featured

Teknik A.Ş de Nabız Yoklanıyor

Gün geçmiyor ki Teknik A.Ş de sular durulsun. Her geçen gün stres artıyor. Bu arada işveren de boş durmuyor. Teknik A.Ş Genel müdür yardımcılarından Fazıl Çiftci ve Hüseyin Sağlam bu sabah yine teknisyen odalarına çıkartma yapmış.
Bu çıkartmalar çalışanların nabızlarını ölçmek için yapılır. Dün de yapılırdı bugünde… Çalışanlarla sohbet etme bahanesiyle gelen yöneticilere gereken cevap tam olarak verilemediyse de, bayağı sert bir havanın geçtiği tarafımıza gelen bilgiler içerisinde.
Toplu iş sözleşmesinin ne zaman biteceğini soran Teknik A.Ş çalışanlarına verilen cevaplarda haftaya bitmiş olur denmekte imiş.( Bugünlerde bakanlığın hem işverene hem de sendikaya tebligatı gelmiş olmalı.Sanırım bakanlıktan gelecek yazı ya henüz alınmadı yada gecikti)
Kendi aldıkları maaşların değer kaybı ile çalışanların aldıkları maaşların değer kaybından etkilenme yüksekliğini  sanki aynıymış gibi gören ve domates fiyatı örnek gösterildiğinde, o domatesi bizde aynı fiyata alıyoruz diyerek absürt bir örneklemeye giden yönetim, çalışanlara ölümü gösterip sıtmaya razı etmeye çalışır gibi…
Teknik A.Ş çalışanlarını asgari ücretlerle çalışanlarla mukayese eden yöneticiler, konuştukları çalışanları sıradan işçi gibi görmekte ısrarlı davrandıkça bu iş çözülemez.
Dün AirShow da görüştüğüm bir çok teknisyen bu rakamlarla geçinip, geçinemeyeceklerinden ziyade aşağılandıklarını düşünüyorlardı. Bu arkadaşlar tabii ki arabalarının modelini yükseltecekler, tabii ki oturdukları evleri dekore edecekler ve gerekirse daha lüks evlerde oturacaklar, tabii ki çocuklarını daha iyi eğitim alacakları okullara yollayacaklar, tabii ki daha şık giyinecekler… Bundan doğal ne olabilir ki…
Onlara açlık sınırları örnek gösterilip, asgari ücretle mukayese eden kişiler dün nereden geldiklerini ve o zamandan bu yana sosyal yaşamlarında eksiye mi yoksa artıya mı gittiklerini düşünüp sonra konuşmalılar.
 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

144 Yorum

 1. 6 sene önce

  Lisansli tek.maaslari 5000-12000usd arasinda arap ulkelerinde ,Turkiye’de fazla kendinizi zorlamayin.
  Gecin rahatiniza bakin.

  Cevapla
 2. 6 sene önce

  teknisyen kitapta yazanı uygulasın yeter! 1 seneye ne müdür kalır ne yönetici. herkes zamını alır.

  Cevapla
 3. 6 sene önce

  Sorun yok teknisyenler grev yapsın teknisyenler ses çıkarsın teknisyenler yöneticilerle kötü olsun nasıl olsa herşey bittikten sonra düz bi memur yine lisanslı bi teknisyenden çok alacak o yüzden hiç ses çıkarmaya gerek yok tabiki saygı duymayacaklar yine amele olarak görecekler sizin gözünüzde sanayideki işçiden ne farkı varki sanki şirket MRO degilde de memur şirketi

  Cevapla
 4. 6 sene önce

  Bu is daha da uzayacak, aylari bulacak greve gidilecek grevde elle tutulur bir sonuc olmayacak.. bu yeni havaalani meselesinde zam vermedikleri teknisyenler cok cok cok insiyatif almalari istenecek ancak olmayacak… Onumuzdeki sene de bu sene gibi verimli geverse sirketler alim yaomaya baslar ve elerindekileri kacirirlar. Celik is bu 60 gunluk surecten sora konuyu mahkemeye tasir hani reklam mailleri gekiyor ya surda burda dava actik 3 ay sora dava yanitlandi diye ona kalir bj is.. amac sadece oyalamak yatiracagi parayi elinde tutup kar etmeye ya da yeni bavalimanina sakliyor. Ya da birilernin kesesine giriyor.. Maaslara zam yapmamaktansa servis guzergahlarini bi gozden gecirin ulastirma baskani muduru ne yapiyor koltuk kellede her sabah uykuya dalan soforlerle gidiyoruz boa duraklardan geciyoruz ve bu bos duraklardan gecen arabalarla baska arabalari birlestirip yollari uzatin iyice verimsiz olsun millet. Egitim koordinasyon sefligindeki aaaa mail atmayi unutmusum diye (yetkisinden 2 ay uzamis) kisilere el at… Kalite mulakatinda has been reset. Yazinca aaaa olmaz reseted dogrusu diye ingilizcesiyle boburlenen halbuki ingilizcede boyle bir sey olmadigini anlamayan burnu kalkik kisilere el at.. ojt odasindaki guncel amm den tasklardan uzak bihaber olan kisilere el at… Hersey kotu moral motivasyon sifir… Ama bunlar sms e girmiyor degil mi ucua guvenligini etkilemiyor… O zaman komple bu birimleri kaldir… Muhurunu ona buna suna veren kisiler bugun bile yaninizda durmayan sirket siz ne kadar can dostunuz da olsa o muhurleri verip ya da crs icin sicil yazip altina fason paraf attiran bizden gecti nolcaksa olur diyenler en cok sizlere gelsin.. sizden sonrakiler sizden goruyor bunlari sirketin umrunuzda degilsiniz ne aileniz ne siz… Altinizdaki genclere ornek olun biraz… Haysiyetli calisin.. Kac kisinin ekmegine giriyorsunuz.. Su zamanda bi baskasina sicilinizi muhrunuzu vermeyin bakalim operasyonda neler neler olacak.. kimse sizi suclayamaz bunun icin babanjzin sirketi degil gordugunuz gibi…

  Cevapla
 5. 6 sene önce

  Genel Müdür Yardımcılarımız Gördükleri Dünya
  Birisi soru olarak dolar arttı, herşey arttı maaşlar aynı diyince sağolsun Fazıl Beyimiz Dolar ne artması arkadaşlar 7 lira idi bakın 6 ya düştü…(Eee haklıadam düştü dolar) .
  Birisi soru olarak Kaptanlar neden bu kadar zam oldu diyince sağolsun Fazıl Beyimiz biz Kaptanları başka şirkete kaçmasını engellemek için yaptık, Eee biz ?? (Biz ölelim.)
  Birisi soru olarak Kaptanlar çok fazla zam oldu diyince sağolsun Hüseyin Beyimiz Valla bende 30 yıldır bu şirketteyim, Genel müdür yardımcısıyım bende Kaptan kadar maaş alamıyorum. ( Koskoca G. Müdür yardımcısı bile böyle alıyormuş bizim ne haddimize zam)
  Birisi soru olarak ( laf arasında) en ucuz arabalar 130bin – 150 bin lira diyince sağolsun Hüseyin Beyimiz bende zaten ilk arabamı 40 yaşında aldım
  ( Yaşımız genç alırız daha)
  Birisi soru olarak Ülkede Ekonomik Kriz var diyince sağolsun Fazıl Beyimiz Ne ekonomik krizi arkadaşlar Allah aşkına ? ( Error Burst…)
  Beyler adamlar haklı boşuna zam felan istemeyin valla bu adamlar maaşlarda indirime gidecek çok maaş alıyoruz çoook ^^

  Cevapla
  • 6 sene önce

   Sanki olacak o kadar skeci.Tekniğin bu haline gülsem mi ağlasam mı?Gerçi kendi eden bulur teknisyenler ne zaman omurga sahibi olur o zaman teknikte işler değişir

   Cevapla
  • 6 sene önce

   Soru olarak ülkedeki ekonomik durumu mu sordunuz yani. Ne bekliyodunuz aaa wv polo 100bin tl olmuş biz de teknisyenlere o kadar zam yapalım demelerinimi. Bu şekilde yanaşacağınıza Pegasus tekniğe %76 Onur air tekniğe %20 + %25 anlaştığını örnek gösterseydiniz. Çoğu şirket euro dolarla teknisyene ödeme yapıyo bizim maaşımızı 2 ye katlıyo deseydiniz. Antalyada B1 ler 20bin tlnin aşağısını almıyor deseydiniz. O zaman susarlardı. Ya da o meşhur gidebilen gitsin lafını yüz yüze söylerdi de biz de ona göre davranırdık.

