THY’DEN JAPONYA’YA DOST ELİ

THY’DEN JAPONYA’YA DOST ELİ

Türk Hava Yolları (THY), Türk-Japon dostluk ilişkilerinin 125.yılında,  Japonya’da önemli bir sosyal sorumluluk projesine imza atıyor.

2011 yılında Japonya’da yaşanan ve dünya tarihindeki en büyük doğal afetlerden biri olarak addedilen felaket sonrasında Türk Hava Yolları, bölge kalkınmasına destek sağlıyor.

 

Yolcularına daima “Dünya Evimiz, Siz Misafirimizsiniz.” düsturuyla yaklaşan, sosyal sorumluluk alanında da bu genel yaklaşımından hareketle gerekli hassasiyeti gösteren Türk Hava Yolları, bugüne kadar dünya genelinde yaşanan birçok doğal afet ve benzeri vakaya bu duyarlılıkla yaklaşmış ve gereken aksiyonu almada öncü olmuştur.

Bu çerçevede yeni bir projeye imza atan Türk Hava Yolları bu kez, Türk toplumu ile karşılıklı ilişkilerinin yüzyıllar öncesine dayandığı bir ülkenin, Japonya’nın yaralarını sarmak için harekete geçiyor. Proje kapsamında, 11 Mart 2011’de, 9,0 büyüklüğünde gerçekleşen deprem ve tsunami felaketinde büyük hasara uğrayan ülkedeki Iwate Eyaleti’nde faaliyet gösteren,  Sanriku Railways tren hattına ait bir tren, küresel taşıyıcının çeşitli görselleriyle giydirilip, çalışmanın reklam geliri ise, felaketin yaşandığı bölgeye tahsis edilecek.

Bir yıl boyunca faaliyet gösterecek tren ile bayrak taşıyıcı havayolu, Japonya’da hizmet veren tüm yabancı havayolu şirketleri arasında, bölgeye destek sağlayan ilk havayolu oluyor. Özellikle ülke basınında geniş ilgi gören projenin, Türk-Japon dostluk ilişkilerinin 125.yılında gerçekleştirilmesiyle, iki ülke arasındaki derin bağların, daha da güçlendirilmesi hedefleniyor.

Projeye ait görüntüler: