayrıca iki brüt maaş bu para üzerinden verilmesi gerekir , gizli kapılar ardında ek protokollerle yapılan hileli zamlara hakkımızın yenmesi kabul edilemez veya konuşulamaz

 • Yorumsuz
  21 6

  Egerki tekniğe de ilk 6. Ay %60 verilmes ise bu sendikada kalanın ben a…..s……m önemli olan ilk 6 ay çünkü bizimde toplu para alma hakkimiz var nunu p…. Ederseniz bu çalışanlar da sizi s……

 • gri
  33 1

  Teknik olarak herkes evde çalışırken teknik vardiyalı olarak çalışmaya devam etti. Madem fedakarlığın mükafatı deniyor. Teknik AŞ geri planda kalmamalıdır.

 • Yorumsuz
  16 0

  Eyyy sendika bu son şansın artık ya tamam ya devam görecez ya gidersiniz ya kalırsınız aynı şekil beye daha fazlası tekniğe de uygulanacak yoksa size güle güle sendika Berker aynı aynda e devletten sendikadan ayrılır herkes aynı anda e devletten başka sendikaya üye olur toplu hareket sizi bitirir artık yeter

 • KISA VE NET BİRŞEY YAZICAM.BİZLERE A.O YA YAPILAN ZAMMIN YÜZDE 1 BİLE AŞAĞISI VERİLSİN BUNDAN SONRA İŞ YAPAN UÇAK ÇIKARTAN BİR C/S ASLA VE ASLA GÖREMİCEKSİNİZ…

 • Son çağrı
  18 1

  Ey beceriksiz sendika ve çıkarcı yamakları size son çağrı .Eğer ki 6 ay önceden oturduğunuz masadan sizden sonra 6 ay sonra tis başlamadan sizden önce zammı kapmış hava işin aldığından, bir gram eksik gelirseniz o günccelleyip güncelleyip bizi oyaladığınız raakkamlarıda o tis kitapçığında gö***zünüze sokarız. Temmuzdan itibaren aynı oranda zamlı maaşın geriye dönük farkını ve Ocak maaşındaki ikramiye ve imza parasınıda alamayacak kadar beceriksizseniz.. şerefi ve insafı olan kardeşlerim bunlara burda biir gün dahi sendikacılık yaptırmaz 1 ocak itibariyle dayanışma aidatına geçer gün saymaya başlar. İnanın ne Ferhanı ne onun yamaklarını sokmaz bu iş yerine. Anca Fazıl Bey’in koridoru görürsünüz bu şirkette.. artık ne dayanacak güç ve tahammül edecek sabır kalmadı

 • AHL
  30 2

  DEĞİRMENCİ SANA SESLENİYORUM.EĞER PAZARTESİ A.O. DAN BİR KURUŞ EKSİĞE İMZA ATARSAN.YENİ YILA YENİ SENDİKA İLE GİRERİZ.31 ARALIK TA E DEVLETTEN FİŞİNİ ÇEKERİZ.BMW Yİ RÜYANDA GÖRÜRSÜN BUNDAN SONRA.

 • Dızcı…
  11 2

  (teknik için) Toplumlar hakettikleri şekilde yönetilir. Kimse kusura bakmasın. Neyi hakettiğimizi göreceğiz. Kimse söylenmesin. Kimse ahkam kesmesin. Maaşı düşürüldüğünde haldır haldır çalışırken, zam alamadık diye kimse iş yavaşlatma. Gözüne güvenen şöyle gelsin. Cesareti olam istifa etsin sendikadan. Ben ayrıldım. Param eksik yatıyor. Hadi görüyüm sizide. Aaa pardon, bu işleri belirleyen ve kapalı kapılarda teknisyeni satan dinazor CS ler,3. evinizi almanıza az kalmıştı, altta kalan CQM lerin canı çıksın. maaşınız kesilmesin siz geride durun… (sözüm meclis dışı)

 • Esb
  4 43

  Kesin bilgi ilk altı ay %25 sonraki altı ay %35 +enflasyon 15 bin brüt

 • Esb ne
  1 1

  Dediğin gibi olursa isyan çıkar , kesen bilgi ne? Kaynağın ne? Rüyada görürsünüz olurmu öyle şey.