   Cevapla
 6. 6 sene önce

  Çelik iş hiç böyle bir açıklama yaptı mı THY teknik AS ‘ye ..
  Okuyun ne demek istediğimi anlarsınız.
  Çelik-İş Sendikası Genel Başkanı Yunus Değirmenci, MESS grup sözleşmelerinde geri adım atmayacaklarını söyledi.
  Sözleşme sürecine ilişkin açıklama yapan Değirmenci, “Her gün bir işverenimiz çıkıp, rekor büyümelerden, devasa kârlardan bahsediyor. Demek ki metal işçisi, işverenine kazandırıyor. Buna rağmen, işveren işçinin alacağı ücrete göz dikiyor. Hal böyle iken, kimse bizden, elimiz kolumuz bağlı, ses çıkarmadan, bizlere sunulan zamları kabul edip, bu ücretlere boyun eğmemizi beklemesin” dedi.
  Şimdi buna benzer açıklamayı neden Çelik iş den görmüyoruz. Fazıl sahaya iniyor %9 dan bahsediyor .. ey Çelik iş siz neden susuyorsunuz.

  Cevapla
  • 6 sene önce

   Cacık olmaz tabii ki; Yavuz Güver gibi birini havacılık şb. başkanı yaparlarsa hiç bir cacık olmaz elbette, bütün gün eli burnunda gezer, zamanında da Yunanlılarla Easa lisansı için ortak olan ve gençlerin parasını hiç eden birinden ne beklersin ki, bide pişkin pişkin 1-2 atölye gezip arkamızdamısınız demiyormu hasta oluyorum valla, yiye yiye doymadın mı be kardeşim, fakat unutma şimdi olmasa bile elbet günün birinde senden olmazasa bile sevdiklerinden çıkar bunun acısı..

   Cevapla
 7. 6 sene önce

  Sayın Sefa abi dün yaşanan saw dar gövde çay ocağındaki bu rezalet olaydan sonra ne yapılabilir ? hesap uzmanı dedikleri kişinin sadece paradan başka birşey bilmemesi ne kadar üzücü.Bir genel müdür yardımcısı düşünün utanmadan sıkılmadan domates muhabbetini yapacak kadar alçalan. Millet geçim derdinde siz yeni araba alma derdindesiniz diyen. Kusura bakma fazıl bey o insan isterse yeni araba alacak ev alacak sen bu çalışanları asgari ücretliyle bir göreceksin sonra krallar gibi yaşayacaksın. Teknisyen kendi sağlığından verecek ama prim almaya gelince siz çift maaş 3 maaş alacaksınız. Senin o değersiz kıldığın insanlar milyon dolarlar kazandırıyor bu şirkete bıktık sizin bu oto sanayiyle bu işi aynı görmenizden. Hiç utanmadan sıkılmadan insanları fotoğraflayan sayın uçak bakım başkanı Erdem beye ne demeli. Sizin hiç mi gururunuz yok. Fotoğraflamada ki amaç nedir neden bu yalakalanma neden bu koltuk sevdası zaten o koltuğa hakkınızla gelmiş olsanız bunu yapmak için onurunuzu gururunuzu satmazsınız.Hangarı gezerken yüzünüze gülen birine neden gülüyorsun ben uçak bakım başkanıyım diyen birindende zaten fazla birşey beklenmekte yanlış olurdu.Sen başkana güldün seni tipe göndermeceğim diyen ve daha önce nerden geldiğini çok çabuk unutan müdür Erol beyden de insanlar bıkmış durumdadır.Bu yalaka koltuk sevdası bitmediği sürece ve uçak bakımı yapılan bir yerde memurun teknisyenden her zaman üstün olduğu tek uçak bakım şirketi olan teknik a.ş.de bu olaylar düzelmedi sürece ne desek malesef boştur. Evet sefa abi sen neler söylersin bu yazdıklarıma sizin zamanlarınızda da teknisyen bu kadar aşağalanırmıydı? Olayın biraz dışına çıkmış olabilirim fakat teknik .a.ş. de genel müdür yardımcısından aşağıdaki müdürüne kadar teknisyen camiasının gördüğü değerden bahsetmek istedim ve buda doğal olarak verilen zam oranına yansıyor

  Cevapla
  • 6 sene önce

   Ülkede yaşanan genel kokuşmuşluğun Thy’na yansıması oldukça doğal bir durum.Ülkede hangi kuruma liyakate göre atama yapılıyor ki? Belli bir kesime yakınsanız önünüzde kimse duramıyor.Hal böyle olunca bakkal emanet etmeyeceğiniz adamlar koca koca kurumların genel müdürleri , başkanları, başkan yardımcıları oluyor.

   Cevapla
  • 6 sene önce

   İnsanlık yok kardeş. Aynen katılıyorum sana

   Cevapla
  • 6 sene önce

   Bütün sürecin özetini yapmışlar daha fazla yoruma gerek yok…

   Cevapla
  • 6 sene önce

   Eğitimi biz alalım işi biz yapalım kararı biz verelim sorumluluğu biz alalım Allah korusun bir kaza kırımda hapse biz gidelim yönetici de ben kar yaptım ben kar yaptım toplantılar bişeyler. Bu şirkette gereğinden fazla yönetici var ve havacılığı bilmeyen yönetici var. Biz çalışanlara da hayvan muamelesi yapıyorlar bu yüzden.

   Cevapla
 8. 6 sene önce

  Arz talep meselesi THY Tekel olmuş durumda Teknisyen dışarıda hava iyi şartlarda iş bulamadığı sürece ne verirlerse onu alırsın….

  Cevapla
 9. 6 sene önce

  Domates domates DOMATES olay budur işte teknikte son durum

  Cevapla
 10. 6 sene önce

  Bir torba kömürle bir paket makarna yeter…

  Cevapla
 11. 6 sene önce

  Gelen geçen Fazıl Çiftçi’ye saldırmış. Arkadaş koca şirkette bir suçlu o mu? Neden o Ahmet Karaman’ın ismi dahi ağıza alınmıyor? Neden Yönetim Kurulu üyeleri bu işin dışında tutuluyor? Ayıp ya. Önce Ahmet Karaman çıkıp hesap vermeli niye ortaklıklarda yok? Ne işle meşgul kendisi? Kusura bakmasın da göbek büyütmekle olmuyor bu işler. Bu nasıl bir şirket… Şirketin kesinlikle tamamıyla özelleştirilmesi gerekiyor. Gelen yiyor geçen yiyor.

  Cevapla
 12. 6 sene önce

  Sayın cumhurbaşkanımız sayesinde cebini dolduranlar gün gelicek cehennem ateşinde yanicaklar gün gelicek yanlarında kimsecikler olmuycak hirsizlar

  Cevapla
 13. 6 sene önce

  Merhaba Sefa Bey, yeşil avatarlı kişinin yazdığı son 10 yorumu silebilir misiniz? Ortamı provoke etmeye gelmiş belli ki, ancak avatarının aynı olacağının farkında değil. Belli ki FÇ bu gece uyumamış. Yazık!

  Cevapla
  • 6 sene önce

   Siz Fazıl beye ya da Çelik ise mı çalışıyorsunuz o yazılarda proveke olacak ne yazı var. Çelik iş işini doğru mu yapıyor diyorsunuz. Fazıl bey doğru mu yapıyor yani. Siz ya gelişmeleri bilmiyorsunuz ya da yoneticisiniz işinize gelmedi

   Cevapla
   • 6 sene önce

    Fıstık yeşili avatardan bahsediyoruz kardeşim. Aynı saftayız biz. Tgs alımdan girmiş, hat bakım a.o’ya geçsinden çıkmış adam. Belli ki FÇ kendisi yazmış bu yorumları. Çelik-İş konusunda %100 haklısınız. 2015 yılında bütün personelin Çelik-İş’e üye olması şirket tarafından istenen durumdu.

