THY Çalışanlarının Özgür İradelerine Yönelik Spekülasyon Yapmayın

THY Çalışanlarının Özgür İradelerine Yönelik Spekülasyon Yapmayın

THY’de bulunan iki sendikanın arasında ki üye savaşı devam etmekte. Bu savaşa müdahil olmaması gereken ise THY dir. THY mevcut yasalar gereği yaptığı uyarı ile görevini yerine getirmiştir.

İlgili mevcut yasanın kendi içinde çelişki doğurduğu açıktır. Bu açıklığı ilgili mahkemeler,yargıtay ve hatta Anayasa mahkemesine kadar sürebilecek itirazlarla sonuçlandırmak mümkündür.

Tabii ki bu süreç kolay olmayıp zaman gerektirir.

THY çalışanlarının vereceği karara etkili olma adına henüz ilgili sendikalardan net rakamlar gelmeden, şu önde veya bu önde demek veya Hava İş üyesini artırdı, Hava-Sen den kaçış var tarzı söylemler yaymak,belirli yerlerden alınan bilgileri yayınlamak, acık açık spekülasyon yapmanın yanı sıra haddini aşmaktır.

Bilindiği üzere, köşe yazılarında görüş belirtmek ilgili yazarı bağlarken,haberlerde kurumsal yapı ön plana çıkar. Kurumsal yapı ile yapılan haberler tarafsız olmak zorundadır. Bu iki farkı anlayamadan veya bilemediğimiz nedenlerle,kişisel yazılardaki özgün tarzı, haberlerde de kullanarak belirli yeri veye yerleri desteklemek veya kösteklemek hiç bir yayın organına yakışmaz.

 

Geri
Etiketler:

17
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
has komponentci

artık komponent atölyelerinide biyerlerınıze takın teknik destek olayını çözün söz verdiniz ayyıp sanayı usulu muameleden bıktık uvey evlat degılız zamdada uyuttunuz sesımız cıkmıor dıye tepemıze cıktınız yazık sıze hakkımızı yemeyın

editör’e

rauf eren kimdir? resmi yok, cismi yok,kim olduğu belli değil. yoksa böyle sallamasyon takma isimlerin arkasına saklanarak kendi söylemek isteyip de söylemekten çekindiğiniz şeyleri mi söylüyorsunuz sefa bey. bu yazıyı yazdınız madem delikanlı gibi açıklayın. rauf eren kimdir? havacılık camiasında neden kimse tanımıyor bu arkadaşı?

editör’e

allah aşkına ikisi aynı şey mi sefa bey?

SiVi

Sana ne kardeşim, kimse kim ! Yazdıklarını beğenmiyorsan yorum atar fikrini söylersin. isminin başına Kellesini koysa ne değişecek. Yazdıklarını beğenecek misin? Bu yazar arkadaşa bu kadar kızdığına göre sana zarar vermiş galiba yazdıkları. Ne dersin?

bbb

niye siz burada açık açık havasen propagandası yapınca oluyor da?

editör’e

havasenden ayrılıp havaişe geri dönenler dönektir, alçaktır, karaktersizdir manasına gelen sözler barındıran köşe yazıları yayınlamak habercilik ama resmi kaynaklardan alınan sendika üye sayılarını paylaşmak thy çalışanlarının iradelerine saygı göstermemek oluyor doğru mu anladık?

Doğrucu Davut

Doğru. Hava-İş aleyhine yapılan hiç bir haber yoktu. Çünkü hava iş tarafından Airlinehabere açılıp da sendika tarafından mahkemede kaybedilen davalar bile Rauf Eren isimli köşe yazarına aitti.

Kpt

Insan da ar olur namus olur seref olur, ama bunlar da nerdeeee, sirkete yaranmak icin ellerinden gelen her pisligi, her yanli haberi servis ederler ediyorlar da,

Hamit Koray

Bunlar güzel haberler de ….pek çok önemli bazı haberler sitenizde yok.

Hamit Koray

başlıkları yolladık

aviation

Sizde olmasanız bunlar resmen her yere ayar vermeye devam ederler. İyi ki varsınız. Hadlerini bildirmek lazım.

plt

Tam sefa beylik yazı olmuş. haklılık payınız çok. Tebrik ederim.