THY, Brezilyalı AZUL S.A. ile Codeshare Anlaşması İmzaladı.

THY, Brezilyalı AZUL S.A. ile Codeshare Anlaşması İmzaladı.

Türk Hava Yolları, şehir ve sefer sayısına göre Brezilya’nın en büyük havayolu şirketi olan  Azul S.A. ile, 8 Aralık 2017’de geçerli olacak bir kod paylaşımı (code share) sözleşmesi imzaladı.

Azul, 8 Aralık itibariyle iç hatlarına “TK” kodunu ekleyecek. Böylelikle müşteriler, doğrudan THY satış kanallarından, Azul tarafından opere edilen Brezilya iç hat destinasyonlarına uçmak için bilet satın alabilecek.

Anlaşma ile ilgili olarak Azul’un Gelir Sorumlusu Abhi Shah, “Türk Hava Yolları ile yaptığımız ortak kod paylaşımı sözleşmesi, özellikle Avrupa ve Asya’dan Brezilya’ya giden yolcular nezdinde uluslararası varlığımızı güçlendirmek için çok önemli; yolcularımız artık bilet keme, check-in ve biniş kartı kolaylıklarından faydalanabilecekler. Ayrıca Azul’un ödüllü hizmetlerinden THY bağlantılı yolcular da faydalanacak.“dedi.

Türk Hava Yolları Başkan Vekili ve CEO’su Bilal EKŞİ ise,“Türk Hava Yolları olarak, Brezilya’nın en önemli havayollarından biri olan Azul ile “codeshare” ortağı olduğumuz için çok mutluyuz. Bu yeni ticari işbirliği sayesinde, yolcularımız İstanbul-Sao Paulo uçuşunu takiben, kolaylıkla Sao Paulo’dan Brezilya’nın çeşitli destinasyonlarına uçabilecekler” dedi.

THY, başlangıçta, Azul’un Sao Paulo (Guarulhos) operasyonlarından Brezilya’da Rio de Janeiro, Belo Horizonte, Ilheus, Porto Seguro, Porto Alegre, Brasilia, Foz do Iguaçu ve Florianopolis gibi 14 destinasyona kendi kodunu yerleştirecek.
Azul, Brezilya, Avrupa, Amerika Birleşik Devletleri ve Güney Amerika’da 100’den fazla destinasyona, günde 755 kalkış gerçekleştiriyor.

Geri

Kimler Neler Demiş?

avatar
500

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.