    Cevapla
 14. 6 sene önce

  Birleşik Metal sendikası (Disk) olsaydı böyle olur muydu tabi ki olmazdı. Çelik işten daha fazla katkı verirdi. Keşke o gün onları secseydik bu durum böle olmazdı. Fazıl hangarlara dolaşarak kapı kapı dolasmazdi. Tehdit etmezdi.

  Cevapla
 15. 6 sene önce

  Çelik iş lagvedilsin. Çelik iş resmen bizi bitirecek. Bu sendika bırakılmalıdır artık.

  Cevapla
 16. 6 sene önce

  Grev mrev kararı alsanız bile Çelik iş bizi satar. Bunun örnekleri çok. İnternette okumuştum. Aynen öle bir olay olacak. Tüm teknik çalışanları eğer istediğimiz gibi olmazsa çelik işi falan dinleneyim. Kendi kendimize yapalım işi yavaslatalim. Sadece iş yavaşlatarak bu yola görebiliriz.

  Cevapla
  • 8 yıldır profesyonel trolcuyum böyle trol görmedlm.ao ozel mi yetistirdi seni. İnternette okumusmus

   Cevapla
 17. 6 sene önce

  Herkese tavsiyem sendika değiştirmesidir. Bu çelik işten bize hayır gelmez. Bizi savunacak sendikamızı belirleyelim. Bu böyle olmaz. Çelik is’ in işveren tarafinda olduğunu açıkça belli etti. Yemin ediyorum deli olacağım ya . Tek çıt yok ya

  Cevapla
 18. 6 sene önce

  Çelik iş kendini ele vermistir. İşverenin yanında saf tutuyor resmen. Fazıl kaç gündür tehdit ediyor hangarlara dolaşıyor çelik işten tek çıt yok. Ulan niye varsınız Çelik iş. Ne zaman yanımızda olacaksın. Yumuşak yumuşak bildiri yayınladı zaten kendini orda belli ettin çelik iş..

  Cevapla
 19. 6 sene önce

  Çelik iş tek kelime konuşmuyor bilgilendirme yapmıyor grev açıklaması yok. İşveren de doğal olarak buradan cesaret alıyor. Çelik iş bizim arkamızda diyor resmen işyeri. İşçinin yanında yer almayan Çelik iş yazıklar olsun

  Cevapla
 20. 6 sene önce

  İlker bey bu işi bitirir bu teknik yönetimden bı cacık olmaz. ( Hüseyin saglan hariç)

  Cevapla
 21. 6 sene önce

  Çelik iş den bir cacık olmaz. Çelik iş günlerdir yok. Bilgilendirme bile zahmetinden bulunmayan ahmak sendika var. Yazik

  Cevapla
 22. 6 sene önce

  Adam senle asgari maaşlı çalışanı bir tutuyo sen patates isterim ben diyorsun. Onu diceğine yüzde 90 ımız üniversite mezunu kendini yetiştirmiş personel. Hepimiz ingilizce biliyor dünya görmüş insanlarız. Yaptığımız iş uzmanlık deneyim bilgi beceri gerektiren ve uluslararası geçerliliği gerektiren bir iş. 5 sene de anca yetişiyor bir yetkili teknisyen. Bizimle işçileri kıyaslamayın de bak nasıl susuyor adam.

  Cevapla
  • 6 sene önce

   Toplantıda olsaydın kulaktan dolma bilgiyle bu sözü söylemezdin, patates isteyen olmadı patates fiyatı reel enflasyon örneklemesi için kullanıldı, tabi işine gelmeyen yönetici bunu çarpıtırken, teknisyen demeye utandığım bazılarıda o kadar söz içinde birtek patatesi duyup taşımışlar, içimizde patatesler varken dışarıyla uğraşmaya gerek yok. Her duyduğun şeye balıklama atlama, bir düşün!

   Cevapla
 23. 6 sene önce

  Herkes fazla yükleniyor elbet suçlu ama en büyük suçu Çelik İse atmamız lazım. Çelik iş nerdesiniz ya. Sesiniz solugunuz çıkmıyor bilgilendirme yok çalışmalar yok ziyaretler yok. Hayırdır Çelik iş kimin adamisin. Fazıl bey tehdit ediyor Çelik iş uyuyor.

  Cevapla
 24. 6 sene önce

  Fazıl çiftçinin maaşı ne kadar bilen var mı? Kaç lira kira veriyor kaç para markete harcıyor sigarası var mı alkolü varmı ya da onun Arabası yoksa alalım.. paramiz akıyor Fazıl bey. müthiş para var bizde. Talebiniz varsa teknisyen olarak biz toplayalim sana. Ha bu arada domates alabiliriz ilave olarak

  Cevapla
 25. 6 sene önce

  Teknik çalışanları olarak bizim yapacagimiz tek hareket var. Fazıl çiftçiyi Cimer’e şikayette bulunalım. Cumhurbaşkanımıza yazalım ki durumu izah edelim. Tehditlere ve abuk subuk konuşmaları ne varsa bilgilendirelim. Anlaşmazlık yüzünden greve gidiyoruz. Cumhurbaşkanımız Erdoğan bunu bilsin. Ben Cimer’e yazdım. Fazıl korkusundan ne yapacağını bilir.

  Cevapla
  • 6 sene önce

   Fazil ciftci kimin adami be cuheylan tabiki senin reisinnin adami gene ayni tarafta onlar

   Cevapla
  • 6 sene önce

   ya arkadaş bu Cimer e yazalım diyenlerde 1 gram zeka yok yemin ediyorum yok, kimin adamını kime şikayet ediyorsun, yahu sen kimsin de cimer senin bu çocuksu şikayetini dinlesin, öretmeniiim fazıl kalemimi çaydı veymiyooooo” de daha iyi.

   Cevapla
  • Cumhurbaskanimizi en cok benim sevmem

   Cevapla
 26. 6 sene önce

  Ne domatesi ne patatesi ya. Adamlarla 2 dakkalık konuşma hakkını domatesten yana mı kullandın. Adamda lafını koymuş ortaya susturmuş işte. Memnun değiliz deseydiniz. Şirketimizi çok seviyorduk ama bizimle çok oynuyolar deseydiniz. Son 10 senedir kalite yerlere düştü, çalışanlara haddinden fazla iş yaptırılıyor kimse işini hadi hadiden düzgün yapamıyor sürekli bir mobing var deseydiniz. İnsanlar mesaiye bırakılmasın diye vardiyaları değiştiriliyor deseydiniz. 2012 furyasında tüm kaliteli teknisyenler kaçtı ortam kaçamayana kaldı deseydiniz. Thy nin çalışan için de bir numara olması lazım ama nedense piyasadaki en kötü yönetilen şirket deseydiniz. İnsan yerine konmuyoruz hostes bizden daha değerli tutuluyor. Bu lisans gerektiren bir iş. Tecrübe bilgi akıl gerektiren bir iş. Ama gördüğümüz muamele işçi statüsünde deseydiniz. Şirket bariz şekilde bu mobing bu üslupsuz davranışlar yüzünden sürekli kaybediyor hem maddi hem manevi deseydiniz. Ne domatesi.

  Cevapla
  • 6 sene önce

   Toplantıya girmediğin belli, bunların hepsi karşında bir yönetici olduğu için üslübuyla söylendi, ancak yöneticiler bunların hepsine kaçamak cevaplar verdi. Bu yorumdaki ve genel sıkıntı ise cehalet, bir cahil o kadar konuşma içinde domatesi patatesi arabayı duyuyor, ve bunu sanki teknisyenin isteğiymiş gibi dışarda anlatıyor, diğer cahillerde buna inanıyor. Sen git orda bulunup yöneticiler gelince senin burda klavye delikanlılığı yaptığın sözleri bizzat yöneticilere söyleyen gerçek teknisyenleri bul, en azından yalan yanlış bilgilenmezsin!

