TGS Çalışanından Mektup Var

TGS Çalışanından Mektup Var

Bildiğiniz üzere, başta çalışanların sorunları olmak üzere kaza ve kırım konularında iddialı bir haber portalıyız. Mümkün oldukça ve zamanımız elverdiğince, ben ve yazar kadromuzdan havacılık sitesine yakışır yorumlar yapılmakta.Umarız beğeniyorsunuz dur.

İşte yine bir şikayet mektubu…Bu sefer bu şikayet mektubu TGS çalışanından geldi. Bu mektupta, TGS yönetiminin vermiş olduğu sözlerin yerine getirilmediği vurgulanıyor. TGS Yönetiminin dikkatine…

İŞTE O MEKTUP NOKTASINA VİRGÜLÜNE DOKUNMAKSIZIN…

TAV, Çelebi ve Havaş personelinin maaşlarına yapılan iyileştirmenin verilen tüm sözlere ve şeflerin ağzından bilinçli olarak yayılan söylentilere rağmen TGS çalışanlarına yapılmaması şirket içinde hayal kırıklığına yol açtı. Çalışanlar Kasım ayına da zamsız girdi.

Kalifiye ve yetişmiş elemanların akın akın İGA’ya geçmesini önlemek için bölüm şeflerinin ağzından “Kasım ayında maaşlara zam yapılacak, yılbaşında ikinci bir zam gelecek, ikramiyeler de senede 4 defaya çıkarılacak” söylentisini yayan TGS yönetimi, Kasım ayında da personelin maaşına zam yapmamayı sürdürdü. Artan döviz kuru ve yükselen enflasyon karşısında maaşı günden güne eriyen TGS’nin uçak altı, harekat ve yolcu hizmetleri memuru başta olmak üzere tüm çalışan kadrosu ay sonunu nasıl getireceğini kara kara düşünmeyi sürdürüyor. Çalışanlara zam ile alakalı herhangi bir bilgilendirme yapılmış olmadığı için tam bir bilinmezlik hâkim.

ARABA TAMİR EDECEK PERSONEL YOK!
Daha cazip maaş teklif ettiği için Havaş ve Çelebi’nin yanı sıra TGS’den de İGA’ya geçişler devam ediyor. Pushback aracı kullanan makinistler ve harekat memurlarının yanı sıra TGS’nin Araç Bakım Müdürlüğü’nde çalışan kalifiye ustaların önemli bir kısmı da İGA’ya transfer olmuş durumda. Öyle ki periyodik bakım için atölyeye alınan bir araba önceden sadece bir günde çıkış yaparken, şimdilerde bu süre 1 haftayı da geçmiş durumda.

Geri

7
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Uçak altı (amele)~ 2 gün önce

Günde sözde 8 saat çalışıyoruz ama değişim servis derken 10 saati geçiyor hepsi,nefes almadan uçaktan uçağa gidiyoruz hakkımız 2100.2200 tl He şaka gibi yüzde 12 zam bekledik 3 ayda 1 ikramiye dediler hepsi yalan oldu gerçekten kim kimin hakkını yiyorsa Allaha havale ediyorum hepsini hakettimiz para bu değil gerçekten yazık bizde…

Volkan B.~ 6 gün önce

Siz malum partiye oy verin sonra sendikamız yok diye ağlayın

TEKNİK~ 6 gün önce

bir sendikamız bile yok , hakkımızı bile savunamıyoruz… hep birlikte sendikaya geçelim, TİS öncesi biz de o protokole dahil edilmiş oluruz.

Teknik~ 6 gün önce

Kardeşlerimiz bu zammı sonuna kadar hakediyor verin artık insanları mağdur etmeyin

Yine ben~ 7 gün önce

Tgs ye alim var mı

Taşeron~ 7 gün önce

İlker bey’in Cargoya gelerek taşeronlara verdiği sözler var.Aylar geçmesine ragmen hala bir adım atmış değil.Göreve gelir gelmez ben işçilerden yanayım demişti.Bu söz ben İşçilerin karşışındayım diye revize edilmiş durumda !

kral~ 7 gün önce

noktasi virgulune kadar dogru personel buyuk bir hayal kirikligi içinde