TEKNİK A.Ş.: SAW ANNELERİNİN SESİNE KULAK VER!

TEKNİK A.Ş.: SAW ANNELERİNİN SESİNE KULAK VER!

Çalışanların sesi olmayı sürdüren AirlineHaber’e gelen mektuplar çoğalmakta. Tabii ki biz bunların hepsini yayınlamıyoruz. Yayınladığımız mektuplar mutlaka genele hitap etmiş olmalı diye düşünüyoruz. Bireysel sorunlarını bizlere aktarıp çözüm bekleyenlere, maalesef yayın politikamız gereği geneli kapsayan mektupları yayınlıyoruz diyerek özür dilemek zorunda kalıyoruz.

İşte yine geneli kapsayan bir mail daha geldi. Bu sefer de Annelerden…

Merhabalar;

THY Teknik SAW lokasyonunda normal çalışma düzeni 07:00-16:00 arasında burada çalışan 700 yakın kadın personel bulunmaktadır. Her sabah karanlık bir vakitte yollara düşen bu kadınların çoğu evli ve çocukludur. Bu normal çalışma düzeni adı altında vardiyalı gibi çalışan emekçi kadınların, en büyük problemi çocuklarına bakacak birini bulamamak… Siz düşünün saat 6:00 da gelebilecek bir bakıcı olabilir mi?
Bu nedenle  bir şekilde ailelerinden destek alarak çalışma hayatlarına devam edebiliyorlar.
Saw lokasyonunun ilk açıldığı senelerde kreş konusunda çok çırpındık. En sonunda ilker Aycı’nın emri üzerine lokasyona yakın bir kreşle anlaşıldı.
Bu kreşe tam 3 yıldır anneler çocuklarını 07:30 bırakıp iş yeri servisi ile görevlerine dönmekteydiler. Saat 15:00 de gidip çocuklarını alanlar, iş yeri servisi ile evine geçmekteydi. Bu süreçte yolda bebeklerle yaşanan zorluklar nedeniyle çoğu anne anlaşmalı kreşe en yakın yerden ev tutup taşındı. Bugün bu zorlu süreci yaşayan 8 anne bulunmaktadır bunlardan 3 tanesi engelli kadrosunda biri hamile 2 tanesinin ikiz bebekleri bulunmakta olup yaşları 16 ay ile 3,5 yaş arasında değişen tam 10 çocuk bulunmaktadır.
Yeni insan kaynakları başkan ve müdürünün değişmesiyle kurulu devam eden düzen bozulmak istenmektedir. Yaklaşık 3 haftadır bu annelere yöneticileri tarafından mobing yapılmaktadır. Yeni düzenle bebeklerin 6:45 te iş yerinden yeni anlaşılacak kreş servisi ile taşınması istenmektedir. Düzenin daha zorlaştırılma nedenini sorduğumuzda 8 de iş başı yapıyor olmamız olduğu, diğer anne arasında ayırım olduğu söylenmektedir.
Aslında,sadece 8 tane anne bu düzendedir. Kimsesi olmayan 8 anne olarak, biz çocuklarımızı kendi araçlarımızla kreşe bırakıyoruz biraz olsun insani saat olsun diye.
Yeni düzende sabah 5:30 bu çocukları kaldırıp 6 da servise binip iş yerine gidilecek. Nasıl kalkabilir ikiz anneleri nasıl getirebilir hiç düşünülmüyor. Saw yolu şantiye alanı gibi her gün kaza olmaktadır neredeyse bu yolda sabah akşam sözde servis hostesi ile nasıl taşıyabilirler. diyorlar ki,AHL’de de böyle. Tamam da, AHL 8-5 çalışmaktadır isteyen istediği kreşe çocuğunu verebilir. Hiç bir kreş saat 6 da açılmamaktadır.
Lütfen sesimiz olun, yardım edin bu yolda bir kaza olsa bunun hesabını nasıl ödeyecekler.
Geri

57
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Furkan

İlker Bey, Fazıl Beye saw da kreş yap dedi. Ama adamın kafa almıyor. Neden biliyor musunuz, biz sessiz kaldığımız için. Fazil, Yakup ve Sinem için biz direkt 300-400 mail atsak şikayet etsek kres 2 güne olur. 380K m2 kapalı alanı olan biryer saw… Damdan düşme iki müdür geldi lojistik ve depo onlara hemen ofis ve oda yaptilar… Neden Oğuzun adamlari. Bu bayanlara yapılan baskinin altindan da saw a. polat ve e.kuru ve asıl musebbibi e. Koç var iyi analiz edilsin. Birkan diye de bir başkan mi ne yapmislar gz’li easa faa f4 sınavını verememis. ALLAH’ım sen.bu kifayetsizleri basimizdan al ne… Devamını oku »

Muhendis

Sabah 4 bucuk 5’te milleti yataklarindan kaldirip ofise getirenleri biz en az 9’a kadar ortalarda goremiyoruz. Karar verici mekanizma o saatlerde evde uyumakta malesef. Kahvalti yok, uyku yok, 8 e kadar herkes uyukluyor

Woman

Sefa Bey;öncelikle çalışan annelerin sesi olduğunuz için teşekkürler.Sendikamız bu süreçte defalarca kendileriyle iletişime geçme çabamıza rağmen ilgilenmedi.Bu zor durumda bizlere ses olduğunuz için ne kadar teşekkür etsek az gelir.Sağolun.