   Cevapla
 27. 6 sene önce

  Sizin benim görmediği mi allah teâlâ görüyor el vicdan..hak edene verin derim..

  Cevapla
 28. 6 sene önce

  Teknikte çalisan arkadaslarima sesleniyorum.Kendinizden fedakarlik rtmeyin artik.Bu sirketin menfaatlerini dusunmeyin artii.Sadece isinizi yapin.Olmasi gerekeni yapin.Eldiveniniz mi kirlendi ,yirtildi acimayin.Aman az bi yere bostik yapicam bir kutuyu heba etmiyeyim yaziktir demeyin .Edin.Mek mi lazim alkol mu lazim.Çekin yeni kutusunu.İsiniz bitince atmaniz gerekir,atin.Brake unit sicak mi ,bekleyin ya sogusun.Ucagin seferi var diye caninizi feda etmeyin.Lastigin normalde degismesi gerekiyordur ama oyle gitse bisey olmayacagini biliyorsunuzdur.Acimayin.Degistirin.Bosverin ucak rotar yesin.b/u sicak daha dediginizde size kizan ,sizin hayatinizi riske atmaya calisan yonticinizi sikayet edin.Bu sirket sizin saatinizden para kazabiyor.Gunde minimum 5 saat acmaniz lazim.Ustunu acmayin.Bosverin ya.Sizi dusunmeyini siz dusunmeyin.Bizlerin yapabilecegi cok sey var.Ama kafamizi kullanmiyoruz.Sirket size %8 teklif etmisken utabmadan mesaiye cagiran ,adam yok gelirmisin diyen yoneticinize hayir deyin.Haddiniz olmayin isi yapmayin.Sirf isler hizlansin diye ehliyetiniz yokken arac kullanmayin.FEDAKARLİK ETMEYİN, APTALLİK ETMEYİN.biraz mantikli dusunun sadece.

  Cevapla
  • 6 sene önce

   xxxxxxxx gibi xxxxxxxxxxxxx gibi “şefim müdürüm tamam şefim hemen müdürüm, hallederiz müdürüm, boşver amm’i şefim ben biliyorum şefim, toola gerek yok başkanım, ağzımla bile sökerim, transferi elimle kovayla bile yaparım müdürüüüüüm” diyen, ” işi teknisyenler yapıp da müdürüne şefine sanki inip uçağa kendi yapmış gibi anlatan adamlar oldukca o fedakarlık yalan olur, tehditlerle depoya takımhaneye sürmeyle tehditlerle yaptırırlar o işleri.

   Cevapla
  • 6 sene önce

   Arkadaşım hakkını isteme yolu olarak israf etmeyi mi seçtin. Sen şirkete zarar ettirirsen senin maaşın düşer, tepedekilerin değişmez. Hoş derdin yöneticilerden intikam almak mı? Nerden baksan tutarsızlık nerden baksan ahmakça. Açıkça, mertçe, her daim sadece hakkın olanı bütün haklılığınla iste teknisyen kardeşim. Bu tarz adamların fikirlerine itibar etmeyin. Sefa abiyi örnek alın

   Cevapla
 29. 6 sene önce

  Öncelikle hesap uzmanı olan fazıl çiftçi yi en büyük “hesap uzmanı” olan Allah a havale ediyorum.Sonrasında da teknisyenler böyle koyun olursa;thy yi çiftliği sanan fazıl çiftçi gider fazıl çoban gelir.Bu tis artık zam olayından daha fazla anlam içeriyor.Teknisyenlerin onur savaşı oldu.Onurunuz için savaşmayacak mısınız?

  Cevapla
 30. 6 sene önce

  Domates domates DOMATES Mevzu bu

  Cevapla
 31. Teknisyen bizzat işin en kirli haliyle haşır neşir olan herşeyi sineye çekip kabul ve absorbe eden ve de düzelten tek bireydir.Yönetici olmak ise çalışanlarının temel sorunlarını dinleyerek onların motivasyonuna katkıda bulunmayı gerektirir.Bunların haricinde Yönetici yönettiği takımdan haberdar değil başka işlerle meşgul ve umursamaz fakat ilk sorunda çalışanına katı bir veya alaycı bir tavır sergiliyorsa aslında birçok konu hakkında detaya sahip olmadığını bunun yerine saldırgan veya alaycı bir tavırla en azından sesli bir serzeniş ile Şunu şunu görmüyormusunuz gibi şartları daha kötü olan bir iş ile kıyasla ne halde onlar ne yapsın durumunu kullanabilir ki gayet normal çünkü birşeylerden haberi yok haberi olduğu tek şey piyasanın üzerinde bir fiyatta çalışılıyor haberi ile çalışanın isteği ile birlikte onu egale etmektir sıkıntı olmadığını beyan ederek kendini rahatlatmak isteyişidir.Buraya kadar tam bir yönetici vasfı piyasada bu ağzı gerektirebilir fakat Nezaket en başta gelen kurallardandır nasıl ki arkadaşınız olmayan birine bu tavırlarla cevap veriliyor olması kişiyi tahrik edebilir olmayacak sonuçlara neden olabilir.Sayın yönetici sakin olun nezaketli olun yanınıza gerekirse çok yakın yönetici arkadaşlarınızı almayın yalnız bulunun ve çalışanların söylemlerinden tehdit vs. gibi çıkarımlarda, tehdit veya örneklerde bulunmayın ortamı bilmiyorsanız ortamı tanıyın ne iş yapıldığını bilmiyorsanız ne iş yapıldığını sorun ortamı soğutmayın zor durumlarda bile hafifçe gülümseyerek karşınıza aldığınız kişilere hitap edin.Yapmayacaksanız bile niçin neden yapmadığını tek düşüncelerle ifade edin tartışma yaratacak sizi ve karşı tarafı üzecek hareketlerde bulunmayın Teşekkürler.

  Cevapla
  • Fazıl bey.belli rahatsız olup aşağıya inmiş sen nezaman insanların halini hatirini sormak için indik ki gitmek isteyen gitsin diyorsun neden asagidaşın ki .galiba şirkette babanizin…

   Cevapla
  • Bu şirkette sadece yönetim kadrosu mu para kazanacak torpille atanan müdürler kulaklariniz cinlamiyormu pes doğrusu ne yuzsuzluk …

   Cevapla
  • 6 sene önce

   En tepedeki yöneticilerin nezaketi ve tavrı belli iken bizim yöneticilerimizin tavrının farklı olması beklenemez. Olması gerekeni çok güzel bir şekilde ifade etmişsiniz ama Türkiye’nin gerçekleri ile de yüzleşmemiz gerekiyor artık. Sokak ağzı ile konuşan, karşısındakini insan yerine koymayan, aşağılayan yöneticilerimiz var. Birlik olamadığımız sürece üzülerek de olsa bunu hak ettiğimizi düşünüyorum…

   Cevapla
 32. Fazıl Çiftçi hayatında eline tornavida mı almış, yönetici bozuntusu!

  Cevapla
  • 6 sene önce

   Bu üslupla haklıyken haksız yere düşüyoruz…. sen teknisyen olamazsın provakatörsün

   Cevapla
 33. 6 sene önce

  Şirket yönetimi Easa lisansı ve shgm lisansını ayrı tutmalı. İngilizce sınavından kalanlar nasıl oluyor modül sınavlarını veriyorlar.. akşama kadar bir iş yapmayanlar sorumluluk alıyoruz diyorlar.. offfff offff

  Cevapla
 34. 6 sene önce

  Simülatör teknisyenleri ne kadar alıyorlar

  Cevapla
 35. 6 sene önce

  Hbb ao ya geçsin gerisi teferruat…..

  Cevapla
  • İşte bu yüzden birlik olamıyoruz :( herkes kendisini düşünüyor

   Cevapla
   • 6 sene önce

    Bunun bosandigi kocasi galiba teknisyen kendi de hostes sanirim bisey yazmis sonra kendine cevap vermis. Iyi ki kod var yanda da ayni kisi oldugunu goruyoruz.

