featured

THY Teknik’ten Zam Açıklaması

THY Teknik  çalışanlarına zam açıklaması konusunda genel duyuru yaptı.

Yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi;

Değerli Çalışma Arkadaşlarımız,

 

Covid-19 küresel salgınının etkileri yeni virüs varyantları ile devam etmekte ve Şirketimizin finansal göstergeleri salgın öncesinin büyük ölçüde gerisindedir.

 

Buna karşın çalışanlarımızın salgın süresince gösterdikleri fedakarlık ve özverili çalışma ile bu süreci birlikte başarıyla atlatacağımıza dair inancımız tamdır.

 

Covid-19’a karşı geliştirilen aşı uygulamalarının yaygınlaşmaya başlamasıyla birlikte tüm  ülkelerde salgın kısıtlamalarının gevşetilmesine yönelik tedbirli adımlar ve iyimser öngörüler dikkate alınarak toplu iş sözleşmesi görüşmeleri öncesinde Yönetim Kurulumuz tarafından Özçelik-İş Sendikası Yönetimi ile değerlendirme yapılmıştır.

 

Yapılan değerlendirme neticesinde; O1.07.2021 tarihinden geçerli olmak üzere % 18,45 oranında ücret zammı yapılması,

 

7. Dönem Toplu İş Sözleşmesinin ilk dönemi için belirlenecek olan zam oranından, 2021 yılının ilk 6 aylık enflasyon oranının mahsup edilmesi,

 

Hususlarında mutabık kalınmıştır.

 

Şirketimize ve tüm çalışma arkadaşlarımıza hayırlı olmasını temenni ediyoruz

Airline Haber TÜRK HAVA YOLLARI, PEGASUS,HAVACILIK,HAVACILIK HABERLERİ,SON DAKİKA thy teknik aciklama

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

89 Yorum

 1. 2 sene önce

  Ben demiştim zaten ama çok çabuk oldu. Hayırlı olsun güzel zam aldık

  Cevapla
 2. Ne gerek vardı geçinip gidiyorduk.

  Cevapla
 3. 2 sene önce

  Ne gerek vardı geçinip gidiyorduk.% 30 kesinti devam ediyor sanırım. Bence ilk etapta %30 verip görüşmeleri akışına bıraksaydı sendika daha iyi olurdu. Erken davrandılar.

  Cevapla
 4. 2 sene önce

  Önce bana hakkım olanı verin. Sonra üzerine enflasyon tefe tüfe ne cacıksa onu koyun. Sonra vicdani olarak zam yapın. Eskiden şirkette çalışan ve %80 le iş başı yapmış biri asgari ücretin 4 5 katı maaş alıyordu şimdi ise asgari ücretin 500 TL fazlasını alıyor. Eskiden çevremdekilere havacılık okuyun derdim hayatınızı güzel yaşarsınız derdim şimdi ise ne olursan oku ama havacılık okuma diyorum. En azından başka bir diplomayla diğer sektörler dede iş bulabilirsin ama havacılık diploması apron haricinde geçmiyor.

  Cevapla
 5. 2 sene önce

  Kul hakkı mimbere geçip namaz kıldırmakla temizlenmez.

  Cevapla
 6. 2 sene önce

  ?️Sayın yönetim (⚠️Örneklerle anlatim rakamlar farazi) %30 kestin 10.000 oldu 7.000 bunun üzerine %18.45 ekledin 8.291,5 ama sen bunu 10.000 e göre verseydin 8.845 ederdi eee şimdi sen neye göre ne ekledin aradaki 554 TL nereye gittiÖnce herkesi eski maaşına getirirsin sonra %18.45 eklersin çalışana derki zor zamanda evet biz fedakar olduk şimdi şirketimiz bizim zorluğumuzu gördü de iyileştirme yapıyor. Teknik teki çalışanlar kaç para alıyor galiba haberiniz yok. Evli çocuğu olan ve kirada oturan biri 3500 4000 arası maaş alıyor 1500 2000 kira veriyor. 1000 TL faturalarına gidiyor. Cebinde 500 1000 TL arasında parası kalıyor. Sorarım size bu kişi kıt kanaat geçinip birde ay 24 gün boyunca aralıksız çalışıp bakım yaparken kafasını nasıl işe odaklayacak.

  Cevapla
 7. 2 sene önce

  yeni sözleşmenin ilk 6 ayından 8.45 düşücem diyor yine kelime oyunlarıyla kandırıldık AO direk 18.45

  Cevapla
 8. 2 sene önce

  Aviyonik zam yeterli diye yazmış, nesi yeterli ya Türkiye’de enflasyon zaten yüzde 50, enflasyonun çok altında zam aldık. Geçinemiyoruz.

  Cevapla
 9. 2 sene önce

  Senin gibiler yüzünden bu haldeyiz. Dışarıda 3 bin kazanamayan adamları teknisyen yaparsan böyle der işte. Yazık. Yeni nesin shgm mezunları olarak cs ler olarak sizin gibilerin zihniyetini de yenmeye geldik biz. Az kaldı. Çok az.

  Cevapla
 10. 2 sene önce

  KARAKTERSIZ SENDIKA SAKIN TEKNIGE GELME!!!! OLAY CIKAR BU KEZ!!!! A.O. %18.45 ZAM ALIYOR ODA MİNİMUM SEN KALKMIS 2021 İLK 6 AYI DUSUCEM DİYORSUN BAK CİDDEN GELMEYİN OLAY CIKAR! A.O. EVDEN CALISTI UCUCULAR AYDA 3 KEZ UCTU %30 KESİLDİ BIZ TAM CALISTIK BİZDEN YİNE KESİLDİ ZAM ALMADIGIMIZ HALDE EY KARAKTERSIZ SENDİKA BOZUNTUSU BIZIM %43 ZAMMIMIZ NEREDE ESKI MAASA GELMEMİZ ICIN GEREKEN! BIZ TAM CALISIYORUZ UTANMADAN NEYIN MAHSUPLASMASI BU!!!!!! YA SİZ NE UTANMAZ ARLANMAZ ALLAH KORKUSU OLAMAYAN INSANLARSINIZ!!! TAM ÇALIŞIYORUZ TAM!!!! AO %18.45 ALIYOR BİZDEN BİR DE ENFLASYON ORANINI MAHSUPLASTIRMAYA KALKIYORSUNUZ NE GEREKCEYLE UTANMAZ ARLANMAZLAR!!! SAKIN TEKNIGE GELMEYİN GERCEKTEN OLAY CIKAR INSANLARIN EMEKLERINI CALIYORSUNUZ BU TEKNIKTEKİ TUM TEKNİSYENLER CANLA BAŞLA CALISTI BAZILARI GİBİ SAĞDAN SOLDAN 3 GUN CALISIP 27 GUN YATIYORUM DIYE SELFILER ATMADI!!!!