Way

MEMUR lar yaşiyormus bak ya sesleri çıktı

Calisan anne

Devletin calisan annelere yarim gun calisip yarim maas alma hakki tanimadimi yoksa benmi yanlis biliyorum bence bu isin en iyi yontemi yarim gun calisma haklarini kullanmalari

Ozan

Sabahın köründe bebekleriyle yollara düşen insanlara bir kolaylık sağlamak bu kadar mı zor? 8 anne, eksik kalan çalışma saatlerini vatana hayırlı çocuklar yetiştirerek ödeyemez mi? Kurumun çalışanına olan saygısı bu kadar mı? Yazıklar olsun…

Anne

Ayıptır,günahtır.Bu annelerin mağduriyetini gidermek çok mu zor birşey!!!Bir çözüm yolu bulunması dileğimle…

Kafalar güzelleşmiş iyice

Oldu walla. Ne güzel memleket. Zorla mı çalıştıyorlar, uymuyosa başka yerde çalış. Babası yok mu bu çocukların. O kısmını da babaları düşünsün. Hey Allaam ya.

Woman

O çocukların babası var senin gibi ne idüğü belirsiz değil merak etme.

Kafalar güzelleşmiş iyice

Anlama özürlü küfürbaz. Yorumda çocuğunun babası yok denilmiyor, bu sorunu şirket değil ailesi çözsün deniyor. Ama kafalar güzel olunca böyle anlaşılıyor demek ki.

Woman

Senin rumuzundan bu yorumların kafan güzelken yapıldığı belli oluyor.Az iç çok SAÇMALAMA!

Kafalar güzelleşmiş iyice

Hadi ben yorumu kafam güzelken yaptım diyelim. Siz bu isteklerde bulunurken neyin kafasını yaşıyorsunuz acaba : ))

Mico

Geri kafalı zihniyet seni
Sende bir anadan geldin

Kafalar güzelleşmiş iyice

Tabi tabi. Günde 6 saat çalışmak ileri kafalılık. Neyin kafasıysa artık.

Mico

Sizin gibi kafalar eşlerini bile çalıştırmak
Sonra bayan doktor ister

Kafalar güzelleşmiş iyice

Kafamla barışığım, eşim de çalışıyor. Konumuz utanmadan 6 saat çalışalım diyenlerin neyin kafasını yaşadığı.

Woman

Okuduğunu anlamamışsın,belki de okumadın bile.Yalavuz abin gönderdi trollük yapman için.Kral ol ama kraldan fazla değil.Anladın?

Kafalar güzelleşmiş iyice

Hadi ben haberi trolliyorum diyelim. Siz koca şirketi trolliyorsunuz be : ))

GidECEğiz GelECEğiz bulamayacağız

Gidin isgç ile konuşun bu kadar bursa gereceğinize

Yazıklar olsun

6 saat çalışalım diye kim diyor meseleyi saat gibi algılayan bir zihniyet yazık

Mico

Siz alışkınsınız biat etmeye
Bana dokunmayan bin yaşasın

Kafalar güzelleşmiş iyice

Tabi tabi.Sıkışınca biat kültürü. Milletin şirketini babanın çiftliği gibi kullan. Günde 6 Saat çalışıp milletin sırtında asalak gibi yaşa. Nasılsa devletin malı deniz.

Woman

Muhtemelen anne şefkatinden mahrum büyümüşsünüz.Belki erken yaşta kaybettiniz bilemiyoruz.EKSİK kalmışsınız,sevgisiz ve merhametsiz yorumlarınızdan anlaşılıyor.Lütfen yorum yapmayın daha fazla.

Kafalar güzelleşmiş iyice

Hay Allaam ya :))

Girl

Kimin kaç saat çaöıştığı tespit edilebilse keşke…

Hayyddee

Konun kapsadığı kişi sayısı az olabilir ama önemli olan bana dokunmayan bin yaşasın muhabbetinden kurtulmak unutmamak gerekiyor ki yarın bu saldırılar sanada yapılacak

Kaygılı

Artık her geçen gün personelin hakları gittikçe kaybediliyor gerek personel göz yumuyor gerek sendika sesini çıkartamıyor gerekse iş veren fazla mobbing şeklinde baskıcı halde saldırıyor artık birilerin uyanması uyandırılması gerek haklarımız ve geleceğimiz elimizden alınıyor