    Cevapla
 36. Teknik destek personeli alımları ne zaman…

  Cevapla
 37. 6 sene önce

  Teknisyenlerin öncelikle itibarını kazanması gerekir. Icimizdeki karaktersiz kişiler ve dalkavutlukluk yapanlar olduğu sürece teknisyenler eskiden gördükleri degeri bundan sonra göremeyecekler. O yüzden suan asgari ücretliye göre maaşı iyi denilmesi, %9,17 neye yetmiyor demeleri çok normal. Ne de olsa sonuçta işçi gözüyle bakılıyor hangi kurumda bir işçi bu ücretleri alıyor diye bakıyor bazıları (havacılıktan bi haberi olan bazıları ). Teknisyenlerin önce itibarını kazanması gerekiyor sonra kazanilmis haklarıni koruması gerekiyor.

  Cevapla
 38. 6 sene önce

  Fazıl Çiftçi bey bulunduğu konuma gelirken hangi büyük başarıyı sağlayarak gelmiştir ? Bulunduğu konumda harikalar yaratacağını kim düşünmüş te onu bu mevkiye getirmiştir ? Aile şirketi gibi bu şekilde teknisyenleri aşağılayabilecek cesareti nereden almaktadır ? Bu şirkette çalışan yaklaşık 8 bin kişinin evine gidecek alınteriyle kazanılan paranın, evli olan arkadaşların çocuklarına alacakları hediyelerin vs. hakkına giren Fazıl Çiftçi yarın %50 yi kabul dahi etse bu şirkette ortak bir gaye için çalışan her yaş ve meslek grubundan insanlar Fazıl Çiftçi’ye ne saygı duyarlar ne onun liyakatine inanırlar. Fazıl Çiftçi gibi yarın başka biri gelir çok ciddiye alınacak bir kişi değil, önemli ve kutsal olan alınteridir. Fazıl gelir Fazıl gider. Kaç zaman verilirse verilsin böyle zamanlarda hakkını arayanlar, omurgalı duruş sergileyenler gönül rahatlığıyla başını yastığına koyacak. Emeğimize sağlık

  Cevapla
 39. Tgs ne olacak peki… bizlerde sizlerle koşturup elimizden geleni yapıyoruz . Gece gündüz sıcak sooğuk demeden çalışıyoruz… bizleri unutmayın:(((

  Cevapla
 40. Şirketimizi çok seviyoruz. İnanıyoruzki bizleri mahçup etmeyecekler. Tis bittiğinde herkese mutlu olacak … allah büyük…

  Cevapla
 41. 6 sene önce

  Sefa bey bizlerinde sorunlarını dile getirseniz:(…

  Cevapla
  • 6 sene önce

   Sefa bey üstte yorumu geçen arkadaşı engellermisiniz yorum geçmişine bakarsanız tüm birimlerin ağzından yorum yapmış b1cs olmuş b2cs olmuş ubb cs olmuş tdp olmuş taşeron olmuş cqm olmuş simülatör teknisyeni bile olmuş ne olduğu belli değil arkadaşın ortalık karıştırmaya çalışan biri olduğu belli trol olduğu belli

   Cevapla
   • Yönetici 6 sene önce

    Sevgili kardeşim; Biz burada aynı zamanda devamlı haber atmakla meşgulüz. Bu arada yorumları da onaylıyoruz. Hangisi trol onu bizim editörler çözemez ki. Merak etme okurlar neyin ne olduğunu anlayacaktır.

    Cevapla
    • 6 sene önce

     Teşekkürler Sefa bey dönüşünüz için. Yorumları okurun takdirine bırakıyoruz o zaman. Bu vesileyle tekniğin arkasında duran kimse yokken konuyu gündemde tuttuğunuz için ayriyeten teşekkür ediyoruz. Saygılar.

     Cevapla
 42. 6 sene önce

  3 havalimanı açılıyor. Ben Anadolu yakasında oturuyorum ahl de çalışıyorum şirket yöneticilerimiz Bir çalışma yapsa ve Avrupa yakasında oturup sabihaya gelenlere Anadolu yakasında olup 3 havalimanına gidecekleri çıkarsa ve bir düzenleme yapsa…

  Cevapla
  • Dostum bak burada başka mevzu konuşuluyor,hani bi tabir vardır yırtık bi yerden bi şey çıkması gibi,neydi hatırlıyamadım!Neyse

   Cevapla
 43. Kusura bakmayın da %14 için greve filan çıkmam. Önce sendikayı değiştirelim habom ve bir önceki teknik tis de ne yaptılar ki çelik işciler? Hep geriye gittik. 10.1 den başladım yetki almazsam 10.0 a çekiyor işveren. Neye göre? Çelik işin imzaladığı tis e göre.
  İlk fırsatta çelik iş e haddini bildirmek lazım.

  Cevapla
  • 6 sene önce

   Disk gelse greve çıkacak mısın? Önce teknisyenler karakter sahibi olacak Yanında çalıştığı arkadaşı satmayacak İnanın teknisyenler birlik olsa sendikaya bile gerek kalmaz Ama o Güven o Özveri o Tecrübe maalesef yok teknisyenlerde

   Cevapla
 44. 6 sene önce

  Sefa bey bizide gündeminize alsanız:((

  Cevapla
 45. 6 sene önce

  Taşeronları unutmayın

  Cevapla
 46. 6 sene önce

  Arkadaslar FÇ nin bu tavirlarina takilmayin. Siz bu sozleşmenin işveren tarafinda olsaniz sendikaya %9.17 deyip çalisana %14 verecegiz dermiydiniz, tabiki demezdiniz. Onunda kendi içinde tutarli olmasi lazim. 9.17 mantiksiz bir rakam olduğu içinde kendi çapinda domates falan bahane ederek kendini mantikli gostermeye çalisiyor. Bir iki haftaya kalmaz sular durulur. FÇ de emir kulu ona ne denirse oda onu yapiyor. Kisacasi keep calm diyorum ;) ferasetli olun dikleşmeden dik durun. Hakkimizda hayirlisi olsun.

  Cevapla
 47. 6 sene önce

  Teknisyenler!! 3000 euro ile 6 ay içinde 2 gel git ile lisans alıp bende teknisyenim deyip daha hayal edemedikleri puanları alıp oraları bitiren (sivil havacılık)leri aşağıladıkça ,2 ingilizce kelimeyi bir araya getiremeyip yds den 45 alamayıp english exam center denilen yüz karası sınavdan 90 aldıkça yani işin özü bu mesleğin içini boşalltıkça bu işverenin verdiği zammı bile hak etmiyorsunuz.Adamlar haklı sanayide çalışıp 2000lira alacak adamlar burada 6000lira maaş alıyor. zor bilgi ingilizce gerektiren yerleri hep iyi okullu/alaylı teknisyenler yapıp diğerleride onların varlığından geçindikçe müstehak ANAM müstehak.Sonra adalet diye zırlamayın.görüyoruz iş yapmak yok bi sigaraya çıkar bi tuvalete bi namaza sonra ZAM isteriz .Zamı değil LEVENT KIRCANIN ZAMI VAR onu alırsınız anca.Okullu da olsan Alaylıda olsan işinin değerini bileceksin haddini bileceksin inglizce bileceksin birde vicdan be anam.
  BU arada aldığım puan ve okulumun yanına bile yaklaşamazsınız .(Bağzı kendini bilmezlere.yarası olan gocunur)

  Cevapla
  • Aynen böyle oldu

   Cevapla
  • 6 sene önce

   Madem çok iyisin git kardeşim şirketten şikayeyçiysen bu durumdan durma

   Cevapla
  • 6 sene önce

   Teknisyenler bu tür hak etmeyen İngilizce bilmeyen iş bilmeyen arkadaşlarını düzeltmedikçe hiç birşey düzelmez

   Cevapla
  • Kardeş sana yazik olmus burda.. Bi doktora falan git bence…

   Cevapla
  • 6 sene önce

   Kahrolsun bağzı şeyler… Dostum çok iyisin yhaa

   Cevapla
  • Şirket zaten bu tür insanları gördükçe bunlar daha kendi içlerinde çatışıyorlar diyerek 9.17 dayatıyor bu zihniyete fazla Bile.

