THY Uçağına Yükleme Aracı Çarptı

THY Uçağına Yükleme Aracı Çarptı

THY’nin İstanbul-Taipei seferini yapmaya hazırlanan yolcu uçağına yer hizmeti aracı çarptı. Sefer iptal olunca yolcular 3 saatten fazla beklemek zorunda kaldı.

 

THY’nin gece saat 02.20’de Tayvan’ın başkenti Taipei’ye gidecek olan TK-24 sefer sayılı, TC-JJV kuyruk tescilli Boeing 777-300 tipi, ‘HEYBELİADA’ adlı uçağı, seferini yapmak üzere 209 numaralı salondan 335 yolcusunu aldı.

3 saat 45 dakikalık gecikme

Bu sırada uçağa yer hizmeti veren TGS yükleme aracı (Hıgh Loader ) uçağın arka kargo kapağı kasasına çarptı. Bu durum uçağın kaptan pilotuna bildirildi. Kaptan pilot durumu Atatürk Havalimanı Hava Trafik Kontrol Kulesi’ne bildirerek yer hizmeti şirketinin uçakta oluşturduğu yapısal hasar nedeniyle seferi yapılamayacağını bildirdi. Ardından uçakta bulunan bagajlar ve kargolar indirildi. Yolcular ise terminale alındı. Daha sonra THY yeni bir uçak tahsis etti. Yolcular 3 saat 45 dakikalık bir gecikme ile Taipei’ye gönderildi.

Hasar meydana gelen uçakta ise THY teknik gerekli kontrolleri yaptı. Sonra olayla ilgili inceleme başlattı. Hasar giderme çalışmalarının devam ettiği öğrenildi.

 

 

 

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

2 Comments
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
serdar
4 yıl önce

bu tgs denen şirketin kaçıncı vukuatı acaba?

Anonim
4 yıl önce

bu şirketin sahibi yok. sıfır 777’yi bile yamalı bohçaya çeviriyoruz.kimsenin önlem aldığı ,olayın nedenleri sorguladığı yok. neden bu tip olaylar emirates’te olmuyor. onlar bagaj yüklemiyorlar mı? yazık günah.