  Cevapla
 11. 2 sene önce

  Enflasyonun mahsuplaştırılması ne demek? 18,5 zam verdi. TİS imzalanınca enflasyon 8,5 + 5 aldılar diyelim. 18.5 + 8.5 + 5 vermeyecek, 18.5 + 5 verecek. Yanlış mı anladım?

  Cevapla
 12. 2 sene önce

  “Sendika ile yapılan değerlendirme” şeklinde yazılmış ama sendikanın daha haberi bile olmadığına yemin edebilirim ancak kanıtlayamam :)

  Cevapla
 13. 2 sene önce

  aviyonik nicknameli arkadaş, eğer sendika temsilcisi değilse saftiriğin önde gideni demektir.

  Cevapla
 14. 2 sene önce

  Sendikayı 1 gecede düşürecek yüreğimiz olmadığı için bizim gibi koyunlara fazla bile %5 daha kesselerdi keşke. Bedavaya verdikleri pet şişelerdeki suyu 2 liraya satmaları da naçizane önerimdir.

  Cevapla
 15. 2 sene önce

  Bundan sonra antik mısır maaşları odesinler günlük 4 bira.

  Cevapla
 16. 2 sene önce

  Burada Allaha havale eden arkadaşlarımız alışmışlar yapıkredideki havale ücreti alınmamasına paso Allaha havale ediyor.Burada ağlayan bizlerin, hiçbirimizin elimize anahtarı aldığındaki gücünden haberi yok anca buraya çok afedersiniz enayi gibi ağlarız.Samimiyetsizliğine kızdığımız darıldığımız üzüldüğümüz sendika ve işveren mi suçlu sadece?Kendimizde bir sorun aramadıkça bu havacılık camiasındaki en büyük gücün biz teknisyenler olduğunu gerek davranış gerek konuşma gerek kültür anlamında bu görmüş olduğumuz şeytani düşünceleri ortaya peydahlayan insan müsvettelerinin kafalarının içine sokmadıkça biz anca burada gözyaşlarımız ekrana aka aka ağlarız.Önce kendimize çeki düzen verelim arkadaşlar.Bizi neden kimse adam yerine koymuyor diye ağlayacağımıza bizi adam yerine koymamalarının nedenini bilmemiz lazım.Aslında buradaki herkes biliyor nedenini.HEPİMİZ KORKAĞIZ.Şimdi bu sözlerimi kendi adına konuş birader diye eleştirenler olacaklardır.O arkadaşlara şimdiden sesleniyorum varsa gücünüz alın çantalarınızı çekin hangarın ortasına oturun görelim korkak mısınız değil misiniz? Bunu yapamadığınız sürece siz de korkaksınız.Yok efendim sendika Allah belanı versin yok şöyle olsun yok böyle olsun ne olcak kardeşim sen seni her seferinde hayal kırıklığına uğratan birini birilerini ne diye adam yerine koyup sitem edersin ki bu acizlik değildir de nedir?Bizim ülkemizin kaderi bu tencere kaynadıkça kimsenin sesi çıkmaz ama o tencerede hep patates soğan kaynar hiçbir zaman et bulamayız.Dayadılar bize enflasyonsuz hakkımız yüzde 18 patates soğanı nerde bizim etimiz diye kasaba ağlıyoruz.Konuşulacak o kadar şey var ki en iyisi ben alttaki sözü bir umut ki o da zerreden bile küçük olsa da yazmak istiyorum.BİTECEKSE BİR GÜN HAYAT İSTEKLERİN OLSUN,OLSUN.

  Cevapla
 17. 2 sene önce

  Ulan kundaktaki bebeğimin rızkı bogaziniza dursun be. Yunus değirmenci ve Fazıl ikiniz iki cihanda da gün yüzü görmeyin insallsh .Bu yazıyı 12 de isten çıkıp uykulu gözlerle çıktığım korsan taksi direksiyonundan yazıyorum ,insallah çokluğunuzdan çocuğunuzdan çıkar.

  Cevapla
 18. 2 sene önce

  Teknik 2-3 yıl önceki A.O. ya yapılan %30 luk iyileştirmeden mahrum bırakıldıgı için %30 luk kesintiyi iliğine kadar hissediyor.A.O. ilk 6 ay için enflasyon+%10 zam alacak diye açıklandıktn sonra, teknik pandeminin en yoğun oldugu dönemde bile hergün işe gidip geldiği göz önünde bulundurularak iyi bir iyileştirmeye tabi tutulacagı bekleniyordu.. oysa buradaki açıklamada toplam %18,45 zam deniliyor ki bu enflasyon zammına tekabül ediyor. +%10 luk zam oranından hiç bahsedilmemiş. umarım ben yanlış yorumluyorumdur.

  Cevapla
 19. 2 sene önce

  Arkadaşlarr… Isl ist saw dis hat sizlere sesleniyorum.bizler esb olarak diske geçiyoruz.emeğimizle alin terimizle dalga gecen ve emek en yuce degerdir diye sloganı olan bir sendikada kalmayacağız.esb teknik tek yurek tek bilek diske geciyor.

  Cevapla
 20. 2 sene önce

  Allaha havale ücreti çelik iş sendikasının işverenimizle yapmış olduğu TİS sözleşmesi gereği yüzde 18 artı patates soğan makarna kömür ile beleşleşlendirilmişmiştir.Bundan böyle dilediğiniz kadar Allaha havale edebilirsiniz.Tüm teknisyen arkasaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun.Not : Biz anca Allaha havale ederiz ve önümüze koyulanı koyun gibi kabul edip imzalar burada ağlarız azıcık özeleştiri beyler AZICIK ÖZELEŞTİRİ.UÇAK TAMİR EDİYORUZ ALOOO HERKES KİMİN NE OLDUĞUNU KENDİNİ Bİ TANISIN ONA GÖRE DAVRANSIN DAVRANAMIYOSANIZ DA AĞLAMAYIN.

  Cevapla
 21. Ona mahsuben sende bunu yedin ? Yedim abi.. abini seviyim..