   Cevapla
  • 6 sene önce

   Kardes senin Türkçen böyle ise ingilizceni düşünmek istemiyorum. Bağzı değil bazı hatırlatayim.

   Cevapla
  • harikasın dostumda birde gerçekten müstehak diye kendi kankilerine söylersen onlardan muhtemelen 10larca var ve sen kanki kanki takılıyorsun onlarla yalama gelmişsin burada falan filan diyorsun.İngilizce ile alakalı dediklerini savunmayacam da bak bakayım kim vermiş 45 alamayana 90 vermeyi yine senin sivil havacılığın onay vermiş ozaman tirrek tirrek konuşma yalama başteknisyenine yaranmaya devam etmek için 20 kart kapatmayı 30’a çıkar ve sesini çıkarmamaya devam et. böyle yerlerde yaz direk çözüm bulunur Keko seni

   Cevapla
  • 6 sene önce

   sanırım ya aldiğin yüksek puanla girdiğin okulun “BAĞZI” nın “BAZI” olarak yazılması gerektiğini öğretememiş ya da fazla ingilizceden türkçeyi unutmuşsun :)

   Cevapla
  • 6 sene önce

   işte ben de her zaman bunu diyorum, şu anda bulunduğumuz durumun tek sorumlusu bizleriz, böyle havadan yalan lisansları aldılar en ufak easa faa denetlemesinden sözde cs olan bu çocukların sıfır ingilizceleri olduğu için köşe bucak nasıl kaçtıklarını cümle alem biliyor. Bir tek biz de değil bütün bunları bilip bu adamlara kaliteden yetki veren bütün kalite birimini de atacaksın, sırf mühüre ihtiyac var diye şirket aslında vasıfsız yüzlerce kişiye yetki verdi, şirket de biliyordu kimin nerden nasıl lisans aldığını ama sesini çıkartmadı, sonuç noldu? SONUÇ iki cümle bir araya getiremeyen, vasıfsız, ezilmiş ama sadece cebinde mührü olan teknisyenler oldu, e şirket de biliyor ki bu adamlara bırak yüzde 9 yüzde 1 bile vermese hiçbirinin yüreği ayrılmaya yetmez, çünkü bu kapıdan çıktıkları anda işsizler. Sıfır ingilizceniz, 8 saatlik mesainin 5 saatini de namaz sigara kahve amm başında geçirdiğiniz için aç kalırsınız bu sektörde aç. Helal olsun şirkete, bir gram zammı hakketmiyoruz. Biz de suçluyuz çünkü bu arkadaşların böyle çakma lisanslarla sıfır ingilizceyle yetki almalarına rağmen hiçbir yere şikayet de bulunmadık.
   Velhasımkelam ben şirket olsam bu hafta bu çakma lisanslı 3-5 kişiyi çağrır ingilizce mülakat yaparım, nasılsa geçemeyecekler, direk atarım işten, bir daha da kimsenin zamdı hakkımızdı diye sesi çıkmaz , çağrırım sendikayı da al derim yüzde 9.17 son teklifim, paşa paşaaa kabul eder teknisyenler.
   böyle çakma CS ler iş bilmez ingilizce bilmez Cs ler oldukça, müdürünün şefinin karşısında iki büklüm duran, işinin arkasında duramayan, bu uygun değil bunu mühürlemiyorum diyemeyen, bu tool yoksa bu işi yapmam diyemeyen, ben mühürlemiyorum alın siz mühürleyin o zaman diyemeyen, siz istiyorsunuz diye zorla mühürlemiyorum diyemeyen adamlar oldukça thy teknik 10 tl zammı bile hakketmiyor.

   Cevapla
   • 6 sene önce

    Arkadasım. Senin namala ne alıp veremedigin var anlamış degilim. Sürekli yorumlarda namazı ağzına sakız edip duruyorsun. Amacın namazı yasaklatmakmı. Başka konulardan rahatsızsan onları yazabilirsinde namaza niye bukadar takılıp kaldın.( Not: shyo mezunuyum ve dil tazminatı alıyorum )

    Cevapla
    • 6 sene önce

     namaz ile sorun yok keşke herkes kılsın hakkıyla da böyle olmasın .adamlar namaz kılıyor namazın manasından gafil yalaka boş beleş.AMAÇ İŞ YAPMAYIM ZAMAN GEÇİREYİM neyse MAUN suresini aç oku.

     Cevapla
 48. 6 sene önce

  Ankarada Ekmege %25 zam

  Cevapla
 49. 6 sene önce

  Anadolu yakasında Sancaktepe’de oturuyorum. Ahl de çalışıyorum. 29 ekimde nasıl o kadar yol gideceğiz:( şirket yönetimi bir çalışma yapsa ve Anadolu yakasında oturup Avrupa yakasında çalışanlarla Avrupa yakasında oturup sabihada çalışanlar arasında bir yer değişikliği yapsa böylece bu zorluktan hem şirket hemde biz kurtulmuş oluruz . Desteklerinizi bekliyoruz…

  Cevapla
  • 6 sene önce

   Sancaktepe çok mu yakin kardeşim Ahl’ye 3.havalimanına daha rahat gidersin hem trafikte olmaz,senin derdin başka şartlar tam oturmamış diye istemiyorsun 3.havalimanini,dikkat ediyorum her konunun altına bu yorumu yazıp aglıyorsun,işe girerken imzaladıgın sözleşmede her yerde çalışır diyor,şimdi sus ve işini yap

   Cevapla
 50. Maalesef herkes aynı oranda zam aldığı ve çalışanda az çalışanda ayni zammı maaşı alıyor. Haksızlık orada başlıyor. Çözüm kişiye özel maaş ve kişinin performansı oranında zam alması… herkesi aynı kefeye koyunca sendika da iş verende trübünlere oynuyor. İş barışı olmuyor. Shy lisanslı ile easa lisanslı bir olurmu cs ile teknik destek personeli bir olurmu. Kimseyi küçümsemiyorum ama eşitlik adalet değildir. Herkese aldığı sorumluluk doğrultusunda ücret verilmeli. Yoksa herkes ayni alırsa ağzı olan konuşur…

  Cevapla
  • 6 sene önce

   Seni tanıyorum. hemde çok yakından. düşüncelerin yanlış yorumların onur zedeleyici. aynı statüye aynı maaş verilmezse ozaman adalet olmaz. senin fikrine göre uygulamada asıl adeletsizlik baş gösterir. Adam kayırmacalar torpiller alır başını götürür.

   Cevapla
   • 6 sene önce

    Sanki adam kayırma torpil yok kimisi istediği tipe gidip yıllık izini belli olmadan otelini ayarlayıp istediği gibi mazeret izni alıyor. Kimisi burnu sümüklü çalışacam diye uğraşıyor. Adam ateşten ölüyor iki rapor alıyor ne mezunu olduğu belli olmayan kişi doktorun raporuna gereksiz diye yorum yapıyor. Isveren mazeret olayını kaldırsın gerek yok ayrıca performansa dayalı sistem bir an önce gelmeli.

    Cevapla
    • 6 sene önce

     arkadaşım bak kendinde biliyorsun benim bildiğim gibi. thy böyle bir şirket. e birde performansa bilmem neye dayalı sistem gelse ne olacak hiç aklın kestirebiliyormu olacakları. Adamların elinde artık bir dayanakta olur. performansın düşük kardeşim derler sende öylece kalakalırsın. Benim çalıştığım bölümde inanılmaz derecede adam kayırma var eğer o kişinin adamı değilsen azında kuş tutsan seni önemsemez.herşeyin en sonuna kalırsın. mesai yazmaz. tipe yollamaz. izinini senin istediğin gibi vermez v.s v.s . Kendi kendinize kaşınmayın başınıza bela aramayın.

     Cevapla
  • 6 sene önce

   Sen mali işlerdemi çalışıyorsun! Lufthansa’da çalışan hakkını arıyor neden senin gibileri yok orada! Easa lisansını nasıl aldın ! Herkes evine ekmek getiriyor, hak ediş başka birşey geçim indeksi başka birşey….