 • Vazo
  13 3

  Arkadaşlar bugün yunusu ve ferhanı aradım . %110 kırmızı çizgimiz , teknik destek kırmızı çizgimiz ve sizede sormadan imzalayacağız dediler . Bize nasıl soracaklar merak ediyorum .

 • Teknik çalışan
  23 3

  AO da zam hesabı çok net.Şu anki maaşın üstüne 60+enf’u ekliyorsun.Bizde ise karışık.1 Temmuz verilen 10+enf(8,45) , 1Ekimde de verilen 20 var.Eğer 1 temmuzda eski maaşa dönülüp zamlar verilmeyecekse hesaplamalarda çok dikkatli olmak lazım.Hangi rakam ,ne neyin üstüne eklenecek.Kümülatif hesaplamalar nasıl olacak.Aksi halde FÇ bişeyler edip rakamlarla oynayıp, göz boyayarak bizim çelikişi kandırabilir.Sanki biz daha çok zam almış gibi gözükürken ao nun gerisine düşebiliriz.bizim sendikada bunu hesaplayabilecek kafa var mı şüphe duyuyorum.Aman dikkat.

 • Esb den, esb ye
  1 2

  Şaka mı yapıyorsun, algı mı? Kaynağın nedir? kabul edilemez , olurmu öyle şey. %30 kesintinin tamamı verilmeden %25 dersen , ilk 6 ay %65 verilmeden sular durulmaz..bu şekilde geçerse sendiyaya siera…india ..kilo tango..india güle güle çarli demekten başka söz düşmez bize..

 • Evde yatan paşamlara %60 verildiyse burda 3 vardiya harıl harıl çalışan bizlere %70 verilmesi lazım!

 • KaynayanKazan
  19 3

  Eğer aonun altında bir zam yapılacaksa hiç yapılmasın. Gözünüzün yaşına bakmayız, ne sendika bırakırız ortada ne de uçaklarda çalışırız. Yeter artık be yeter! Borç içindeyiz, geçinemiyoruz, bir teknisyenin uçaktaki en ufak hatası thy başına çok dert açar. Bunu bilerek masaya oturun , buna göre kalkın. Aonun aldığından az vermeyin!

 • İNANMAYIN
  11 4

  Arkadaşlar spekülatif haberlere veya yorumlara itibar etmeyin temmuzda itibaren 60 + enflasyon ve 15.000 imza parası fakat şuan anlaşamama sebepleri teknik bölümde iki brüt imza parası istiyor

 • GERÇEKLER
  6 20

  Arkadaşlar gerçekçi olun Teknik THY den daha iyi şartlarda ne zaman sözleşme yapmış.THY ye verilenin biraz altında sözleşme kapanır.Geçmiş olsun…

 • Teknik çalışan
  38 6

  Bize de en az iki maaş prim verilmelidir. Ao ya verilen fedekarlık primi nedir Allah aşkına. Adamlar evde yatıp bankamatik memuru oldukları için mi yapmışlar bı fedekarlığı. Bizse pandeminin başından beri mavi yaka full, beyaz yaka da büyük oranda işten it gibi çalışıyoruz. Bu mu adaletiniz.

 • B1/B2
  24 2

  Mikail Bey eskilerden bir farkın varsa bunu ispatlamanın tam zamanı. Çalışanlar gözünde ya saygın bir insan olarak anılacaksın ve sevileceksin, ya da diğerlerinden bir farkın kalmayacak.

 • TeknikFox
  4 16

  İlk altı ay %25 +enflasyonikinci altı ay %35+enflasyonhayırlı olsun 🙂 Seyyanen de bir lokma, üstüne şikilata, yanına da kağıt bardakta çay.

 • K.i.b.b
  6 18

  Herkes atıp tutuyor ao nun zammından 1 bile aşağıya zam verilse calısmayız ucak cıkmaz sendika değişir zart zurt siz kafayı yemişsiniz hiç biriniz bu saydıklarınızı yapamazsınız

 • Kibb ye cevap
  1 1

  Teknisyenin en büyük düşmanı yine teknisyen. Veya teknisyen değilsen yukarıdaki bilmem ne memuru uzmanı mühendisi şefi isensizin gibiler yapamaz edemez diyor yaolur da bir gün böyle bir şey olur, iş bırakılır, yavaşlatılırsa şu yorumu yapan seni görmeyeyim :)o ettiğin lafları tek tek gözünün önünde sana aynı şekilde iade ederiz 🙂

 • Teknik cs e
  5 1

  Yorumunda ki tek olumsuz oyu yanlışkla ben verdim. Kusuruma bakma bu arada tekniğin hakkını yiyenler bu gidişle başka şeylerde yiyecekler.

