Onur Air’in Mısırlı Çalışanlarının Şikayeti

Onur Air’in Mısırlı Çalışanlarının Şikayeti

Değerli Okurlarımız;

Airlinehaber sitenize yeni koyduğumuz okuyucu mektupları bölümü büyük rağbet görmekte ve bir dolu sorunların yanı sıra şikayetlerde yollanmaktadır. Tarafımıza yapılan ve ilgili mercilerin duyması istenen şikayet ve sorunlara duyarsız kalmayıp aynen yayınlıyoruz. Sorunlara veya şikayetlere muhatap olan yönetimlerin dikkatine sunulan bu açık mektupların dikkatle izlenerek,mağdurların sorunlarına el atılması dileği ile…

Sayın Sefa İnan,

Bizler, Onur Air de çalışan Jeddah Baseli Mısırlı’ kabin memurlarıyız. Sizlere ulaşmaktaki amacımız sesimizi duyurmak ve problemlerimize çözüm bulmaktır. Sizin havacılık sektöründe çok ünlü olduğunuzu biliyoruz . Ve çevirilerle de olsa AirlineHaber’i takip ediyoruz. Bize yardım edeceğinize şüphemiz yok.

Problem 1-  Maaşlarımız zamanında ödenmiyor. Kontrat gereği maaşlarımızın her ayın 10 unda yatması gerekiyor . Ancak 14 ile 17 arasında bir gün yatıyor . Son olarak ise Aralık maaşımız 25. inde yattı.

PROBLEM 2- Aynı dairede 4 kişi kalıyoruz . Daire de iki oda ve her o da da iki kişi. Programlarımız her birimizin ayrı. Doğal olarak düzenimiz yok. Birbirimizi ister istemeden rahatsız ediyoruz.

PROBLEM 3- Bazı kabin memurları ne yazık ki uyuşturucu madde kullanıyor . Bunun ispatı çok mümkün . Ancak şirket yetkilileri durumun farkında olacaklar ki kan testi yerine idrar testi istiyorlar . Yıllık olarak yapılan testler ne yazık ki zamanında da yapılmıyor. İdrar testini ise kullanıcılar başka kişilerden idrar alarak olayı kapatıyorlar .

Bizler lisanlarımızı Türkiye’den aldık. Ve bu konularda Türkiye’den yardım talep ediyoruz.

Saygılarımızla

Mısırlı Onur Air Ekibi

Onur Air yetkililerinin kabin memurlarına gönderdiği Mail 

Geri

42
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Correct-doğrudur

İçeride 1 yıllık uçuş saati paramız var yatı paraları 2,5 aydır yatmadı, şirket bence bitik, kaçan kaçana, kaptan bulamazlar yaza uçurmak için, ekipler kaçan kaçana, kalanlar yalaka ve gidecek yerleri bilgisi dili olmayanlar özetle durum bu, ingilizce yazan mısırlılar da haklılar, yasemin kuray yanancı dil yok, tahsil yok, gulay tüzün insanlara amele muamelesi yapar, Erol kendisini patron görür,olay bu.Teoman beyi de ayakta uyuturlar herşey yolunda diye.

Mohamed salah

Zorla çalıştırıyorlar galiba seni git istifa et madem beğenmiyorsun

Jeddah Egyptian cabin crew

Cabin crew director mrs Tulay Bulut, terrible maneger, she is not maneger, yasemin kuray big boss, gulay tuzun big boss, erol big boss! Tulay Bulut so old and she cant do it her responsibility,shoots all experience crew to home, ıt was many nice purser now working another company or ground, new pursers all bad and they cant managing any cabin crew member, tulay bulut sleepind, nice dream, sweet dreams, thank you mr Sefa inan, thank you for listening us, we sent you very warm regards from jeddah.

birisi

everybody knows. arabian = traitor

Onurlu

Arkadaşlar onur air de çalışan biri olarak söylüyorum ki mektupta yazılanların hepsi doğru.biz kabin memurlarına vaad edilenle gerçekte yapılan muamele arasında dağlar kadar fark var.bu yüzden sürekli personel kaybediyor bu şirket.mısırlı ekipler için de aynısı geçerli.yapılcağı söylenen ödemelerin hıcbiri vaktinde yapılmıyor.insanlar en ufak ihtiyaçları için bile borca girmek zorundalar.allah kimseyi bu duruma düşürmesin diyorum.herkese iyi mesailer

Mohamed salah

Ya boş yapma zorla mı çalıştırıyorlar seni git istifa et o zaman

Onurlu

Boş konuşan bence burda bizle aynı şartları paylaşmayıp uzaktan ahkam kesenler.sen gibi

Proleter

Bu şirket bitmiştir. Bu kadar açık ve net maaş ın %80 i ne demek mafyamısınız lan siz gece yarısı maaş yatırmak ta nerden çıktı paranın nerden geldiği de belli değil.

...

PARANIN NERDEN GELDIGI BELLİDE SENIN YERDEN GELDİGİN BELLİ DEGİL. HAYİN.