   Cevapla
  • 6 sene önce

   Yillarca uğraşıp sghm den lisans alamayan,Turkce modulleri bir turlu veremeyen ,yds den 45 alamayan arkadaşlar, yunanistan ve slovenyada bir haftada butun ingilizce modülleri geçip EASA lisansı alıyor.Bide cikip hakkaniyetli olun, benim lisansim daha değerli bana daha fazla zam verin diyor. Bak arkadaşım is hakkaniyete kalırsa senin o lisans sahibi olmaman lazim.Zira hakkında o lisansi alman zor. modül gereği klasik sınavlarda İngilizce paragraf lar yazıyorsun.oysa gerçekte çıkıp iki cümle yazamasin.bu mu hakkaniyet?

   Cevapla
 51. 6 sene önce

  Çiftçi … Allah’dan da mı kork muyorsunuz Sn. Çiftçi. Bu kadar emekçinin işçinin hakkı elbet bi yerden çıkar. Bakın Can Şaşmaza düşmez kalkmaz bir Allah. Dilerim ondan beter olursunuz. Bugün bu yaptıklarınızın hesabını rabbim elbet soracak size.

  Cevapla
 52. 6 sene önce

  Fazıl bey Yaptıgınız çok ayıp, teknisyen kardeşlerimizin ifade ettiği şekilde davranışlarınız varsa Hakikaten sizin amatör bir genel müdür yardımcısı oldugunu düşüneceğim. Domates mevzusu , araba mevzusu bu tür muhabbetler insanın seviyesini düşürür. Size olan saygınlıgımız vardı bari onu bitirmeyin. Biliyoum siz de emir kulusunuz. zaten tek basına hareket ettiğinizi sanmıyorum. umarım teknik calısanlar hakkını alır.

  Cevapla
 53. 6 sene önce

  Taşeron kardeşlerinizi unutmayın:(((
  Ay sonunu zor getiriyoruz.

  Cevapla
 54. 6 sene önce

  Bakalım kaç zam oranı çıkacak… allah şirketimize zeval vermesin.

  Cevapla
 55. 6 sene önce

  Arkadaşlar ben inanıyorum ki şirketimiz bize hak ettiğimiz zamlı verecek. Yönetim bitmemiş bir Tiste bize zam oranı açıklayamaz zaten.

  Cevapla
 56. 6 sene önce

  Teknisyen Alımları ne zaman

  Cevapla
 57. Türk hava yolları keşke bizide unutmasa

  Cevapla
 58. Yönetimin hala başka firmaları örnek göstermesi, aynı domatesi ben de alıyorum demesi, pilotlar şimdiki zamlarla benim maaşımdan yüksek aliyor demesi …
  Yanında da gizli gizli konuşanları fotoğraflayan bir yönetici..
  Hüseyin Bey bağlayıcı bir konuşma yaptı, yönetici vasfi olan tek kişi orada Hüseyin Bey’dir. Fazıl ‘Bey’ demeye utanıyorum iki cümleyi bir araya getiremediniz hiç bir soruya tatmin edici cevap veremediniz. Türk Bayrağı’na saygımız ve sadakatimiz sonsuz fakat size olan bağliligimiz %73 degil artik %33. Yazıklar olsun size ve sizin gibilere..
  Teknisyenin ve Teknik Desteğin hakkını verin.

  Cevapla
  • 6 sene önce

   Huseyin bey bu sirketteki en mahkul ve en anlaşılabilir yönetici galiba

   Cevapla
 59. 6 sene önce

  İnsanları bezdirdiniz enflasyonun reel olmadığını sizde biliyorsunuz ama %9,17 israr niye

  Cevapla
 60. Yonetim burnunun dikine giden bir aile uyesi gibi. Yapma oyle neden oyle yapiyorsun akilli isler yap diye debeleniyoruz. Gozlerinin onunde perde benim dedigim dogru yaptigim dogru. Bunca insan yalan mi konusuyor? Insanlarin buraya yorum yazmasi hala yonetimin dogru yola donebilecegini dusunmesinden ve isine bagliligindan dolayidir. Millet gecim derdindeyken maddi destegin yok ustune ustluk isine karsi manevi duygularini ve konsantrasyonunu da zedeliyorsunuz ki cogu onemli kararlar alan kisilerdir. Cunku yonetim sen yetersizsin. Yeterli olsan boyle yapmazsin. Kalifiye olsan calisanini bu posizyona sokmazsin. Isinin gelismesini istemedigini dusunmeye baslayacagim. Insanlar elinden gelenin en iyisini yapmaya calistikca onlari ezmek hangi kafanin urunudur ?

  Cevapla
 61. 6 sene önce

  İş barışı adına geleceğine hala atar yapıyor. Sinirli tavırlar sergiliyor sayın Fazıl bey. Hesap uzmanı olmasına rağmen bu teknisyenler nasıl geçinir diye hesap yapmıyor nasıl kırparım bunlardan diye hesap yapıyor. Kendileri zam farkı dönemi Çifter maaş alırken bize tek verdiler yahu el insaf. Hala bize onu söylüyor ikramiye verdik size diye. Erdem bey diyor ki yorumları okuyorum. Sayın başkanım elinizi vicdanınıza koyun lütfen teknisyenin yanında olun

  Cevapla
 62. 6 sene önce

  Verecekleri zamma da parayada lanet olsun insanları gerdiler huzurumuz kalmadı. işe girdiğimde 1000 dolar maaş alıyordum şimdi kademe yukselmesine rağmen 500 dolar alıyorum yeter artık onuda vermesinler. Bir yıl sonra lisanslı teknisyen kalmayınca değerimizi anlayacaklar

  Cevapla
 63. Bu oranların enflasyonun altında olduğunu herkes biliyor amaç ney ?

  Cevapla
 64. Teknisyenlerle dalga geçmeye başladılar artık

  Cevapla
 65. Teknisyenler nasılsa birlik olamaz deyip, teknisyenin üzerine kifayetsizce yürüyen bir yönetim ve bunlardan korkup geri duran emekçim. Hiç gerek yok; Hava-Sen’le pilotların aldıkları gibi Teknisyenler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile aynı bombayı tekrar kucaklarına bırakacağız. Hazırlıklar tamam! İşten çıkaracakları arkadaşlara, aylık maaşları, çalışanlardan toplanıp hesaplarına ayın 8’inde yatırılacak. Kimse korkmasın!

  Cevapla
  • 6 sene önce

   Kuruluyor mu

   Cevapla
  • 6 sene önce

   bunu resmi olarak çalışanlara sunmalısınız. taahhüt etmelisiniz. ozaman kimse korkarak adım atmayacak eski itibarımız geri gelecektir. bizler sadece kendimiz için değil gençler içinde çocuklarımız içinde mücadele vermeliyiz. nasıl ki şuan geçmiştekilerin korkularını ve hatalarını miras olarak aldıysak aynısını hatta daha beterini gelecek kuşaklara bırakmamalıyız.

   Cevapla
 66. 6 sene önce

  Sefa hocam merhaba size bir sorum var.Öncelikle %14 gibi bir rakam için greve gitmeyi mantıklı görmüyorum. ola ki grev kararı alındı, yapılacak olan grev oylamasında grev karşıtı sonuç çıkarsa sendika düşer mi yoksa çok daha kötü bir durumla mı karşılaşırız? Eğer %14 için greve çıkacaksak hiç uğraşmayalım bence 9.17 ye razı olalım…Bir de Sendikadan istifa edip katılım payı ile devam etmemiz daha faydalı olur mu bizler için. Her zaman yanımızda olduğunuz ve doğruları söylediğiniz için teşekkürler.

