THY

THY seçimi ilk turda bitiriyor

THY, 14 Mayıs’ta yapılacak cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri nedeniyle seyahat acentelerine ilgili tarihte bilet değişikliği için uygulanacak esasları ileten bir not gönderdi.

Söz konusu düzenlemede 14 Mayıs tarihli biletler için yapılabilecek işlemler aktarılırken, benzer hakların olası ikinci tur tarihi, yani 28 Mayıs için tanımlanmaması seçimlerin ilk turda biteceği öngörüsü olarak yorumlandı.

Yapılan duyuruda;

Sayın Acentemiz,

İlgi: l0.032023 tarih ve DIG-33806 sayılı bülten yayını

14 Mayıs tarihini içeren seyahatler için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı yolculanmıza bilet işlemlerinde kullanabilmek üzere ilave haklar tanımlanmıştır.

Buna göre; 10 MART 2023 ve öncesinde düzenlenmiş biletler için 07 MAYIS 2023 – 21 MAYIS 2023 (Dahil) arasındaki seferlere kayıtlı TEK YÖN veya 14 MAYIS 2023 tarihini kapsayan GİDİŞ/GELİŞ seyahatleri olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan yolcularımız, 21 MAYIS 2023 (Dahil) tarihine kadar işlem yaptırmaları kaydıyla:

  1. Yeni seyahat tarihlerini aynı IATA bölgesinde 31 Mart 2024 tarihine kadar olan seferleri almaları kaydıyla Rezervasyon değişiklikleri Ücretsiz yapılacaktır.
  2. İade talepleri: a) Hiç kullanılmamış biletler kesintisiz iade yapılacaktır. b) Kısmi olarak kullanılmış, seyahatin tamamlanmamış olduğu biletlerde; biletin kullanılmayan uçuşlarına ait iade işlemi ücretsiz yapılacaktır.
  3. Bilet süresinin uzatılması: Herhangi bir ücret farkı ve ceza alınmaksızın biletin geçerliliği 31 MART 2024 (Dahil) tarihine kadar uzatılabilecektir.
  4. İlgili uygulamalar sadece Türk Hava Yolları ve Anadolujet tarafından İcra edilen seferlerde geçerli olacaktır.
  5. Söz konusu işlemler TK Satış Ofislerinden, Çağrı Merkezinden ve Web sitesi üzerinden geri bildirim formu düzenlenerek yapılabilecektir.

Son Dakika Havacılık Haberleri | Türk Hava Yolları, Pegasus, Sunexpress, Corendon, Havacılık, Havayolları, Havalimanları, Havaalanları, THY, Hostes, Pilot, Uçak, Kabin memuru, SHGM, DHMİ Ekran Resmi 2023 03 20 09.59.52

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir