THY kabin memuru alımında rekora uçacak

THY kabin memuru alımında rekora uçacak

Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi’den pilot istihdamı sonrası bir müjdeli haber de kabin personeli olmak isteyenler için geldi. Her yıl 500 pilota ihtiyaç duyan THY’nin gelecek yıl 900 pilot alacağını açıklayan Ekşi, “2019 yılında filosuyla ve yolcu sayısıyla markamız daha da büyüyecek. 167 dar gövde,50 geniş gövde uçak siparişi verdik. Bugün 10 bin olan kabin memuru sayımız da 20 bine çıkacak” dedi.

Türk Hava Yolları,İstanbul Yeni Havalimanı’nın açılmasına paralel olarak daha da büyüyecek. Filosuna yeni uçaklar katılacak olan THY’nin istihdam edeceği çalışan sayısı da artacak. THY çok sayıda yeni uçuş ekibini de kadrosuna katarak önemli bir iş istihdamı sağlayacak. Her yıl 500 pilot alan THY, İstanbul Yeni Havalimanı’nın açılmasıyla birlikte artacak filosuna paralel olarak gelecek yıl rekor düzeyde 900 pilotu kokpitlerine dahil edecek. Bunun dışında rekor düzeyde de kabin görevlisi alımı da yapacak.

“KABİN MEMURU SAYISI 20 BİNE ÇIKACAK”

Şirketin kabin buluşmalarında kabin ekibine seslenen Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi,”Bugün markamız iyi bir noktada ama çok daha iyisini yapabileceğimizi biliyoruz. Tamamlandığında Türkiye’yi dünyanın aktarma merkezi haline getirecek olan İstanbul Yeni Havalimanı’na taşınma operasyonumuz bizim için bu yılın en önemli gündem maddesi. 2019 yılında filosuyla ve yolcu sayısıyla markamız daha da büyüyecek. 167 dar gövde, 50 geniş gövde uçak siparişi verdik. Bugün 10 bin olan kabin memuru sayımız da 20 bine çıkacak” dedi.

“SESSİZ KABİN UYGULAMASI BAŞLIYOR”

İstanbul Yeni Havalimanı ile birlikte çok yeniliğe imza atacaklarının da altını çizen Bilal Ekşi, “Yeni üniformalarımız hazırlanıyor. Kalitimizi daha da geliştirmek için yeni bir atılım içindeyiz. Sessizlik ve farkındalığı öne çıkaracağız. Bunun için SEFA adını verdiğimiz yeni bir dönem başlatıyoruz. Daha sessiz ve farklı bir kabin oluşturacağız. Misfarlerimizin dinlenmeye, sükunete ihtiyacı var. O nedenle daha sessiz hareket etmeliyiz” diye konuştu.

2.2 MİLYON CİVCİV TAŞIDI

Bu arada 2018 yılı içinde filosuna 5 uçak daha katacak olan Türk Hava Yolları’nın alt markası Turkish Cargo yıl sonunda 23 uçaklık bir filoya erişmiş olacak. Canlı hayvan taşımacılığında iddialı olan Turkish Cargo, 2.2 milyon civciv, 147 ton akvaryum hayvanı, 45 bin papağan, 28 arslan, 28 penguen taşıdı. Turkish Cargo taze sebze ve taze balık gibi bozulabilir kargo taşımacılığında 2017 de yüzde 33 büyüme sağladı. Elektronik aletler gibi hassas kargo taşımalarında ise yüzde 50 büyüdü.

Geri

7
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Dokuz koyden kovulan

Kabin A.S.kurulacak, Teknik A.S., TEC, TGS gibi.
Kabin memuru arkadaslarimiz,doviz ve altinla borclanmasinlar.
Yabanci dili iyi olanlarin Emirates,Oman ….gibi havayollarinin is ilanlarini takip etmelerini tavsiye ederim.

unknown

Şimdi bana Havasen sendikasının bu oluşumu nasıl bir proje ve hangi yollarla engelleyebileceğini bir anlatırsanız hemen yarın herkes geçecektir. Ülkede OHAL devam ediyor grev şansın yok. Olsa bile öyle bir karar alamazsınız insanların yine atılırım korkusu olucak. Bir tepki gösterecek olsaydınız halihazırda işten atılan arkadaşlar ve kaptanlar için tepki gösterir birşeyler yapardınız. Kaldıki THY kokpiti hala ülkenin en az sektör maaşlarını almakta ama hala bir iyileştirme yok! O zaman lise mezunu pilot alarak Kokpit A.Ş. kurma düşüncesini neden kimse konuşmuyor. Akademi mezunu pilotlarımız zaten oldukça güç durumda! Kabin %55 sistemi ile zaten söylediğinizden 1.000TL daha fazla kazanıyor bilmiyorum farkındamısınız (harcırah,… Devamını oku »

Kabin AŞ

Sevgili Kabin memuru arkadaşlarım, şirket bu kadar kabin memurunu siz daha rahat uçun diye mi alıyor sanıyorsunuz? Elbetde hayır. Yarın Kabin AŞ kuruldu, hadi oraya geçin dediginde “Kabin AŞ kabin memuru maaşı 3000TL, ben geçmeyeceğim” diyenleri rahatça atıp operasyonu aksaksız sürdürebilmek için yapıyor. Atılırım korkusuyla HavaSen’e geçmiyorsun ama bir kez daha düşün lütfen, asıl yarın Kabin AŞ kurulduğunda ya Kabin AŞ’ye geçip şu anki maaşının yarısını alacaksın ya da ben bunu kabul etmiyorum dediğinde işinden olacaksın. Kendini düşünmüyorsan 10bin arkadaşını düşün ve çok geç olmadan elimize bir daha geçmeyecek olan HavaSen fırsatını değerlendir. Biliyorsun son gün 30 Mayıs. Saygılarımla, Kabin… Devamını oku »

Kaptan

Sefa Bey; 1 milyon kabin ekibi alsa ne olacak? Pilot yok pilot…. Şirket pilotları kaçırıyor elinden. Giden de geri gelmiyor. Etiyopya havayolları bile THY den yüksek maaş veriyor. Geçmiş ola. Kim uçuracak bunca uçağı?

Anonim

Ethopya 15 ile 18 bin dolar arası veriyor ,yani 2 ile 3 katı arasında fark var.

eren

iyi pilot aramiyoruz ki pilot yeter

Qatar

Dolar 5 lira olmuş ,sen iyi pilotu zor bulursun . Adam senin verdiğinin 3 katını veriyor.