 • K.i.b.b
  0 4

  Bana cevap veren arkadaş düşmanlık değil benimkisi içerde neyin en olduğunu gayet iyi görüyorum da o yüzden öyle söylüyorum.artı grevede kimse cıkamaz bu işin kanunu var grev kararı alsan bile cumhurbaskanlığı bunu iptal eder 🙂 hiç bişey bilmiyorsunuz boşa atıp tutuyorsunuz sadece

 • KİBB nick name olan arkadaşa cvp olarak yazıyorum,çünkü yüzde 1 bile aşağısı olursa diye bu konulara başlayan bendim.Arkadaşım şu açıdan haklısın herkes klavye delikanlısı çünkü.bunu yazarken bile keşke yapsalar diyorsundur biliyorum.ama burda şöyle bir eksiklik var senin açından çünkü artık öyle bir duruma sokuldu ki herkes hani derler ya en hödüğümüz en yapamaz diyenimiz bile artık yapcak duruma geldi o yüzden bu sefer dediğim gibi yüzde 1 bile eksiği olsun ben açıkca diyorum uçaklar hiç olmadığı sorunları yaşıcak bu dediklerimi inş yaşamayız umudumda o yönde.çelikiş kuş beyinlilerinden gram beklentim yok şirket vericek zaten mecbur artık buna..

 • TEKNISYEN
  7 1

  Onursuz Sendika yönetiminden onurlu bir davranış beklemiyorum. Bugüne kadar da görmedim. Haklarımızı savunmak için gelip haklarımızı savunamayan yönetim. Allah büyüktür. Bugün iyi durumda olan yarın kimbilir ne durumda olur. Bir yönetime talip olurken ben bunu hakkıyla yapabilir miyim acaba demek lazım. Kimsenin hakkı da kimsede kalmaz. Dua ediyorum her gün. Allah sizi varlık içinde yoklukla sınasın İnşallah. Yaptıklarınız gözlerinin önüne gele gele acılar içinde hayatınız olsun.

 • Yorumsuz
  0 0

  Anlatmaya gerek yok hepimizi ….

 • Best Youtuber
  1 0

  Merhaba arkadaşlar ben FazıL Ç. Yanımda Yunus D. var. Bugün size emek sömürüsünü anlatacağım. Kanala abone olmayı unutmayin.

 • Best Youtuber
  9 1

  Merhaba arkadaşlar ben FazıL Ç. Bugün yanımda İlker A. var. Sizlerle teknisyen kışkırtaracağız. Videoya layk atmayı unutmayin.

 • Şu ilk 6 ay yüzde 25 sonraki 6 ay 35 diyen yorumlara da allah aşkına inanmayın sallayan kim ise görücek pazartesi

 • Yorumsuz
  5 3

  Thy Jokey Teknik At Bakım Müdürlüğü arkadaşa cevap bu şirketin başında Fazıl diye biri olduğu sürece sana ilk 6 ay %60 vereceğini saniyorsan sen daha yenisin demek A.O geriye dönük alacak parası yok ondan direk %60 verdi ama bizim sözleşme temmuz ayında başladı ve sana ilk 6 ay %60+ eflasyon verirse daha fazla geriye dönük para verir bu Fazıl beyi San saf mi sandın şimdi adam sana direk %60 verse misal sallıyorum geriye dönük 30.000 TL para alacaksın ama %30 verir ise geriye dönük 15.000 TL para alacaksın sence bunu Fazıl denilen şahıs acıması olmayan şahıs sana verirmi vermez teknisyenlerin anasını ağlatan herkesin hakkını yiyen bir şahıs bu kişi ondan ilk 6 ay yarısını sonraki 6 ay yarısını verecek diceki bizde %60 zam yaptık İlker bey de buna sesini çıkarmaz şirket çıkarları onlar için daha önemli bizim çıkarlarımız değil biraz daha çalış anlarsın bizim kulağımızın arkası kalmıştı oda gitti

