featured

Greve giden pilotlar işten çıkarıldı

 

Arık Air, açıklanmayan sayıda pilotunu ağır disiplinsizlik eylemleri nedeniyle işten çıkardı.
Taşıyıcı tarafından yapılan açıklamaya göre, pilotlar gerekli prosedürleri uygulamadan greve başladıkları için görevden alındı.

Havayolu, pilotların iş kanunları uyarınca grev yapacakları hakkında bir bildirimde bulunmadıklarını söyledi.

Açıklamada şu ifadeler yer aldı: “Pilotlar, çatı sendikası olan Ulusal Havayolu Pilotları ve Mühendisleri Birliği’ne (NAAPE) bir ihtilaf konusu sunmadılar, şirket yönetiminden herhangi bir talep beyanında bulunmadılar”

Açıklamada ayrıca, yönetim ve pilotlar arasında çözülmemiş herhangi bir işgücü sorunu hakkında devam eden bir görüşme olmadığı da belirtildi.

Arık Air, tüm dünyadaki tüm havayolları için en yoğun dönem olan bu Noel sezonunda pilotların bir grev tasarlamasını oldukça haince buluyor. Şirketin itibarını ve mali sağlığını hiçe sayıyorlar.

“Havayolu yönetiminin son zamanlarda Ulusal Havayolu Pilotları ve Mühendisleri Birliği (NAAPE) dahil olmak üzere ilgili havacılık birlikleriyle tüm çalışanlar için hizmet koşulları konusunda çok verimli görüşmeler yaptığını belirtmek isteriz.

Bu, personel için sağlam bir hizmet koşulu ve daha fazla imkanların imza altına alınmasına yol açmıştır.”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. 11 ay önce

    Bir Nijerya firması , yani 3. Dünya hani bizde de atılmıştı 305 gibi yani , yani de yani yani , gel gör ki ne kadar benzer taraflarımız varmış Nijerya ile

    Cevapla
  2. 11 ay önce

    Daha önceleri maaşları 3 ay kadar aksattıklarını duyuyorduk. Yine benzer bir durum vardır. Durup dururken kimse greve gitmez.

    Cevapla