  Cevapla
 22. 2 sene önce

  A.o. haberini okuyunca zaten emindik tekniğe de zam geleceğini. Ama açıklama inandırıcı değil . Pandemi öncesi karlilik oranının cok gerisindeyiz demekle. Bakın bu yalan söylemleri bırakın. Pandemi öncesi karlılık oranının çok ilerisindeyiz deseydiniz inanırdık. Hangarlar uçaktan geçilmiyor. Sürekli komponent söküm yapıp atölyelere yolluyoruz. Buna istinaden eminim ki atölyelerde dolu. Sevgili kardeşlerim şunu unutmayın, maaşınızı Türkiye piyasasının teknisyenlerine gore degil, uluslararasi havacılık firmasına gore kıyaslayın. Çünkü sizin 100.000 dolara yaptığınız bakımı lufthansada 100.000 dolara yapiyor. Fakat sen alıyorsun 500-1000 euro arası, Alman aliyor 5000 euro. Havacılık piyasasının ekonomisi birdir, ülke sindeki ekonomiyle bagimsizdir

  Cevapla
 23. Zehir zıkkım katran dermansız dert olarak döner umarım bu yaptığınız kahbelik ve hainlikler tornacıdan sendika başkanı olursa böyle olur. Sen 7.40 i büyüt cidden hak ediyorsun sana tepki veremeyen bu kitleye ne yapsan az yemin ediyorum. Hatta bizim paralarla bence inşaat işine girmelisin tornacı

  Cevapla
 24. 2 sene önce

  Boş yapma sendika falan faso fiso bu işler. İyi ki Hava-İş var yoksa çelik çomak alamayacak. Çömlekçiler size haklarını helal edene de hakkım zehir zıkkım olsun.

  Cevapla
 25. 2 sene önce

  Mahsup kelimesinin TDK’ya göre anlamını araştırdık. Devamında başka kaynaklardan da araştırma yaparak araştırmayı genişlettik. Kelimenin kökenlerine indik ve etimolojik olarak inceleme yaptık. Dilimize çok eski tarihlerde giren bu Arapça kökenli sözcüğün yapısal özelliklerini de sizler için derledik. Sizler için bu kelimenin anlamını ve tüm detaylarını derledik.Mahsup kelimesi eski Türkçede çok yaygın kullanıma sahiptir. Basitçe hesaplanmış anlamına gelen bu sözcük dilimize Arapçadan girmiştir.

  Cevapla
 26. 2 sene önce

  Mesela A.K.P mesela R.T.E şahsım cumhuriyetinin en sarı sendikasını seçerseniz zamanında din iman diyerek bugün Kartal imam hatibin yönettiği şirketinizde yüzde 18 mi 10 mu mahsup muyuz mahsun mu diye ağlarsınız.Din iman vatan millet edebiyatı yapanlar sizin arkanıza geçip yazlık saraylarında Marmaris kıyılarında tatilini yapar 7.40 i sine binen sendika başkanınız ona icabet eder sözleşme zamanı Fuat Oktay imzalayın der ve imzalar bir bakmışsınız yüzde 40 daha fakirsiniz.Olsun diyin geçin bu zihniyete çok bile…

  Cevapla
 27. 2 sene önce

  Hepiniz boş yapıyorsunuz. Çok sevgili değerli kıymetli YÖNETİCİLERİM Sağolsun Zammımızı verdiler. Çok şükür ALLAH onları başımızdan eksik etmesin. Siz hala işinizin ve şirketinizin özelliklede şirket yöneticilerimizin değerini bilmiyorsunuz. Yazıklar olsun size. Değerli muhterem yönecilerim siz bu hayırsızlara ve şükürsüzlere kulak asmayın…

  Cevapla
 28. 2 sene önce

  Dua edin yine sizin sendikaniz var içeride çalışan binlerce güvenlik görevlisi temizlikciler ne yapsın senede yüzde onbesi asgari ücretle lütfediyolar

  Cevapla
 29. 2 sene önce

  Hakkımızı helal etmiyoruz. Sizleri bilmem arkadaşlar, evdeki eşim, kundaktaki bebeğimle ben hakkımızı helal etmiyoruz. İşlerine geldiği zaman rekorlar kırıyoruz işlerine gelmediği zaman pandemi kriz vs vs. Üst devlet yönetimine yaranmak için şöyle kâr yaptırdık böyle kâr yaptırdık diyenlere bizlere ışığı söndürüp git diyenlere benim kundaktaki bebeğimin hakkına girenlere hakkımızı iki cihanda helal et-mi-yo-ruz.

  Cevapla
 30. Eski bir teknik çalışanı olarak burada çalışan arkadaşları artık herşeye alıştırdıklarını düşünüyorum. Önüne ne verseler alırlar. Önünden ne kadar alırlarsa hiç sesini çıkaramazlar. Neden işten çıkarılma korkusu. Sıksalar dahi sesi çıkmaz tekniğin

  Cevapla
 31. 2 sene önce

  Siz ilk önce kestiğiniz %42 yi geri verin ondan sonra onun üstüne enflasyon mu veriyosun zammı veriyosun ne verecrksen ver.Ama ilk önce yapmanız gereken kestiğinizi geri vermek.Birde sendikayı işin içine katmışlar haberleri olmadığına yemin edebilirim ama kanıtlayamam.

  Cevapla
 32. 2 sene önce

  Buna zam denmez gasp edilen mıktarın bir kısmı bulunmuş iade edilmiş demektir.

  Cevapla
 33. 2 sene önce

  Tamam virüs azalıyor uçuşlar artıyor vs ama daha durum net nerede düzeldi ? Allaha şükür olsun yavaş yavaş verilir , onlarda farkındadır illa , çorba kaynar , sağlık olsun , Thy de kimsenin parası kalmaz , yarın öbür gün onlarda personelin mutlu olmasını isterler elbet ,

  Cevapla
 34. 2 sene önce

  Merak etmeyin çoğu elinden iş gelen ve çoğu cs arkadaşım benim gibi sektörün biraz düzelmesini bekliyor, siz o zamdaki kelime oyunlarınızı ancak kendi koyunlarınıza yutturursunuz. Cs’lerin az cok birikimi veya sektöre dair umudu var fakat teknik destek ve Z kuşağı kardeşim bu kansızlar bir sonraki seçimde en çok sizden korkuyorlar cunku umudunuzu geleceğinizi çaldılar. Aldığın parayla ev kiranı zor verip dışarıda cafede bir arkadaşınla kahve icerken bile parasını düşünüyorsan bir sonraki seçimde iplerin senin elinde olduğunu unutma…bu maaşa uçak bakımı yapılamayacağını ve daha fazlasını hak ettiğini unutma.. hakkını ara ki bir daha el uzatmasinlar emeğine..

  Cevapla
 35. Olum bizim sendikayi yine bafilemişler. Ao nun aciklamasinda TİS de alinan zam dan düşüleceği vs yazmiyor. Ama teknigin açiklamada dusulecek yaziyor. Bafi bafi partizani.

  Cevapla
 36. 2 sene önce

  Disk adam saatine kuruş için greve çıkar iş yavaşlatir bizim Harranlı sendika işe parayı bizden alır şirketi kollar.

