TEKNOFEST, kendi rekorunu kırdı!

TEKNOFEST, kendi rekorunu kırdı!

Türkiye’nin öncü Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST, bu yıl da rekorlarla dolu bir etkinliğe hazırlanıyor. TEKNOFEST Yönetim Kurulu ve T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, festivalin heyecan veren rakamlarını paylaştı.

Geçen yıl 1 milyon yarışmacının katıldığı dünyanın en büyük uzay, havacılık ve teknoloji festivali olan TEKNOFEST, bu yıl da kendi rekorunu bir üst seviyeye taşıyor.

TEKNOFEST, kendi rekorunu kırdı! Selçuk Bayraktar’ın sosyal medya hesabından paylaştığı bilgilere göre, 1 milyon 630 bin yarışmacı ve 788 bin 161 takım başvurusu yapıldı.

Bayraktar, açıklamasında, “Ülkemizin tam bağımsız ve müreffeh yarınları için Milli Teknoloji Hamlesi’nin dev dip dalgası TEKNOFEST 2024, kendi rekorlarını kırmaya geliyor.” ifadelerini kullandı.

Geçen yıl düzenlenen TEKNOFEST’e yapılan başvuruları neredeyse ikiye katlayarak, bu yıl çok daha büyük bir katılım bekleniyor. Geçen yıl 337 bin takım ve 1 milyon yarışmacı başvurusu yapılmıştı.

TEKNOFEST 2024, 46 ana kategori ve 117 alt kategoride teknoloji yarışmalarına ev sahipliği yapacak. Bu yıl da katılımcıların yaratıcılığı ve teknolojiye olan ilgisiyle dolu bir etkinlik olması bekleniyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir