THY Sharm El Sheikh Yasaklarını Uzattı

THY Sharm El Sheikh Yasaklarını Uzattı

Türk Hava Yolları, güvenlik nedeniyle daha önce 16 Kasım tarihine kadar iptal ettiği Sharm El Sheikh uçuşlarının iptallerini 30 Kasım tarihine kadar uzattı. Bu uzatış hala bölgede güvenlik zafiyetinin devam ettiği görüşü doğrultusunda alınmış bir karar olsa gerek.

THY Mısır Seferlerinin Yasak Süresini Uzattı

Rus hava yolu şirketi Kogalimavia’ya (Metrojet) ait Airbus-A 321 tipi uçağın havalandıktan kısa bir süre sonra 17’si çocuk, 217 yolcu ve 7 mürettebatıyla Mısır’ın Sina Yarımadası yakınlarında düşmesinin ardından birçok havayolu şirketi güvenlik nedeniyle Sina Yarımadası üzerinden uçuş yapmayacaklarını duyurmuştu. Güvenlik nedeniyle Türk Hava Yolları (THY) da uçuşlarını 16 Kasım tarihine kadar iptal ettiğini duyurmuştu.
Sharm El Sheikh uçuşlarıyla ilgili olarak Türk Hava Yolları’ndan yeni bir açıklama geldi. THY’nin resmi sitesinde yer alan açıklamada, “Sharm El Sheikh meydanındaki güvenlik problemi nedeniyle 30 Kasım 2015 tarihine kadar seferlerimiz karşılıklı olarak iptal edilmiştir. Mevcut durumda Sharm El Sheikh’te bulunan yolcularımızın tahliyesi için planlamayla ilgili çalışmalar yapılmakta olup, kesinleştiği takdirde paylaşılacaktır” ifadelerine yer verildi.