Thy iptallerde işi yokuşa mı sürüyor?

Thy iptallerde işi yokuşa mı sürüyor?

Hava yolu şirketleri 23 Haziran’da yenilenecek İstanbul seçimleri için bilet prosedürlerini açıkladı. Biletlerin değiştirilmesinde sorun yok. Bazı hava yolu şirketleri biletlerin iptalinde ücret iadesinde kesinti yapılmayacağını açıkladı. THY müşteri hizmetleri ise bilet iadesinde ücretlerde bilet tipine göre kesinti yapılacağını söylüyor. THY biletini iptal edecek vatandaşın İstanbul’da ikamet ettiklerine dair belge (muhtardan ikametgah, isme kayıtlı fatura vb.) veya seçmen kayıt bilgisi ile müracaat etmesini istiyor.

ŞİRKETLERİN 23 HAZİRAN İÇİN UYGULAMALARI

Pegasus: 6 Mayıs öncesi 20-26 Haziran tarihlerini kapsayan İstanbul biletleri. İptal için ek koşul yok. Ücret kesintisi yapılmadan iade.

Onur Air: 7 Mayıs tarihinden önce alınan 15 Haziran – 15 Temmuz tarihini kapsayan biletler ücret kesintisi yapılmadan iade.

THY: 20-26 Haziran tarihleri arasında, Türk Hava Yolları ‘orijinal bilet kuralları’ çerçevesinde iptal edeceğini söylüyor. Çağrı merkezi yetkilileri iptal biletlerde belirli bir ücret kesintisi yapılacağını söylüyor. Bu kesintinin miktarının anlık olarak değiştiğini belirtiyorlar. THY İnternet sitesinde yer alan bilgilere göre değişiklik veya iptal işlemi yaptıracak yolcuların ikametgâh belgeleri veya seçmen kayıt bilgisi ile müracaat etmeleri gerekiyor.

THY normal koşullarda ‘ekonomi promosyon’ biletlerinde iptal ve iade işlemi yapmıyor. Sadece biletin vergi bedelini iade ediyor. ‘ekonomi kısıtlı’ biletlerde bilet ücretinden belli bir kesinti ile iade yapıyor.

‘Ekonomi esnek’ biletlerinde iade yapılıyor.

‘Business esnek’ uçuşa 1-12 saat kala yapılan iptal işlemlerinde yüzde 30 kesinti yapılıyor.

Atlasjet: 16 Haziran – 30 Haziran tarihleri arasındaki biletlerin iptal taleplerini karşılıyor. Kurumun internet sitesinde yer alan bilgilere göre cezasız olarak bilet iptal edilecek.

(SÖZCÜ)


Geri

2
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
THY

Malum Partiye oy vereceklerini belirtseler bence kesintisiz iptal olur 🙂

torpil airlines

İktidarın çiftliği takunya ve torpil airlines’ın torpilli yöneticileri kendilerini torpille o makama atayanlar lehine ne varsa yapmak zorundalar. Yoksa ne yağlı ballı maaşları kalır ne sosyal hakları ne işleri ne de havaları…