 • Yorumsuz diyen büyüğümüze hitaben yazıyorum 12 yıllık çalışanım sadece habom saçmalığında bile kulağımızın arkasından fazlası gitti.fazıl çiftçiyide emin olun çoğu insandan iyi bilirim kendisiyle bizzat muhattap olup bikerede tanıdım kendisini.bu sebeple dediklerinde hemfikiriz ama övünmeye gerek yok 40yıllık adammış gibi.ben o zam oranlarını yazanlara sallamışlar diyorum zaten

 • Anonim
  22 1

  EvelALLAH beklentimiz %110, bunun altında olursa, Özçelik inandırıcılığın kalmaz.😊

 • TK
  39 2

  ARKADASLAR BU SON DEM EGER Kİ SENDİKA BU SEFERDE KAHP.L.K YAPARSA SONUNU GETİRMEYEN HERKES SEREFSIZDIR, MUFTERIDIR! BİZE BUNU LAYIK GORECEK HER KIMSE KARSILIGINI BULMALIDIR!!! YETER ARTIK EZİLDIGIMIZ HOR GORULDUGUMUZ YETER YA SU SIRKETE EN COK KATMA DEGERI SUNANLARDAN BIRIYIZ GECE GUNDUZ KAR KIYAMET YAGMUR CAMUR SADECE HAKKIMIZI ISTIYORUZ TK YONETIMI IS ISTEN GECMEDEN HAKKIMIZI IADE EDIN BIZ HAKSIZLIK ISTEMIYORUZ BIR FAZILIN ELINE KOCA TEKNIK BIRAKILAMAZ!!!! GIDIN BASKA YERDEN TASARRUF EDIN COPE ATILAN YEMEKLERDEN, COKOMELLI YATILARDAN, CALINAN ICKILERDEN, HER MUDURUN ALTINA VERILEN ARACLARDAN, FİLODAKI UCAK MOTORLARINDAN DAHA FAZLA OLAN MUDURLERDEN, DIS ISTASYONLARDAKI GEREKSIZ KADROLARDAN, IS YAPMAYAN MEMURLARDAN (ISINI YAPANLARA LAFIM YOK) BIZIM KIMSENIN MAASINDA GOZUMUZ YOK!!! NE PILOT, NE HOSTES AMA HERKES YERINI VE HADDINI BILICEK!!! (KENDINI BILENE SOZUMUZ YOK) BIZE YAPILAN HAKSIZLIKLARA ARTIK DUR DIYIN ILKER BEY! YETER ARTIK SON RADDEYE GELDIK DAYANDIK! BIZ BU SIRKETIN UVEY EVLADI DEGILIZ %100 CALISANI VE EN COK KAR ETTIRENLERINDEN BIRIYIZ!!!! TEK ISTEDIGIMIZ HAKKIMIZ GERIYE ATILMAKTAN ORSELENMEKTEN BIKTIK USANDIK! BIR CUMLE TEKNIK KAC GUNDUR HABER SITELERINI ARSINLIYOR ACABA KAC VERDILER % DIYE, BUNU BIZE YASATMAK REVAMI HAKMI!!! BOYLE KUKLA BIR SENDIKAYI VE YONETICILERINI BASIMIZA BELA ETTINIZ INANIN IP KOPARSA NE SENDIKA KALIR NE IS BARISI KALIR. BIZ HIC BIR ZAMAN SIRKETI ZORA SOKMADIK, SADECE HAKKIMIZ OLANI İSTİYORUZ PIYASADA TEKNISYENLER 3000-4000USD ALIYOR ARTIK HAKKIMIZI VERIN ADALETLI OLUN!!! ESKI GEN. MUD. TOPRAK OLDU GITTI VE HAK DUNYADA YAPTIKLARININ HESABINI VERICEK/VERIYORDUR BU DUNYA GECICI KONAK, KUL HAKKINDAN VAZGECIN BEDDUA YERINE HAYIR DUALARI ALIN ILKER BEY. BU ADI SENDIKADAN BIZI KURTARIN!!!!

 • C/D hangar
  7 0

  Şirketin başında Fazıl mı yoksa Mikail Bey mi var az kaldı görmeye. Mikail Bey çalışanların gözünde iyi bir intiba bırakmak istiyor ise bulunmaz bir fırsat. Bu fırsatı değerlendirip kahraman da olabilirsiniz ya da fazıl gibi çalışanların nefretini kazanırsınız. Yusuf Bolayırlı Bey yıllar geçmesine rağmen hala saygı ve sevgiyle anılıyor. Biz çalışanların saygısını kazanmak emin olun hiç zor değil.