  Cevapla
 37. 2 sene önce

  Sayın çelik-iş sendikacıları ao ya yapılan zam ile bizimki arasında neden mahsup kelimesi farkı var bunu bize mail olarak açıklayın isterseniz.

  Cevapla
 38. 2 sene önce

  Arkadaşlar kimse boş yapmasın. Herkes biliyor ki kimse bir şey yapamayacak. Yapılacak tek şey ilk genel seçimde malum partiye oy vermemek. Malum parti değişirse bu kadro değişir.

  Cevapla
 39. 2 sene önce

  arkadaşlar bu bilgi nerden çıktı bilmiyorum ama bu kesintilerin 2021 aralığa kadar geçerli olduğuna dair hiçbir yerde bilgi yok. Kalıcı olarak düştü maaşlar. Bilinci düşük sendika eski ücretlerden tis e başlayacağını iddia edebilir ama imza attıkları protokol öyle demiyor. Bilginiz olsun. 

  Cevapla
 40. 2 sene önce

  Allah şirketimize zeval vermesin %18 süper zam yapıldı. Şükürler olsun sene başındada yine o kadar zam alırız yeter şükür edin şükürrrrr daha ne yapsın bu şirket size yediğiniz çanağı kirletmeyin.

  Cevapla
 41. 2 sene önce

  Pandemi başladığında millet sosyal mesafe temizlik maske naraları atarken biz kabinciler olarak işe devamlı geldik ve uçakta en az 20 kişi çalışmak durumunda kaldık, Ter yüzünden maske yüzümüze yapıştı.. Kimse bunları bilmez, üstüne bir de kesilen maaşımız cabası. Teknik cesaret edip sendikayı al aşağı etmezse haklarımız daha çook elimizden alınır. 3 kuruşa tamah edersiniz.

  Cevapla
 42. 2 sene önce

  Ağlayın ağlaaaa, bizi bu sendikanın kucağına atan, zamanında testisini doldurmuş şeref noksanı abilerim, taşerom saf a.ş. de temizlikçiden az ücret alan teknisyen çalışıyor. Sizde sendika değiştirecek göz var mı be? Siz kendinizi riske atar mısınız? Kaymağı zamanında yiyip, 3.evini alan bankada milyonları olan ya..AK adamlar. Siz mi sendika değiştireceksiniz. Yorumlar trajikomik. Tenekeler sizi. Hiç bişe yapamazsınız, koyunlar siziiiiii

  Cevapla
 43. 2 sene önce

  Burda ne yapalım yine iyi şirket zor durumda diyen algıcı kavaslar (siz anladınız onu) sizin ben kafanızı tokmaklıyım hemi

  Cevapla
 44. 2 sene önce

  Önünüze seçenekler geldiğinde yok o komunist yok o dinsiz diyen yalamalar, ağlayın şimdi. İnş ömür boyu bu kesintileri vermezler. Sizi oğ****** sizi

  Cevapla
 45. 2 sene önce

  Gönderilen mailde belirtilen mahsuplaşma olayı şu; Teknik AŞnin toplu sözleşmesi bittiği için normalde Temmuz ayında enflasyon zammı alamayacak. AOnun ise sözleşmesi devam ettiği için ve son 6 aylık dönemleri için de almaları gereken enflasyon zammı olduğu için herhangi bir mahsuplaşma yok. Teknik AŞ , sözleşme imzalanmadan enflasyon farkını Peşin veriyorum, sözleşme imzalandığı tarihte uygulanacak zamdan %8.45 enflasyon farkını düşerim demiş. Olay bundan ibaret

  Cevapla
 46. 2 sene önce

  Hayırlı olsun inşallah emeklerinin daha fazlasını alırlar çünkü hak ediyorlar Allah yardımcıları olsun

  Cevapla
 47. 2 sene önce

  Burda herkes uzman maşallah herkes asıp kesiyor. AO ile tekniğin ne farkı var soranlar olmuş cevaplıyım,Ao’nun sözleşmesi devam ediyor yani zaten temmuz 2021 için zam almış oldular nokta.Ama teknik sözleşmesi hazıran sonu ile beraber bitti 1 temmuzda yeni sözleşme gerek oda henuz yapılmadı yapılınca atıyorum ilk 6 ay için %9 zam alırsa 9-8.45=0,55 extra zam alacak konu bu kadar basit.Burda önemli olan yeni sözleşmede sendika ilk 6 ay için enflasyon üstüne kaç zam alıcak temmuz için asıl zam o olmuş olacak.Şuan verilen enflasyon farkı ve +10

  Cevapla
 48. 2 sene önce

  Bitmiş bu şirket..Tek kuruş hakkım var ise zehir zıkkım olsun..Selam ve beddua ile.

  Cevapla
 49. 2 sene önce

  Siz nasıl insanlarsanız dışarıda insan 5 lira için birbirini vurur olmuş burada hakkını geleceğini emeğini çalan insanlara karşı hala şak şak yapıyorsunuz .. A.O nun geçen senelerde fazladan aldığı %30 A.O nun yarı zamanlı çalışması inanin onlar bu pandemide o kadar etkilenmedi. Biz hem tam zamanlı geldik hem maaşımızın içinden gecildi. Şimdi zam zamanı onlar yine bizden daha çok zam alacak gibi duruyor onların mailde minimum enflasyon +10 derken bizde mahsup diye birşey demişler. Hala sendikadan medet umanlar var kazandığı savaş yok bunların daha ne bekliyorsunuz ki. Bir sektörün , meslegin piyasası olur aylık 350-400€ uçak tamir ediyor burada teknisyenler yazık çok yazık çerez parası sektör için. Şirkete gireli 6 yıl olmuş 6 yıl önce daha iyi durumdaymis ekonomik gelirim 6 yıldan beri çalışıyorum hep benden hep benden gitmiş.

  Cevapla
 50. 2 sene önce

  Bu şirket bin lirada maaş verse iki bin lira da maaş verse kimse biryere gidemez bir itirazda bulunamaz o kadar baskilamislar o kadar korkutmuslar ki insanları en ufak birşey isteyemez dile getirmez şikayet edemez olmuş. Sirkette biliyor bunu ne versem çalışacaklar zaten diyor , teknisyenin tek dostu yine teknisyendir. Memurmus muhendismis hiç birinden bir beklentimiz bir umudunuz olmasın ama artık teknisyenlerde birbirini kollamak sahip çıkmak yerine kuyularını kazma peşinde olmuş. Ve inanın şirket bununda farkında birlik yok beraberlik yok dağıtmış parçalamış yönetiyor.

  Cevapla
 51. 2 sene önce

  Bu şirket bin lirada maaş verse iki bin lira da maaş verse kimse biryere gidemez bir itirazda bulunamaz o kadar baskilamislar o kadar korkutmuslar ki insanları en ufak birşey isteyemez dile getirmez şikayet edemez olmuş. Sirkette biliyor bunu ne versem çalışacaklar zaten diyor , teknisyenin tek dostu yine teknisyendir. Memurmus muhendismis hiç birinden bir beklentimiz bir umudunuz olmasın ama artık teknisyenlerde birbirini kollamak sahip çıkmak yerine kuyularını kazma peşinde olmuş. Ve inanın şirket bununda farkında birlik yok beraberlik yok dağıtmış parçalamış yönetiyor.

  Cevapla
 52. 2 sene önce

  Danimarka işçi arıyormuş çöpçü bilene 4000 EURO alıyormuş yansın gidek çöpçü olak bari

  Cevapla
 53. he he kesin oyle olur…kesin olay cikar…he yavrum he…

  Cevapla
 54. 2 sene önce

  Bir arkadaş suyu para ile satsınlar demiş. Bence çok iyi fikir. WC lere de turnike koysunlar, kullanınca maaştan düşsün. çayida parayla satsınlar. Bence kimsenin ağlamaya hakkı yok. Şuraya yazanlardan kaç kişi dayanışma aidatı veriyor merak ediyorum. Sendikadan İstifa etmeye bile cesareti olamayanlar gelip burada racon kesiyor. Keşke maaşlara %30 değil de %50 kesinti yapsalardı.

  Cevapla
 55. 2 sene önce

  Bu şirketin özellikle teknik aş çalışanlarına iyi davranmak istemediği! (Neden bilinmez) ortada kabul. Objektif bakıyorum.burada yok öyle yok böyle demeye gerek yok. 11 yıldır bu şirketteyim ve şunu gördüm. Örneğin rus uçağı düştü maaşları kestiler sonra geri verdiler kesintilerle. Yapıcam dediği şeyleri yaptı orası kesin. İlker aycı da hat bakıma geldi, merak etmeyin bütün kayıplarınızı geri alacaksınız dedi. Bunu bir kaç yönetici daha söyledi ahmet karaman mesela.şimdi herkes bu %10 un neden verildiğini biliyor %8,45 enflasyon. Bu %10 , %30-%10 değil birlere %43-%10 onlar bu şekilde düşünmüyor olabilir ama sordum sendikanın bundan haberi var. Yani güvenmesenizde bu masasa konuşulacak.şirketin sahibi bu rakamları geri vereceğini beyan etti ses kayıtları ortada geziyor biliyorsunuz. bana göre bu sözleşmede enflasyonu %8,45 i önceden aldık. Normalde vermemeler gerekirdi bu arada sözleşme bitimi toplam alınması lazımdı. Ama verdiler. sendikaya hiç güvenmiyorum yine ne verirlerse o verilecek. Sendika da paşa paşa imzalayacak ama bence şu olacak. Sözleşme bittiğinde normal maşşa dönülür. Önceki haline yani. 8,45 verdik derler enflasyon %51,45 yaptı. Birde üstüne %1-2 veya 55 e tamamlarlar. İkinci yıl enflasyon, üçğncü yıl englasyon +0,5 le bitirir. %55i başarıymış gibi gösterirler

  Cevapla
 56. Hakkimi yiyen xxxx yesin .Sirkete en ufak bir aidiyet duygum yok.Peşinden kostuğunuz insanlar şimdi ahirette.Sizden bu hakları söke söke alicaz.Kel seni unutmadık tüm haklar sana da haram biliyorsun değil mi.

  Cevapla
 57. 2 sene önce

  Otomatik gelen doğum günü mailini şevkle instagramında paylaşan uçak çıkışına tatlı yemeye koşa koşa giden vs vs bir alay müptezel oldukça burada hiçbir şey değişmez aynen ortamlarda tehayede uçak teknisyeniyim dersin hadi yavrum sen git pass bilet sırası bekle 36 saat paran bilet almaya yetmez zaten :D

  Cevapla
 58. 2 sene önce

  Evet arkadaşlar kıymetli dostlar bu memleketin her yeriyle herşeyiyle oynadılar… herşeyin içine sıçıp batırdılar vakti ve zamanı gelince Allahın izniyle gerekeni hep beraber yapacağız…herkes bi siyasetçi edasıyla çevresini uyarsın eşini dostunu akrabasını bi sallasın uyandırsın, bunlar bizim gençliğimizi çalıyor kendilerine katıyorsa ben çocuklarıma nasıl imkanlar sunacağım? Bunu sorgulayın, uyanın ve uyandırın eşşek olmayın!

  Cevapla
 59. 2 sene önce

  “Halinize sükredin” diyen yalama ile ” artik akp ye oy yok chp ye oy verin” diye yazan firsatçi trolden gina geldi. Yok yani sanki chp gelse hersey duzelecek. yahu Istanbul ve ankarda 2 yildir çivi çakilmadi, bunlari mi bize alternatif diye gosteriyorsunuz. Zaten bu yüzden millet istemeye istemeye, kötünün iyisi diyerek akp ye oy veriyor.Ha yalama arkadasa gelince “Sükür yalnizca Allah a yapilir, musluman Allah tan gelen herseye sükreder, sabreder. Bu inancimizin geregidir. Bu kul ile Allah arasindaki bagdir iliskidir”. Bu demek degildir ki musluman hakkina sahip cikmayacak, suistimale boyun egecek. Yoneticiler de calisanin sartlarini iyilestirmek yerine, onlarin ekmeginden kisip halinize sükredin diye va’az vermemeli. Zira onlarin görevi bu degil. Onlarin gorevi sirketi daha iyi yerlere tasimak, çalisanlarin sartlarini iyilestirmektir. Maalesef bunu yapmiyorlar. Ise baslayan teknisyen maasi 10 yil once 1000 dolar iken, bugün 500 dolar altina inmis durumda. Bu bile calisanlar nazarinda, thy nin iyi yonetilemedigine dair basli basina yeter bir ölçüt.

  Cevapla
 60. Bu yapılan zamdan sendikanın ve sendika temsilcilerinin haberi yokmuş . Temsilciyi arıyorum haberim yok diyor Başkan Arif’i arıyorum haberim yok diyor işveren 1 saat sonra mail gönderiyor sendika ile anlaştık diye . Bir daha Arif’i arıyorum abi şirket Nail attı nedir bu olay diyorum bana diyorki merkezi arayıp detayını öğrenip paylaşırdım sizinle diyor . Ahh ahhh

  Cevapla
 61. 2 sene önce

  bu zamanda yine iyi.. ben thy teknik olsam ilan verirdim ve yapilan basvuruyu paylasirdim.

  Cevapla
 62. Her defasında böyle yapıyorsunuz, bizi mi kopartıyorsunuz anlamadım ki…

  Cevapla
 63. 2 sene önce

  Bu sefer bu isi yaptık yaptık bir daha yapacak fırsatı bulamayız,sabihada örgütleniyoruz!

  Cevapla
 64. 2 sene önce

  %30 un geri doneceği tarih netleşsin artık milletle dalga geçmeyi bırakın. Bizim işimiz azalmadı harıl harıl çalıştık yatanların maaşınıda biz çıkardık!

  Cevapla
 65. 2 sene önce

  Beyler imzayı ocak ayına kadar attık.O da zorla artırıldı ya hadi neyse.Mantığa bakarsak düşüşün 4 de birini 6 ay öncesinden kurtardık.Bu sebepten ne soyleyeceksek ocak ayını beklemek lazım.Herkese saygılar,

  Cevapla
 66. Hamdolsun bunu bulamayanlar var.Şükredin lütfen arkadaşlar.Thy de kimsenin bir kuruşu kalmaz böyle büyük markadır.durumlar düzelince fazla fazla iadesini alırsanız buradaki eleştirilerinize pişman olursunuz.Bütün hava yolları patır patır işçi çıkartırken şirketimiz bize sahip çıktı. el vicdan.

  Cevapla
 67. 2 sene önce

  Istanbul ve Ankara’da çivi çakılmadı diyen arkadaş muhtemelen Hakkari’de oturuyor.Ben Istanbul’da oturan biri olarak değil çivi çakmak, adamlar bütün ilçenin bağırsaklarını söküp yeniledi. Tüm kanalizasyon hattı söküldü, sahil yeniden yapıyorlar.Nasıl çivi çakılmadı diyorsun. Bu da enteresan nasıl bir algı yönetimi.Yandaşlık yapıyor da çaktırmadan yapıyor sanki bizim yanımızdaymış gibi hahahaah

  Cevapla
 68. 2 sene önce

  “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın”Ne güzel bir söz.Sizden korkan sizin gibi olsun…Thy teknik zaten aylardır çalışıyor thy seferleri 1000 aştı , 2021 yılı ilk 3 ayında bile kar açıkladı övündük. Sabırla bu günleri bekledik ama yapılan açıklama bile trajikomik. Ne diyor mahsuplaşma. Ulan sendika ulan ş… ler siz nasıl insanlarınız ki bir açıklama bile yapmaktan acizsiniz. 100 de 30 u alsanıza önce toplu görüşmeler nerde hani açıklama ulan k.. sızlar vicdansızlar. Ulan Evimizde huzur kalmadı kredi çeke çeke ne hale geldik . Ha bugün ha yarın düzelecek diye evlere ateşler düşürdünüz. Allah belanızı versin diyeceğim ama dilim varmıyor. Bizi bu duruma düşürenleri Allah a havale ediyorum sizi. Allah sizleri de aynısını yaşatsın. Maaşları kırpa kırpa ne hale getirdiniz yalloşsunuz hepiniz.

  Cevapla
 69. 2 sene önce

  şu güzel zam aldık diyen avyonik arkadaş zam falan almadın sen kardeşim %45 ine “çökülen” maaşının %10’unu iade aldın !

  Cevapla
 70. 2 sene önce

  Kıymetli dostlarım, kıymetli kardeşlerim,Her zaman olduğu üzereeee, söz verdikleri gibiiii yine elimizeee verdiler. Bu milletin kaderidir;-İşe gider yöneticiden kork-Sokağa çık devletten kork-Markete git fiyatlardan korkKork kork ne lan bu kork.Goygoyu kesip yoruma gelecek olursak;1-) Finansal gelirlerin pandemi öncesine göre düşük olduğu aşikar fakat bunu kapamanın yolu, şirket giderlerinin max %7 sini oluşturan personel giderlerini kesmek gibi aciz bir düşünce yapısına sahip olanların bu kafayı yakalamak için neyle beslendiğini öğrenmek lazım.2-) Madem finansal gelirlerin iyi değil 30 tane müdür Başkan gmy den oluşan bir atama ile acaba nasıl bir gelir elde etmek istiyorsun, bu arkadaşların da birer şirket personeli olduğu gerçeğini göz önünde bulundurursak, müdür başkan gmy azaltman gerekmez miydi. 3-) Bak sizleri de unutmadım diye zaten baştan vermen gereken makamları lütüf gibi sunarak teknisyen – mühendis sınavı yapıyorsun onu da personelin 4-5 yılını silip 0 dan başlatıyorsun, madem ilerleme politikası bu yılını doldurmayan nöbetçi müdürler gmy makamına atanıyor.4-) Teknisyenlik sınavı açıyorsun geçen oranı muhtemel %1-2, acaba kıymetli yöneticileriniz girse bu dilime girecek mi şüphem var.5-) Mühendislik sınavı yapıyorsun hakediş olan 2.5 yılı dolmayan personeli kıyak adı altında sınava alıyorsun, bu sınava sizin düzensizliğin yüzünden 4-5 yıllık olup ilk defa girebilen personel olduğunu biliyor musun, 2 yıllık personeli A0 çekiyorsun da 4 yıllık personeli neden A0 çekiyorsun bu nasıl bir planlama bu nasıl bir basiretsizlik. 6-) Gelelim yeni genel müdürümüze malesef bu şirketin çoğunluğunda olduğu gibi yok 20-30 yıl tecrübe aramam burası askeriye değil eğer bir adam kaliteli ise kalitelidir burda topraklaşana kadar çalışması gerekmez, yaşayıp kaliteyi göreceğiz zaman vermek lazım. ( Ama bu yaşta gm olunuyorsa yani mezuniyet sonrası yaklaşık 9-10 luk bir tecrübe demek, outstansing bir resume beklemek de yerinde bir beklenti olurdu )7-) THY A.O. dan bu şirketin hiçbir alanda daha iyi bir zam vs. Herhangi iyi bir şey alması mümkün değildir çünkü yönetici bazında bile o tarafta torpil ağır basar. Buradaki yöneticiler torpilcikliler:))Hepinizi saygıyla selamlıyorum, umarım en kısa zamanda hepimiz AO, teknik, tgs ayırt etmeden hakkımız olanı alırız.Sabah olmuş uyandım ve bunların hepsi rüyaymış, çünkü burası düşüncelerini paylaşabildiğin bir kurum değil sadece küçük bir b*k çukuru. Selam ve dua ile vesselam :)))

  Cevapla
 71. 2 sene önce

  Eğer allah varsa yaptığı bütün bu adaletsizlikleri affetmem için ayaklarıma kapanması gerek.

