Teknik A.Ş.’de Dağ Fare Doğurmaya Devam Ediyor…

Teknik A.Ş.’de Dağ Fare Doğurmaya Devam Ediyor…

THY TEKNİK A.Ş.’ nin daveti üzerine 18 Eylül 2018  tarihinde (bugün) kalan maddeler İçin ek görüşme gerçekleştirildi.

Yapılan görüşmede 5 madde de sözlü mutabakata varılırken diğer maddeler için 21 Eylül 2018 Cuma günü saat 10:00 da AHL lokasyonunda tekrar bir araya gelinecek ve kalan maddeler için görüşme yapılmasına karar verildi.

Ayrıca teknik destek için kısmi yetki pirimi verilerek ,teknisyenliğe geçiş için koşulların belirlenmesi için çalışma başlatılmasına karar verildi.

Bugün gerçekleştirilen görüşmede sözlü mutabakata varılan 5 madde sonucu;

-74. Madde de ki Evlenme yardımının 1353 TL’den ilk yıl İçin 1650 tl, 2 .yıl İçin enflasyon oranında artış yapılmasına
-75 Sosyal yardım maddesinde 615 tl den 1 .yıl 750 tl , 2 .yıl İçin enflasyon oranında artış yapılmasına
-78 doğum yardımı maddesinde 616 TL’den 1 .yıl 750 tl 2 .yıl İçin enflasyon oranının da artış yapılmasına
-80 madde deki ölüm yardımının 1.yılİçin 750 tl , 2 .yıl İçin enflasyon oranında artış yapılmasına
-81. Madde deki kazası ve malüliyet yardımı 7700 TL’den 1 .yıl 9500 tl , 2 .yıl İçin enflasyon oranının da artış yapılması hususunda sözlü mutabakata varıldı.

NOT/ Ortalıklarda iddia denilerek, yalan dolan haberler dolaşıyor. Sakın ola ki itibar etmeyin ve bizi takip etmeye devam edin. 

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

33 Comments
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Teknik
1 yıl önce

Ey sendika!!!! Ao da sosyal yardım suan 750 TL ocakta bu 900 belki 1000 olacak adamlar %56 aldilar iyileştirme ocakta %46 lar telefuz ediliyor siz uyuyormusun körsünüz görmüyorsunuz!!! siz nasıl bu rakamı kabul ediyorsunuz ya nasıl bizi temsil ediyorsunuz mantık ey sendika anayasanın eşitlik ilkesine ne oldu AO çalışanlar padişah çocuğu biz neyin çocuğuyuz acillll tekrar revize et bunu!!!!azıcık hakkaniyetli vicdani olun gelip hangarlara sendika başkanı sırıtıyor iyileştirme sorular ve zam miktari sorular gelince sorulara cvp bile veremiyor ağzına dolanmış %14 %8 sakızı dalgamı geçiyorsunuz ya milleti %3 %4 içinmi greve çıkartmaya kalkıyorsunuz saçmalıyorsunuz biraz kendinize gelin tis’i acilen hakkaniyetli… Devamını oku »

karbeyaz
1 yıl önce

Thy ve Sendika aralarında anlaştığı o kadar bariz belli ki bildiride zaten anlaşılıyor. 1.nci ve 2.nci 6 ay toplamı %20 verirler ve konu kapanır , Sendika çalışanlarına sormadan imzalar bunu.

Ata apron
1 yıl önce

Malum haber sitesi %40 zam var demiş. Nasıl bir algı operasyonudur bu ya.

Özel kalem
1 yıl önce
Reply to  Ata apron

Ben %40 olayını doğru duydum. söylenti değil. gerçek. Sendika %12+10 la imzalarsa misal THY yönetimi jest yapacak bu oranı %40 a tamamlayacak.

B2 c\s
1 yıl önce

Eger istenilen zammı alamazsa sendikadan istifa etmeliyiz. En azından bu tepkiyi ortaya koymamız lazım. %20 bile şu şartlarda az bir oranken %10-12 çok komik.

He bir de teknisyen arkadaşlarım; A bakımdan ,C bakımdan veya hat bakımdan uçağı erken çıkarıcaz diye yırtınmayı bir süre bırakın bence. Sadece prosedürlere göre iş yapsanız bile %35-40 alırsınız. Kimsede size kalkıp % 8 demeye cesaret edemez.

B1.C/S
1 yıl önce

Sayın yönetiçileriniz şimdiye kadar hep tekniğin başarısından bahsetti mailler attılar hakkımızı almalıyız AO ile ayırım yapılmamalı

Lisanslı Teknisyen
1 yıl önce

Sendikadan DİREKT istifa edeceğiz Arkadaşlar, Başka çıkar yolu yok. Bugun kü bildiriyle bir cacık olmayacagı kesinleşti.

Adll
1 yıl önce

Resimdeki gün istifa etmeye karar verdigim gundu :))) iki bucuk yildir kafam rahat… Bu seçeneği bi düşünün derim

Üvey evlat
1 yıl önce

Sendika kendi ayağına sıktı. Hangarları dolaşıp hakkımızı alacağız arkamızda durun derken bu rakamları kabul etmek için arkamızda durun demişler ama değişim yakındır gün birlik günü gün dik durup gücümüzü gösterme günü. Thy tarihinin en iyi rakamlarına ulaşırken hadi aslanlarım uçak çıksın diyenler şimdi sus pus olmuş. Anlaşılan o ki herşey tepetaklak olmadan işler yoluna girmeyecek

Teknik a. Ş. Ve tis
1 yıl önce

SENDİKA! sen istenilenleri alma bak bakalım o sendikanızda. Kaç kişi istifa edicek izler görürsünüz sonrada avucunuzu yakarsınız! Teknikle insanların haklarıyla oynamak neymiş görürsünüz bunuda çok yakında göreceksiniz.

Teknisyennn
1 yıl önce

BEN İSTİFA ETTİM SENDİKADAN BÖYLE SENDİKACILIK OLMAZ ARKADAŞ ADALET DUYGULARI BİTMİŞ DAYANISMA AIDATI ODERİM EN AZİNDAN PARAM DEVLETE SİRKETE GİTSİN!

teknikas
1 yıl önce
Reply to  Teknisyennn

dayanisma aidati vererek sendikadan istifa etmek en mantiklisi..! bir bilen anlatsin napilacagini

TEKNIK
1 yıl önce

%40 zam yapılacağı konuşuluyor acaba doğrumu

Teknik
1 yıl önce
Reply to  TEKNIK

Sonundaki sıfırı fazla koymuşsun meslektaşım:)