 • bilmiyorum ama,%60 yerine %25+%35 verirse %68 zam almış olursunuz TEKNİK AŞ.

 • Ama sen de şunu unutuyorsun. Sana ikinci altı ayda enf+5 verirken bana belki enf+1 verecek

 • Arkadaşım bana lutfetmiyor ve benim sözleşmem 6 ay önce basladi %60+enf x 6 şeklinde vermesi lazım gecmise dönük ödemenin senin hesabına göre benim kaybım %35+enf x 6ay neden hakkım gasp edilsin ki para kolay kazanılmıyor emekler.okadar basit değil biz kar kiyamet yağmur çamur disardayiz sıcak ofis yada uçak konforun da değiliz bence teknisyenler tamamen ayrı bir grup ve sendika olmalıdır memurlarda ayrı bir sendika ve grup yapılanmasında olmalidir kosullarimiz aynı değil ayrı olamiyorsak seçenekler ve seyyanenlerle farklar oluşturulmalıdır….tüm pandemide biz çalıştık evde değildik ya da tatil beldelerinde twit ya da durum paylasmiyorduk!!!!

 • Tokmak Head
  7 0

  Merhaba arkadaşlar ben FazıL Ç. yanımda kankam YunuZ D. var. Bugün sizlere nasıl emek sömürülür onu anlatacağız. Abone olmayı ve bildirimleri açmayı unutmayın.

 • avi
  2 6

  Mikail Bey ver teknisyenin hakettiğini seni hangarda omuzlarda taşıyalım.

 • güzel kardeşim teknisyen memurdan zaten fazla maaş alıyor derdin nedir. hem ayrıca senin revizyon primin var. ayrımcılık yapmaktan neden bu kadar zevk alıyorsunuz? koşulu aynı değilmişmiş.

 • Tedebe
  13 2

  Hangi teknisyen memurdan fazla maaş alıyor ? Bir ıspatlar mısın ? Revizyon primi vardiya primi neye göre alıyor teknisyen yeri geldiğinde cumartesi günü yeri geldiğinde 3 lü vardiya çalışarak hak ediyor 8-5 gidip gelip birde insanların hak ettiği prime mi takıldın ? Buyur teknisyen ol

 • Asğari üjrad
  1 0

  Bızım hağğımız 4bin ikiyuz seksan dele az barami bir tekniğ desteğ bersoneli şüğredmesini bilmiyorza yajamasin.Biz eoğyk gunlerede uçakları derdemiz ediyoruz ayın ayıb

 • Hepsi Boş
  1 0

  Burada asarız keseriz diyen arkadaşlar daha öncede gördük biz bunları hava-iş ten çelik işe geçiş durumunda hava-işteki sendika temsilcileri bile sendeka üyelik hediesi duyunca neredeyse g..l…ni sevdirecekti. Şirket ne derse sendika ona okey diyecek bu iki iki dört. Hiç bir C/S nin teknisyeninde sendikadan çıkmaya g*tü yemeyecek. eğer g*tünüz yeseydi kesilen %30 için dava açardınız hanginiz yaptı bunu ? Hiç biriniz neden çünkü sadece boş konuşuyosunuz. Onun için şimdi burada asıp kesmeyi bırakıp doğruları konuşalım. Şirket AO dan fazla bi zaman vermicek bu belli birşey Teknisyenlerde ne oranda zam alırlarsa alsınlar hiç bi bok diyemeden g*tlerinin üstüne oturacaklar. Eğer g*tü yicen varsa sadece tüm prosedürleri uygulayarak çalışsa bile uçak çıkmaz iş yavaşalatmasına gerek yok. Prosedür uygulayın yeter.

 • tebede cvp
  0 1

  yeni başlayan memur maaşı 2022 asgari kadar şuan uyandırayım. ben ayrı sendika olsun denilmesine takıldım önce bi anlamaya çalış. teknisyen olmuşsun senden yetki alman beklenir hala yetkisiz takılıyosan anca bi memur kadar alırsın tabi.Sıradaki haber:

Greve giden pilotlar işten çıkarıldı

Hızlı Yorum Yap

Yazarlar
Video
Galeri

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Airline Haber'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Airline Haber'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.