THY VAKFINA HACİZ KONULDU…

THY VAKFINA HACİZ KONULDU…

Personeli Sosyal Yardım Vakfı’nda son zamanlarda ayrılan üyelerin vakıftaki hak edişlerinin tamamını alamamaktan dolayı şikayetler oldukça artmıştır.  Konuyla ilgili vakfın web sitesinde herhangi bir açıklama olmadığını bildiren emekli üyeler Vakıf yetkililerinin konuyu yeterince açıklık getirmediğinden şikayetçiler.

Bunun yanı sıra vakıftan ayrılmak isteyen üyelere hiç bir hukuku temele dayanmayan her türlü yasal haklarından feragat etme talebi içeren bir ayrılma formunu imzalamayan üyelere hiç bir şekilde vakıfta ki hak edişini ödemediklerini bildiren emekli üyelerden biri vakıftaki hak edişini alamayınca icra yoluyla tahsile gitmiş ancak vakıf tarafından eksik ödenen hak edişin kalan tutarı için vakfın hesaplarına haciz koydurmuştur.

İŞTE O HACİZ KARARI…

Geri

36
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
BÜYÜK HABERCİLİK

Buna da habercilik diyorsunuz. Bravo. 3400 lük bir avukatlık ücreti için Vakıfı batmış gibi gösteriyorsunuz. Ortamlarda tarafsızım dersin. Kim bilecek.

saçma

saçmalama haciz hacizdir rakamı olmaz. Rakam haberci için önemsizdir. Karar verici merci mi ki yayın yapan yer. Haciz doğru başlık.

Behzat Ç

Para miktarı önemli değil bence. Çünkü bu dava sonucu daha büyük miktarlı davalarda emsal karar olarak kesinlikle kullanılabilir. Vakfın açıklaması mutlaka olacaktır bekleyip görmek lazım

Tk personeli

Ya çamur at izi kalsın bu ne saçmalık. Bu kadar parayı Vakıf ödeyemiyor mu?

Gerçek

Maalesef ödememiş ödese üye niye icra ve avukatla uğraşsın?

2. emekliler

Vakfı karalayarak yıllardır biz üyelerin haklarını engelleyen bu paragöz emekliler şimdi de size mi ulaştı acaba? Bu haberdeki taraf 2. emeklilik ile ömür boyu para almak isteyenlerden mi? Vakfa 3000 liralık haciz koydurup size de THY Vakfına Haciz başlığı attırmaya mı geldiler? Çok yazık, ülkeme yazık, milli duygularıma yazık, bu insanlarla aynı havayı soluduğum canım şirketime yazık. Herkes kısa yoldan para yolmanın derdine düşmüş.

vefa

Türkiyenin en büyük kurumlarından biri olan THY nin bile bir çok haciz vakası vardır. 16 bin üyeli bir kurumda üç bin tl haciz ile alakalı yazılanlara şaşırdım.Bu kadar kişinin emeğinin ve birikiminin olduğu bir yerle alakalı algılarla oynamak yerine 52 yıllık vakfa sahip çıkmak gerek Sefa bey. Cansuyu için başvurdum ertesi gün hemen ödendi. Tüm yardımları hemen aldım. Zor zamanımda kurum olarak bir tek Vakıf yanımdaydı. Kalanlarla ve sorularla alakalı 15-20 gün önce mail geldi bilgilendirildim. Bu konularla alakalı zaten bilgi sahibisinizdir. Yoksa hiç mi bilginiz olmadan yazıyorsunuz, Ne dersiniz?

Utanmaz emekliler

Haberini yaptığınız o emekli üyeler yüzünden biz hakkımızı alamıyoruz. Bir de haciz mi yollamış utanmazlar?

Nikola

Merak ediyorum siz emekli olsanız ve aynı durumda hakkınız yense siz seyirci mi kalacaksınız? Hakkı yenilen siz olmayınca bunları utanmadan siz yazabiliyorsunuz. Burda utanması gereken hakkını arayan emekli yada çalışan değil, bunları sizin gibi düşünüp yazanlardır. Demekki sizinde alamadığınız hakkınız var ki, hakkınızı alamamanızı emeklilere yüklemişsiniz. Size hatırlatırım “O EMEKLİLER DEDİĞİNİZ” sizin gibi çalışanlardı. İyi o zaman çalışan hakkını alsın; emekli üstüne su içsin! Yok ya.. sizden daha akıllısı yokmu? Arkadaş hak haktır, çalışan ol, emekli ol farkı yok. Hak alınır, verilmez. Haciz koyduran kişiyi de tebrik ediyorum, kimsenin yapamadığını yapıp hakkını yasal yollardan almak gayretinde. Siz oturduğunuz yerde kalın.… Devamını oku »

Kartal

Sefa Bey anlayamadık, aydınlatmanız mümkün mü? Yayınladığınız evrakta sadece 3420,15 TL yazıyor alacak tutarı. Vakfa haciz bu tutarla mı konuldu? Belki bir şahıs veya bir şirket davası olabilir. Farklı bir durum mu var?Değilse bu başlık maksatlı geldi biraz.

Airlinehaber ciliği

16 bin üyesi olan bir yer için yaptığınız habere bakın.Habercilik anlayışınız bu mu? Yazık.Bir sürü insan yanlış anlayıp farklı yorumlayabilir.Biraz daha gerçekçi haberler ile karşımıza çıkın.

A340

vakıfın banka faiz gelirleri var biliyor muydunuz? Bundan bahsetmiyorlar araştırın

Kabin memuru

Bu adam Vakfı aramış mı? Kötü niyetli demek ki. Sadece gözden kaçmış birşey.

Nikola

Kötü niyetli kim? Hakkını yasal yol ilemi arayan? Gözden kaçmak mı? Sizlerin gözünden kaçan o kadar şey var ki, inşallah geç olmadan uyanırsınız!

Analiz

Önce alacağını normal yollarla talep edersin alamaz isen icra yoluna başvurursun.
Burada ki durumda aynen bu.
Üye ayrılma ikramiyesini talep etmiş ama vakıf ödememekte ısrar edince avukat tutmuş. Avukatıda icra yoluyla alacağını almış. Vakıf niye ödeme yapmamış?
Bu üyenin zoru mu var ki avukat yoluyla allacağımı almış. Oda yinede ödememin tam yapılmadığı konusunda bilgi dolaşıyor ortalıkta.

Saklanbac

ADALET ADALET ELMA DERSEM CIK , ARMUT DERSEM CIKMA.

Elmaa elmaaaaaa ÇIK ADALET CIK