  Cevapla
 72. 2 sene önce

  portionslari kucuktcez artik naapak

  Cevapla
 73. 2 sene önce

  İşlerine gelince kardeş İşlerine gelince üvey oluyoruz tamam AO maaşları kesildi neden uçmuyorlardı işe gitmiyorlardı felan ama teknik çalışanı her gün işe gitti normal olarak çalıştı maaşını hangi mantığa göre kestiniz.E uçuşlar neredeyse normale döndü ama maaşlar hala kesik.Enflasyon denen canavar uçtu cepte para kalmadı sendikaya hava hoş zaten her ay payını alıyor maaşımızdan geçiyor kenara tek bir faydasını göremedik.Bu zor zamanlarda sadece 1 ay aidat almadı Allah razı olsun sendika birliğimizi beraberliğimizi sağlıyor oda olmasa açız.Lanet olsun…

  Cevapla
 74. 2 sene önce

  bu sendika neden açıklama yapmıyor? Bu mu sizin yanımızda oluşunuz? Gerçi biliyorduk yanımızda olmadığınızı da bu kadar da değil.. Bir dahaki zamdan neden para kesiliyor? Derdiniz nedir sizin? ARKADAMIZDA DURSANIZA!

  Cevapla
 75. 2 sene önce

  kartal kul hakkı yeme öğretim okulu mezununlarının eserleri kul hakkı yemek hak etmeden koltuklara oturmak acımasızca çalışanların emeğiyle oynamak işten atmak çoklu maaş almak özel vip yemek salonları merhametsiz acımasız olmak ama Allah var hesap soracak bekleyin

  Cevapla
 76. 2 sene önce

  ”divide et impera” yani ? böl ve yönet. tgs’nin ikramiyeleri kaldırıldığında ses çıkarmayan pilot ve teknisyen arkadaşlarım , diğer tüm birimler tis’lerinde sadece enflasyonu alırken artı iyi iyileştirme alıp ses çıkarmayan pilot arkadaşlarım , sendikanın isteğiyle şirketten atılan 12 kişi için ses çıkaramayan tüm mesai arkadaşlarım bla bla bla… burayı herkesin kendine yandığı yer zannettiniz ama herkes yandı, evet kendine yandı. şimdi oturun oturduğunuz yerde ne verirlerse eyvallah deyip zaferinizin tadını çıkarın.

  Cevapla
 77. 2 sene önce

  Otlakların birinde bir öküz sürüsü yaşarmış. Çevredeki aslan sürüsünün de gözü öküzlerdeymiş.Ancak, öküzler saldırı anında bir araya geldiği zaman, aslanların yapacak bir şeyi kalmazmış. Bu yüzden küçük hayvanlarla beslenmek zorunda kalan aslanlar, iyi beslenememeye başlayınca bir çare düşünmüşler. Topal aslan yanına bir iki aslanı da alarak, beyaz bayrak çekmiş ve öküz sürüsüne yanaşmış.Öküzlerin lideri Boz Öküz ve yanındakilere tatlı dille konuşmaya başlamış:”Saygıdeğer öküz efendiler. Bugün buraya sizden özür dilemeye geldik. Biliyorum bugüne kadar sizlere zarar verdik. Ama inanın ki, bunların hiçbirini isteyerek yapmadık. Bütün suç hep o Sarı Öküz”de. Onun rengi sizinkilerden farklı ve bizim de gözümüzü kamaştırıyor, aklımızı başımızdan alıyor. Biz de barışseverliğimizi unutuyor ve saldırganlaşıyoruz. Sizle bir sorunumuz yok. Verin onu bize, siz kurtulun, yine barış içinde yaşayalım.” Boz Öküz ve heyeti bu sözler üzerine aralarında tartışmış ve teklifi haklı bularak, Sarı Öküz”ü vermişler aslanlara. Bir tek Benekli Öküz karşı çıkmış ama kimseye derdini anlatamamış”AFERİN SİZİ KUTLARIZ!” Bir süre sonra aslanlar yine aynı yöntemle gelip, bu kez Uzun Kuyruk”u istemişler:”Gördünüz mü ne kadar barış severiz. Sizi de kararınızdan dolayı kutlarız. Ancak, şu sizin Uzun Kuyruk var ya, kuyruğunu salladıkça nereden baksak görünüyor ve aklımızı başımızdan alıyor. Size saldırmamak için kendimizi zor tutuyoruz. Oysa sizler normal kuyruklusunuz. Verin onu bize, bu konuyu kapatıp, barış içinde yaşamaya devam edelim.” Boz Öküz ve heyeti, Uzun Kuyruk”u teslim etmiş, yine Benekli Öküz karşı çıkmış. Uzun Kuyruk, aslanların pençesi altında can vermiş. “NEREDE KAYBETTİK BİZ BU SAVAŞI?” Bu olay sürekli tekrarlanmış, her seferinde farklı bahanelerle. Sonunda öküzler zayıflamış, aslanlar küstahlaşmış. Artık, hiçbir bahane ileri sürmeden, doğrudan müdahale ederek, “Verin bize şunu, yoksa karışmayız” demeye başlamışlar.Birer birer aslanların pençesinde can verirken, Boz Öküz ve birkaç öküz kalmış geride. İçlerinden biri liderlerine, “Ne oldu bize, nerede kaybettik biz bu savaşı? Oysa, vaktiyle ne kadar güçlüydük” diye sormuş.Boz Öküz, Benekli Öküz”ün sözlerini hatırlayarak, gözleri nemli “Biz” demiş, “Sarı Öküz”ü verdiğimiz gün kaybettik bu savaşı..”

  Cevapla
 78. 2 sene önce

  Versin yayınlansın ilan anca başka alternatifi bulunmayan halihazırda tecrübesi olmayan işsiz sivil havacılık mezunları başvuru yapar onlar da iki seneye kalmadan nasıl kaçarız planı yapıyor gelince

  Cevapla
 79. Bu sendika vefat haberi ve kan ihtiyacından başka bişey bilmez mi Allah aşkına bu nasıl sendikadır 3 gün olmuş hala bir haber yok. İşveren mail atıyor sendikanın haberi yok. Kaç aydır bir taslak hazırlayamadılar sanki atomu parçalıyorlar. Maaş kesilir haberleri yok zam verilir haberleri yok ne işe yararsınız siz vefat haberi vermekten başka.

  Cevapla
 80. 2 sene önce

  Bazı arkadaşlar helal etmiyorum hakkımı diye kul hakkını hatırlatıyor.Ya siz gerçekleri göremiyorsunuz.Bu zamanda kul hakkını düşünen mi kaldı?!! Namaz niyazlı gördünüz diye insanların kul hakkını düşündüğünü sanmanız saflıktan başka birşey değil..Bırakın bu din soslu merhamet bekleyen yorumları.Gerçekçi olun.