  Cevapla
  • Yönetici 6 sene önce

   Grevi sendika değil çalışanlar yapar. Grev her iki taraf içinde kötüdür. Ancak çalışanın da tek silahıdır. Sendika her nedense %14 ü revize etmiyor.Revize etmemesi beklentiyi küçültüyor. Bildiğim bir tek şey varsa olası bir grevin sizden çok THY’yi bitireceğidir. Böyle bir duruma mümkün değil müsaade etmezler. Sendika grev kararı alsa ve de sizlerde greve evet deseniz bile erteleme anında gelecektir. Sizlerin isteklerinizi böyle yokuşa sürmek ölümü gösterip sıtmaya razı etmeye benziyor. Benim şahsi düşüncem sendikanın işverenle anlaşarak belirlediği %14 ü son olarak teklif edecekler. Bir nevi bezdirme politikası uygulanıyor. Grev kararı alsınlar bakalım. Grev kararı aldıklarında sizlere farklı bir senaryo sunacağım. Malum grev kararı almak uygulanacak anlamına gelmiyor. Bakalım alabilecekler mi? İşin kötü yanı sendika %14 e imza attığında burada boşuna konuşmuş olacağız.

   Cevapla
   • Grev teknisyenin atom bombasidir. Atom bombasiyla devletler birbirlerini tehtid eder ama birbirlerine atom bombasi atmazlar.

    Cevapla
 67. 6 sene önce

  Eskiden 8 domates seçerdim. Şimdi 4 adet alıyorum.
  Eskiden 9-10 patates seçerdim şimdi 4-5 tane alıyorum.
  Eskiden 7-8 soğan seçerdim şimdi 4 tane alıyorum.
  Eskiden 7-8 elma alırdık şimdi 2-3 tane alıyorum.
  Eskiden 6 portakal alırdık şimdi 2 tane aliyorum.
  Eskiden 10 tane muz alırdık şimdi 2 tane zor alıyorum.
  İlaçları deterjanLarin fiyatlarını yazsam korkarsiniz. yazmıyorum.
  Kira kreş kredi ödemeleri vesaire hakikaten zor durum.
  Yani herkesin standartı var. Geçim gittikçe zorlaştı.
  %14 + 500 seyyanen rakama bile razı değilsiniz ya (bu zam bile kurtarmaz). Buna rağmen hala pazarlık içindesiniz.
  Koca THY yönetimi size yazıklar olsun.
  Siz sefanizi sürün biz sürünelim.

  Cevapla
 68. 6 sene önce

  Sert gecti ne demek ya ? ne demeye gelmis ?

  Cevapla
 69. 6 sene önce

  Aylık 500tl pazar+market giderim vardı. Şimdi 900 TL ye çıktı. 400tl fark var
  Kreş parası 900 TL den 1300 TL ye cikti. 400 TL fark.
  Kira artışı 900 TL den 1040 TL ye çıktı. %16 enflasyon zammı 140 TL fark.
  940 TL fark var.
  Bana vereceğin zam bile bu rakama gelmeyecek. Kenara para bile atacak durum yok.
  Borç harcı söylemiyorum bile.
  Fazıl bey hesap uzmanı ya. Araba çekeceğiz. Hay Allah’ım ya..
  Verdiğiniz zam size kalsın biz borca gireriz.
  Yazıklar olsun.
  Teknik çalışanlarına verilen değeri gördük.

  Cevapla
  • 6 sene önce

   Küfür etse daha iyi

   Cevapla
  • 6 sene önce

   Kardeşim sana zam olarak aylık 1 torba patates. Yaptığınız hesaplara bakın. İnsan dile getirmeye utanır. Adamlardan patates değil saygı isteyin saygı. Adam sana diyorki Millet geçim derdinde siz yeni araç alma derdindesiniz. Teknisyenlik dediğin taşeron çalışanı. Yaptığınız işi abartmayın. Gibi şeyler söylüyor. Sen patates diyorsun. Hostesim işinden daha değersiz gözüküyo bizim işimiz adamların gözünde. Önce saygınlık kazan devamı gelir zaten. Sana lafını koymuş üstüne %10 verse nolur % 20 verse nolur

   Cevapla
   • Fazıl bey çok domates işine girince mecbur böyle açıklama yapmak zorunda kalıyoruz. Basit hesap yaptım. Hesap uzmanı diye konuşan fazila bunları anlatayım ki bir daha kıyaslama yapmasın. Tabiki ise saygı istiyoruz. O bize domatesle geldi kapalı. Yani

    Cevapla
  • 6 sene önce

   Adamlar bizi küçümsüyorken domates patates hesabı yapacağına ne iş yaptığımızı anlat. Gözlerindeki statün yükselirse zaten hayat standardın da yükselir

   Cevapla
 70. 6 sene önce

  Evet domatesi aynı fiyata alıyoruz doğru ama fazıl bey 2-3 kg alabiliyorken biz 1kg alıyoruzki diğer temel gıdalarada paramız kalsın diye.kendi aldığı maaşla bizim aldığımız maaş ı bir tutuyor sanırım eee sonucta hesap uzmanı kendisi.

  Cevapla
  • 6 sene önce

   işinin önemini domatesle kıyaslamaya devam et. Sana %10 + bi çuval domates

   Cevapla
 71. toplanntı yaptıklarında çay ocaklarına girdiklerinde toplantılara cay ocaklarına artık neresiyse gitmiyeceksin tepki koyacaksın o zaman anlarlar biraz adam yerine konulmamayı.. Zaten doğru durust soru soramıyorsun, sorsanda cevap alamıyorsun fişlenmekte cabası.

  Cevapla
 72. Greve haziriz. Hak varsa adalet varsa hakkımızı alırız. Yeterli Teknik çalışanları birlik olsun. İşten atılma korkusuyla cüret edemeyenlere sesleniyorum. Hakkınızı aramazsaniz yarın birgün elinizdekileri de kaybedersiniz unutmayın. Greve sahip çıkın. Bu yönetim den hiçbir şey çıkmaz.

  Cevapla
 73. 6 sene önce

  THY yönetimi teknik çalışanlarını üzmüştür. Verdiği komik teklifleri hiç vermesinler daha iyi. Bari dalga gecmesinler bizimle. Şuanda psikolojimizi bozdunuz zaten zam verseniz ne olur vermese iz ne olur. Yazıklar olsun size.

  Cevapla
  • 6 sene önce

   Paranın değeri kalmadı ki. Verdiği zamlar da kurtarmiyor. Sendikanın ettiği teklif bile zar zor kapatıyor benim açığı. Yazıklar olsun

   Cevapla
 74. 6 sene önce

  Artık istediğimizi verseler de değeri kalmayacak bu süreç bizleri çok yıprattı

  Cevapla
 75. 6 sene önce

  Yavuz papucu yarım çık dışarıya oynayalım

  Cevapla
 76. 6 sene önce

  Şirketin yanlış stratejisini her zaman olduğu gibi en kalabalık olanlar, teknisyenler çekiyor! Dolar yükseldi hoop pilotlara yüzde bilmemkaç zam. Ee dolar düştü?? Zararı kim çekecek? Tabiki sırtından para kazandığı teknisyenler demeye getiren yöneticilerin var olduğu bir şirkette kimse haktan hukuktan bahsetmesin.

  Cevapla
 77. 6 sene önce

  evet artik asalayici olmaya basladi. bu paradan daha aci verici.

  Cevapla
 78. 6 sene önce

  Yavuz güver ve ekibini istifaya davet ediyorum

  Cevapla
  • Yavuz güver Yalova kaymakamı hükmünde olduğu için istifası dişe dokunur bir etki yapmayacaktır.

   Cevapla
 79. 6 sene önce

  Yönetim Kendisi Gibi Düşünen Teknisyen Arıyor Ama Umduklarını Bulamayınca Konuyu Konuyu Farklı Yere Çekerek vede Bu Verdiğimiz Çok Diyerek Teknisyenlerin Nabzını Ölçmekte Çok Fazla Soru Gelincede Konuyu Kapatıp İşimizin Başına Geçilmesi Gerektiğini Söyleyerek Toplantıyı Bitirdiler.
  Yönetimin Konuşması Sırasında Yönetime Cevap Veren Soru Soran Teknisyenlerin Resimleri Çekilmiştir Yönetim Mensubu İçerisnden.
  Bu Teknisyen Üzerindeki Tehtitlerin Bitirilmesi Gerekiyor. Saygılarımla.

  Cevapla
 80. 6 sene önce

  vay babam vay.İşte bu…

  Cevapla