Neden bu çifte standart??

Mısırlı ekipler yaptıkları eylem sonrasında maaşlarını aldılar. Türk ekipler aylardır sistemden yazmalarına ve dilekçe sunmalarına rağmen yönetime seslerini duyuramadılar yatmayan harcirahlar için. Arabistanda bir insan beş parasız aylarca ne yer ne içer??? Maaşlarımız TL’ye çevirildi, euronun kuru 3,75’e sabitlendi, yatı harcirahları 60$’dan 40$’a düşürüldü, uçuş primleriniz bir yıldır yatmıyor maaşlarımız asgari ücrette el insaf artık!!! Yönetim değişsin koltuk sevdanız bitsin!! Eti sütü iliği kemiğini geçtiniz! Hakedişimizin dilencisi olduk!!! Mısırlı alkollü gelir ses çıkmaz ot içer ses çıkmaz uçuşta uyur sere serpe ses çıkmaz yolcuya kötü davranır ses çıkmaz ofisi basar istediğini yaptırır.. Biz ekmeğinizin peşinde yönetim ne isterse ne derse… Devamını oku »

Elnur

Bu işin türkü mısırlısı yok her ay birdahaki ay maaşı ayın kaçında alacağız diye düşünüyor personel yatı harcırahları yatmıyor maaşlar yarıya düştü en önemlisi bunları haber yapın

Mohamedsalah

Ya boş yapmayın kimse kimseyi zorla çalıştırmıyor afedersiniz madem öyle çalışmayın zaten yatarak maaş alıyorsunuz ulan utanmaz Mısırlı’lar

Türkçeyi öğren Sen

Önce Türkçe yazmayı öğrenmeni tavsiye ediyorum , kendi yazdığından birşey anladın mı?

ne olduğunu anla

Sende isminden anlaman gerekir ki Türk olmadığı ve büyük bir ihtimal arapça yazılmış ve çeviri olarak buraya yansımış. Sende bunu anlamayacak kadar …..

Steward

delinin biri kuyuya bir taş atmış kırk akılsız bunu çıkarmaya çalışmış 🙂

Egyptian Crew For Onur

I’m an Egyptian crew Member here and yes, there’s some problems we face, not to extend to whisle-blow it over the internet, Turkish or Egyptian doesn’t make big difference sometimes the company don’t care for any of us, Either way it’s a shame to get company confidential pictures to the public which actually shows the examples of how bad people are here. And it’s really terrible for such an idiot to write these stuff, probably nagging person who got fired from onur for being lazy or mistreating people Bottom line is, Yes we have issues but i’d have spoken about… Devamını oku »

Perfect crew

I think your csbin crew director need translater understand for your complaint, they cant understant your level:)))

Mohamedsalah

How many languages do you know ?? It doesn’t matter you are a cabin crew she is a cabin crew manager fuck off @perfect crew

Yayınlarsanız...

Sefa abi selamlar, kesinlikle onur air çalışanı değilim fakat bir iddiayı ve Türk olmayan kişilerin Türk şirketi aleyhine ortaya atmış olduğu bir iddiayı sereserpe ortaya yaymanın bizlere ne gibi bir kazanç sağladığını bilmek isterim… Ve bir havacı olarak yaşandığı iddia edilen olaya zerre kadar inanmadığımı da söylemek istiyorum, Azerbaycan Türklerinin kullandığı bir atasözü var bilir misiniz bilmem. “Arap uydurur, Fars anlatır, Türk inanır.” Yazıktır, günahtır, yapmayın, ayıptır!

Zor mu ?

Bunu ispatlamak zor olmasa gerek şirket için . Gönderiyorsa maaşları zamanında vardır dökümanı . Kan testi de zor değil. İdrar testini almakta . Uygulama da bir terslik olduğu belli.

ZORUNLU DEGIL

BU HABERIN BURDA YAYINLANMIS OLMASI HABERIN DOGRU OLDUGUNU GOSTERMEZ,ZİRA MISIRLILAR YALANCILIK LA ,UC KAGITCILIKLARIYLA DUNYADA UN YAPMIS KISILERDIR VESSELAM.

dürüst olun

hadi mısırlılar yalancı , türk calisanlar da mi yalan söylüyor, uyusturucu kullanmayan,isini iyi yapanlar bu haberi duyurmus, onlar işini kötüye kullananlarla bi kefede olmak istemiyorlar hakli olarak , bu bir ayda olan bir mevzu degil , uzun süredir boyle ve artik seslerini duyurmaya baslamislar. yönetim önce kendini yönetebilmeli, bu kadar problem karsisinda yolcularda sizi sikayet ediyor demek hakliyi haksiz , haksizi da hakli yapmaz . sorunlu olan ekipler ve yoneticiler tespit edilip gereken yapilmali ve sorunlara cözüm bulan kisiler gelmeli , isini dogru yapan ekipler gelmeli , türk yada arap farketmez , havacilikta kimse emniyeti tehlikeye atamaz!!!