THY’DEN VARLIK FONU AÇIKLAMASI !

THY’DEN VARLIK FONU AÇIKLAMASI !

THY dahil birçok kurumun Türkiye Varlık Fonu’na devredilmesinin ardından başlayan tartışmalar üzerine THY’den açıklama geldi. Türkiye Varlık Fonu tartışmaları da beraberinde getirdi.Türk Hava Yolları Anonim Ortaklığı’nın sermayesinin yüzde 49,12’nin Türkiye Varlık Fonu Yönetimi Anonim Şirketi’ne devredilmesinin, Ortaklığın mevcut yönetim şekli, stratejileri, politikaları ve ticari kararlarında herhangi bir değişikliğe sebep olmayacağı kaydedildi.

HERHANGİ BİR DEĞİŞİKLİĞE SEBEB OLMAYACAKTIR!

Türk Hava Yolları AO’nun Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) yaptığı açıklamada, Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığı bünyesinde bulunan Ortaklığın sermayesinin yüzde 49,12’lik payının tamamının 3 Şubat 2017 itibarıyla Türkiye Varlık Fonu Yönetimi Anonim Şirketi’ne devredildiği anımsatıldı. Türkiye Varlık Fonu Yönetimi AŞ’nin, Başbakanlığa bağlı ve sermayesinin tamamının Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’na ait bir kamu kuruluşu olduğunu belirtilen açıklamada, “Söz konusu devir, Türk Hava Yolları AO’nun mevcut yönetim şeklinde, stratejilerinde, politikalarında ve ticari kararlarında herhangi bir değişikliğe sebep olmayacaktır.” ifadelerine yer verildi.

TÜRKİYE VARLIK FONU’NUN AMACI

Başbakanlığa bağlı olan Türkiye Varlık Fonu Yönetimi Anonim Şirketi, ana faaliyet konusu fonların kurulması ve yönetimi olan, sermaye piyasalarında araç çeşitliliği ve derinliğine katkı sağlamak, yurtiçinde kamuya ait varlıkları ekonomiye kazandırmak, dış kaynak temin etmek, stratejik, büyük ölçekli yatırımlara iştirak etmek için Türkiye Varlık Fonu ve bu fona bağlı alt fonları kurmak ve yönetmek üzere kuruldu.

Şirketin en az 5 kişiden oluşan yönetim kurulu, başkan ve üyeleri ile genel müdürü Başbakan tarafından atanıyor.(NTV)

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

6 Comments
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Airliner
3 yıl önce

Teknik maas bordrosunda %1.5 zam calisana ama sendika aidati 25tlden 26.37 tlye gelmis yani %5.48 zam gelmis hani vatani milleti dusunen sendikaydi kendi aidatina %5.48 zam yapmis.

shyo
3 yıl önce

Shyo mezunlarına alım olacak mı?

mezun kardes
3 yıl önce
Reply to  shyo

şirket su an ne durumda siz alım olacak mı diyorsunuz

Anonim
3 yıl önce
Reply to  mezun kardes

Dostum lise ve ön lisans mezunlarına typ açabiliyorsa demek ki düşündüğün durumda değil

anonım e
3 yıl önce
Reply to  Anonim

onları teknisyen olarak almıyor dostum işci olarak alıyor teknisyenin yarı maasına

Anonim
3 yıl önce
Reply to  anonım e

Kocaeli ve eskişehir dede typ açtı geçen günlerde yapısal için onlar da mi yarı maaş alıyor