featured

THY ‘’Touristanbul’’ projesi ile İstanbul’u keşfetmeye çağırıyor

 

Dünyanın en çok ülkesine uçan hava yolu Türk Hava Yolları, misafirlerine sunduğu ayrıcalıklı hizmetlerinden biri olan ‘’Touristanbul’’ projesini yeniden hayata geçirdi. Bayrak taşıyıcı, bu projeyle uluslararası transit yolcularına ücretsiz şehir turu eşliğinde İstanbul’u keşfetme imkânı sunarken, tüm dünyaya da İstanbul’u eşsiz güzellikleriyle tanıtmayı amaçlıyor.

Proje kapsamında Türk Hava Yolları’nın, İstanbul Havalimanı’nda 6-24 saat aralığında bağlantı süresi olan misafirleri için düzenlediği ücretsiz şehir turuyla yolcular, iki uçuş arasında İstanbul’un tarihi ve kültürel değerlerini tanıma şansı buluyor. İstanbul Havalimanı’ndan Touristanbul aracı ile alınan yolcular, rehber eşliğinde İstanbul turu gerçekleştirip, ardından uçuşları için yeniden havalimanına getiriliyor. Bayrak taşıyıcı, Touristanbul hizmeti ile uluslararası transit yolcu pazarındaki payını artırmayı ve Türkiye turizminin tanıtımına katkı sunmayı hedefliyor.

Son Dakika Havacılık Haberleri | Türk Hava Yolları, Pegasus, Sunexpress, Corendon, Havacılık, Havayolları, Havalimanları, Havaalanları, THY, Hostes, Pilot, Uçak, Kabin memuru, SHGM, DHMİ Ahmet OLMUSTURProjenin yeniden başlamasına ilişkin değerlendirmede bulunan Türk Hava Yolları Genel Müdür Yardımcısı (Pazarlama ve Satış) Ahmet Olmuştur; ‘’Touristanbul projesiyle misafirlerimize Türk kültürünü ve İstanbul’un eşsiz güzelliklerini göstermeyi, bu vesileyle Türkiye turizmine katkı sağlamayı hedefliyoruz. Sunduğumuz bu ayrıcalıklı hizmetimizle transfer yolcu sayısını artırmayı ve pazar payımıza ivme kazandırmayı amaçlıyoruz. Kovid-19 salgınının olumsuz etkisinden korunmak amacıyla 2020 yılında hizmetine ara verdiğimiz Touristanbul faaliyeti yeniden başladı. 2009 yılından bu yana toplam 349.738 misafirimizi İstanbul ile buluşturduk. Taşınan yolcu sayısıyla birlikte turlara katılan misafirlerimizin anket sayılarındaki artışı, ileriye yönelik motivasyonumuzu ve heyecanımızı korumamızda en büyük dayanak noktası olarak görüyoruz. Yıl sonuna kadar yaklaşık 60.000 misafirimizin Touristanbul ayrıcalığından yararlanacağını öngörüyoruz.’’ dedi.

En çok talep Rusya, Endonezya ve Fransa’dan

129 farklı ülke vatandaşı Touristanbul ayrıcalığı ile İstanbul’u keşfederken, ülke bazında en çok talep Rusya, Endonezya ve Fransa’dan geldi.

Saraylar ve müzeler büyük ilgi görüyor

Touristanbul programı, misafirlerin uçuş planı göz önünde bulundurularak hazırlanıyor. Her gün düzenlenen 6 farklı tura yolcular, uçuş saatlerine uygun şekilde katılabiliyor. Sultanahmet Camii, Ayasofya-i Kebir Camii, Topkapı Sarayı ve İslam Bilim ve Teknoloji Müzesi gibi tarihi ve kültürel noktalar misafirlerden büyük ilgi görüyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 2 sene önce

    Burada yanlış bir terminoloji kullanılıyor. Tourİstanbul’dan faydalanabilecek yolcular THY’nın dıştan dışa aktarmalı transfer (aktarmalı) yolcularıdır! Transit yolcu, IST için zaten yok mertebesindedir ve transit yolcular aktarma meydanında genelde terminale dahi alınmayıp uçağın içinde bekletilir. Hatta yolcular uçak içinde beklerken uçağın kabin temizliği yapılır. Zira transit yolcular bir A meydanından aktarmalı olarak B meydanına gelir, buradan da C meydanına gideceklerdir. A-B-C parkuru uçuş aynı (tek) sefer numaralıdır ve de genelde aynı uçakla icra edilir. A’dan C’ye gidecek yolculara transit yolcu statüsündedir.

    Cevapla