  Cevapla
 81. 2 sene önce

  Eylülde sendika seçimi var yalnış bilmiyor isem şimdi mevcut yönetimi yollayıp karşı aday listesine oy vererek yeni bir değişim yapmak elinde herkesin suanki havacılık şubeye yol verip yeni bir havacılık şube oluşturma vaktidir bu sendikayı sanırım göndermiycez niye derseniz defalarca denedik ve malesef hep ortada kaldık artık bu konuda ümidimi yitirdim ama havacılık şube yönetimini değiştirirsek belki adam gibi hak hukuk bilen insanlar gelebilir denemekten zarar gelmez…. Gerisi tüm teknisyen arkadaşlarımın ortak paydası ile olabilecek birsey bu havacılık sube yönetimiyle bir yere varılmayacağı aşikar adamlar dünyadan bir haber geçen bir arkadaş yazmış arif’i aradım adamın hiç birşeyden zamdan vs haberi yok diye daha nedenir ki bu cümle üstüne! Zaten haberleri olmadıgını hiç bir fonksiyonlarının olmadığını biliyorduk. Şimdi ki yönetim gene esmeye başladı yok tip farkları alınacakmış geçmiş kayıp alınacakmış yok iyi bir iyileştirme alincakmiş yok mevcut kayıp telafi edilecekmiş ya sendikacı arkadaşlar bırakın maval okumayı tavsiyem geçmişte gördük bugunde aynısınız boş vaatlerle kurtaramazsınız artık!!! Gerçekten vaat vermekmi istiyormusunuz hemen %43 kaybımızı alın hemen sözleşmeyi beklemeden boş vaatleri geçin gasp edilen hakkımızı hemen alın be sektör genelindeki maaş skalasına eşitleyin masal anlatmayın!!!

  Cevapla
 82. 2 sene önce

  Uçuşu ,kaçışı ,mesaiyi ,pazarı , görevi , eğitimi kaçırmayan ayda sendikadan 7500 tl alan bir başkanımız var :) sorsan ben bu ili sizler için yapıyorum der . Ulan madem bizler için yapıyorsun bir defada aradığımızda bir şeyden haberin olsun . Hiç bir şeyden ya haberin yok yada uçuşta yatıda oluyorsun :) hem ayranım dökülmesin hem uçuşumdan olmayım . Hiç bir şeyden haberi olmayan sendikacı işin gücün kolpa

  Cevapla
 83. 2 sene önce

  Eyyyy çelik iş sen de hele bana, ben sana neden aidat ödeyeyim? Diye sordunuz mu hiç

  Cevapla
 84. 2 sene önce

  8500tl imiş 7500tl degil…. Belki şuan daha fazladir. Bu parayıda şunun için istemiş sendikadan söylenen pazarı yokmuş byram seyranın yokmuş vardiya primi yokmuş, uçuşlara gitmiyormuş vs vs iyide birim değitirmişsin kendin kendi isteğinle geceleri yataktasın, ucuslarda varsın hafta sonları evdesin iyide ozaman bune lahana bune perhiz. En başkan bizim buyuk başkan. Herkes yolunu buluyor bir şekilde. Ve sevgili başkanımız kimse sana zorla başkanlık yaptırmıyor hemen istifa edebilirsin o koltuga nasıl geldigini de sendikadaki herkes anlatiyor ne oyunlar döndüğünü. Ayrıca Kimsede üzülmez istifa edip gidersen ve sağda solda söylediğin gibi biz buralar boş kalmasın teknisyenlere sahip cıkalım diye aday olduk lafıgüzafı yerine kesemi dolduruyorum gerçeğini söylesen daha dürüst olmuş olursun. Gerçek bu ve emin ol ki seni destekleyen bir tane bile teknisyen yok niyemi herşey ayan beyan ortada geçmişte yapılanlar herşey ortada. Kişinin aynası iştir lafına bakılmaz….

  Cevapla
 85. 2 sene önce

  Ben 2012 girişliyim e devletime bakarsanız tam 8 kere bu sendikadan istifa etmişim arkadaşlarımın desteği olmadığı için tekrar üye olmak zorunda kalmışım arkadaşlar daha bunlar iyi günleriniz yakında yanınızda abii ben suri diyenlerde geldimi tam olacak telegram muhabbetını unutmadık sizi cesareti olmayan papaz kılıklı çalışanlar size diyorum la n azıcık delikanlı olun bu sendikadan ayrılın.E devlete girince seni takip etmiyolar merak etme komple paranoya manyaklar sizi

  Cevapla
 86. edevlettensendikadan istifa etmek 5 dakikanızı almıyor arkadaşlar. ??Ama siz de o g.t yok

  Cevapla
 87. Biz şurda üç kuruş zam için dertleniyoruz, 2 hafta önce onlarca müdür, başkan yardımcısı, başkan topluca atandı, öncesinde de bir kaç atama daha oldu. 2019 girişli olan mı dersin, 91 doğumlu olan mı dersin, uzmanlıktan müdürlüğe sıçrayan mı dersin, mühendislik sınavını geçemeyip müdür olan mı dersin… onların keyfi yerindedir şimdi dil belgesi, vardiya primi, zam, enflasyon vs. Umurlarında değildir di mi… Sendika değişse ne olacak dört bir taraftan sarmış yiyiciler. Liyakat olmadığı sürece, ahlak olmadığı sürece daha bu tipler çok yiyip tüketir devletin milletin kaynaklarını. Sabah akşam demeden canla başla çalışan, aman şirketin 3 kuruşu zayi olmasın diye uğraşan, aman ortada iş kalmasın diye gerektiği zaman vazifesi olmayan işlerle de uğraşanlar da böyle bakar. Bunlar da şirketi düşünüyormuş gibi gözükür ama menfaatleri için, bir sonraki koltuk için, şov için. Kendilerine şimdi ikram, hürmet edilince bir şey sanıyorlar ama iki gün sonra o makamdan sizi de alacaklar o zaman karton bardakla su verirler mi görürsünüz. Al birini vur ötekine.

  Cevapla
 88. 2 sene önce

  Sendika secimi varmis karsiya oy verecekmis.Biyikliyi birakip sakalliyi mi seçeceksin?

  Cevapla
 89. 2 sene önce

  pandemi süresince 5 ay 3lü vardiya çalıştırıp 2li vardiya parası veren, bütün maaşların %30 kesilmesi (aldığımız enflasyon farkını bu %30un yarısı sanan bir takım arkadaşlar ) ve üzerine izinleri 1 haftaya düşürmeye çalışarak hakkımızı gasp üzerine gaspa uğramasını ve uğratanları unutmadık unutmayacağız buna göz yuman ve vesile olan sesini çıkarmayan uyuyan iş arkadaşlarım iyi uykular

  Cevapla